Nieuchronnie skończą się wakacje i rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniowie wrócą do szkolnych ławek lub wirtualnej klasy. Wielu z nich czeka z utęsknieniem na ten moment, a rodzice kompletują wyprawkę – niezbędne podręczniki, zeszyty, przybory szkolne, ubrania i inne akcesoria, wśród których nie może zabraknąć… zegarka!

Pierwszy zegarek dla dziecka – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego zegarka!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego, pierwszego zegarka?

1.Przed zakupami poczytaj dziecku książki o historii czasu, skąd się wzięły zegary i zegarki, w jaki sposób nauczyć się obsługi zegarka itp. To doskonała okazja do tego wspólnie spędzić czas i przy okazji uczyć się jakże przydatnej umiejętności – nauki odczytywania czasu.

2. Zaangażuj pociechę w zakupy. Wybierzcie się razem do salonu z zegarkami. Pozwól dziecku przymierzyć kilka różnych modeli różnych marek, niech samo wybierze sobie ten model, który będzie mu odpowiadał najbardziej. Wśród najbardziej popularnych marek zegarków dziecięcych znajdziesz modele m.in.: Knock Nocky, Lacoste Kids, Timex, Ice-Watch Kids, Tommy Hilfiger Kids, Lorus, G-SHOCK i wiele, wiele innych.

3. Podczas wizyty w salonie z zegarkami, wspólnie zastanówcie się jaki wybrać model – analogowy czy elektroniczny? Pierwszy zegarek ma być dla dziecka atrakcyjnym prezentem i zachęcić go do nauki odczytywania czasu. Jak zwykle, czy analogowy czy elektroniczny – to kwestia gustu i indywidualnych preferencji. My jedynie zarekomendować możemy model analogowy, najlepiej z dużymi, wyraźnymi cyframi arabskimi.

4. Wybierz silikonowy pasek. Zwróć uwagę na rodzaj mocowania do nadgarstka. Zegarki dla dzieci z reguły powinny być wyposażone w paski wykonane z silikonu. Są one miękkie, plastyczne, dopasowują się do ciała i przede wszystkim – bardzo wygodne. Dla dzieci, które często się ruszają i nie są z racji wieku przyzwyczajone do noszenia biżuterii – silikonowy pasek będzie najlepszym wyborem. Odradzamy stalowe bransolety (są ciężkie) oraz paski wykonane ze skóry (trzeba je odpowiednio pielęgnować).

5. Sprawdź klasę wodoszczelności. Jeśli Twoje dziecko będzie używało zegarka głównie w szkole i na placu zabaw – wodoszczelność klasy 30 m w zupełności powinna mu wystarczyć. Jeśli natomiast pociecha trenuje pływanie – wtedy lepiej zdecydować się na model o wodoszczelności minimum 100 m. To dobry wybór dla małych sportowców. Z zegarkiem na nadgarstku dowoli będą mogli np. pływać na basenie lub nurkować bez akwalungu.

6. Unikaj drogich modeli zegarków. Dzieci często gubią różne przedmioty i przybory szkolne, dopiero uczą się pojęcia własności i odpowiedzialności. Kupno drogiego modelu zegarka to duże ryzyko i niepotrzebny wydatek.

Punktualny powrót do szkoły? Tylko z zegarkami Knock Nocky!

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli zegarków przeznaczonych na niewielkie dziecięce nadgarstki. Jedną z najbardziej popularnych marek jest Knock Nocky. Marka produkuje zegarki dla dzieci przeznaczone już od 3 roku życia.

Wśród bogatej oferty produktowej warto zwrócić uwagę na 3 kolekcje:

– Sporty,

– Rainbow,

– Comic.

Knock Nocky Sporty – sportowa propozycja

Linia Sporty to najbardziej sportowa propozycja od Knoc Nocky. Modele z tej linii mocno przypominają klasyczne zegarki typu diver, ale oczywiście odpowiednio mniejsze. Model Knock Nocky Sporty o referencji SP3335001 w granatowym kolorze to ciekawa propozycja dla prawdziwego, młodego sportowca. Koperta o średnicy 38 mm odpowiednia będzie na chłopięce nadgarstki, a japoński mechanizm kwarcowy zasilany baterią zapewni precyzję czasu. Ten zegarek odmierzał będzie same dziecięce, beztroskie chwile!

Knock Nocky Rainbow – zegarki kolorowe jak tęcza

Ta kolekcja jest tak kolorowa jak tęcza! Przyszłe użytkowniczki i użytkownicy wybierać mogą spośród 10 wersji kolorystycznych, od białego przez różowy na niebieskim kończąc. Dlaczego to dobry wybór? Z racji dużych, wyraźnych, kolorowych cyfr arabskich. Dzięki nim, Twoje dziecko z pewnością szybko nauczy się poprawnego odczytywania czasu.

Knock Nocky Comic – idealne dla słodkich dziewczynek

Dla dziewczynek Knock Nocky proponuje kolekcję Comic. Zegarki są w jasnych, pastelowych kolorach i posiadają gumowe paski.

Dziecięcy zegarek Knock Nocky Comic CO3014006 będzie idealny dla dziewczynek do nauki korzystania z zegarka. Zegarek posiada piękny różowy kolor koperty, który kontrastuje z białym paskiem w jasno- i ciemno różowe i pomarańczowe serduszka. Jak wszystkie Knock Nocky modele Comic są wodoodporne.

Cena i dostępność

Dziecięce zegarki Knock Nocky w zdecydowanej większości oscylują wokół kwoty 100 zł. W tej cenie otrzymujemy oczywiście sam zegarek, gwarancję, pudełko oraz… bezcenną, dziecięcą radość. Zegarki Knock Nocky dostępne są w sklepie internetowym oraz w sieci salonów stacjonarnych Time Trend zlokalizowanych w całej Polsce.

 

Agata Molka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki KNOCK NOCKY znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – KNOCK NOCKY.