Lato. Czas bez szkoły i obowiązków. Wakacje pełne szalonych zabaw nad wodą. To w zupełności wystarczające powody, by wprowadzić na rynek nową kolekcję dziecięcych zegarków. Prezentujemy wystrzałową (i to dosłownie) nowość od Knock Nocky – linię Space Rocket.

Zarówno sama marka Knock Nocky, jak i jej zegarki powinny być w kręgu rodzin z dziećmi dobrze znane. Zadowoleni powinni być zarówno rodzice, jak i same dzieci. Dorośli uczą poprawnego odczytywania czasu, co jest niezwykle przydatną umiejętnością w dorosłym życiu, a czasomierze dzieciom odmierzają szczęśliwe, dziecięce, beztroskie chwile. Producent stara się znaleźć niszę na rynku i skutecznie ją wypełnić.

W te wakacje producent wprowadził na rynek nowość kolekcję Space Rocket w 8 wersjach kolorystycznych.

Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej tej propozycji.

Kolorystyka

Knock Nocky to świat wesoły, magiczny i przede wszystkim kolorowy. Żywe kolory z pewnością przywołają uśmiech na małych twarzach.

Dla chłopców przygotowano typowo chłopięce wersje kolorystyczne: czarną, jasno- i ciemnoniebieską oraz granatową. Dla dziewczynek natomiast miętową w pastelowym odcieniu, fioletową oraz jasno-ciemnoróżową. Mamy więc 8 unikalnych odmian barwnych. Do wyboru, do koloru. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Kolor paska odpowiednio kolorystycznie zestawiono z kolorem koperty.

Tarcza – cyfrowy wyświetlacz

Wspólnym mianownikiem kolekcji Space Rocket jest to, że są to zegarki elektroniczne. W związku z tym, tarcza tych modeli to cyfrowy wyświetlacz. Dzięki takiemu rozwiązaniu każde dziecko powinno bez trudu odczytać godzinę. Mamy teraz wakacje, może przy okazji urlopu warto podarować dziecku nieco więcej czasu i poświęcić go na naukę zegarka?

Zegarki są dobrze zaprojektowane dla dzieci także pod względem rozmiarów. Średnica koperty ma 29 mm, a jej grubość to 12 mm. Waga to jedynie 7 g. Są to więc zegarki dobrze skrojone na niewielkie, dziecięce nadgarstki. Lekkie, szyte na miarę, nie przeszkadzające w radosnych harcach nad wodą. Zarówno szczupła, jak i tęższa dziecięca rączka znajdzie swojego kompana do przygód.

Wyświetlacz przed ewentualnym uszkodzeniem chroni szkiełko hesalitowe o zwiększonej odporności na zbicia.

Mechanizm

Dla dzieci najważniejsza jest kolorystyka, dla rodziców – praktyczność i funkcjonalność, by zegarek działał bez zarzutu i spełniał swoją rolę. Najważniejszą kwestią we wszystkich czasomierzach, i to nie tylko dziecięcych jest mechanizm – to on odpowiada za precyzję czasu. „Serce” zegarków Knock Nocky to mechanizm kwarcowy zasilany baterią firmy Miyota pochodzącej z Japonii, z odległego kraju znanego z sushi.

Funkcjonalność

Jeśli mówimy o tarczy, cyfrowym wyświetlaczu i dodatkowych funkcjach – nie sposób nie dodać kolejnej ważnej informacji.

Zegarki Knock Nocky z wystrzałowej linii Space Rocket (ang. rakieta kosmiczna) sprawdzą się i w kosmosie, i na Ziemi. Wszystko to dzięki przydatnym funkcjom: alarmowi, który obudzi na czas; stoperowi, którzy zmierzy sekundy w wyścigach, datownikowi, który wskaże dzień tygodnia oraz podświetleniu, które pozwoli odczytać czas w mroku nocy.

Wodoszczelność

Te zegarki odmierzają same szczęśliwe chwile! Radosne chwile na wakacjach, bez szkoły, lekcji i innych obowiązków. Beztroski czas nad wodą, w basenie lub jeziorze, w towarzystwie innych dzieci. A propos wody. Drobne zachlapania raczej nikomu nie zaszkodzą. Zegarki posiadają wodoszczelność klasy 50 m, więc do mycia rąk w zupełności wystarczy.

Cena i dostępność

Otóż każdy z ośmiu wersji kolorystycznych Knock Nocky Space Rocket został wyceniony na kwotę 129 zł. W cenie otrzymujemy oczywiście sam zegarek, 3 lata gwarancji, pudełko w kształcie puszki – skarbonki oraz… bezcenną, beztroską, dziecięcą radość.

 

Agata Molka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki KNOCK NOCKY znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – KNOCK NOCKY.