Prawdziwy pokaz piękna, opanowania i precyzji pozwolił francuskiej parze Gabrielli Papadakis i Guillaume’owi Cizeronowi sięgnąć po złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022.

Rywalizujący w konkurencji tanecznej łyżwiarze figurowi z wynikiem 226,98 punktu pobili własny rekord świata i pokazali publiczności, dlaczego stawali na najwyższym podium Mistrzostw Świata aż czterokrotnie oraz mają w dorobku srebrny medal Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku.

To niesamowite osiągnięcie to doskonały przykład połączenia świata sportu oraz świata zegarmistrzostwa, gdzie w obu dziedzinach liczy się najwyższa precyzja i doświadczenie.

Przekazujemy tę informację, gdyż para Gabriella Papadakis i Guillaum Cizeron są przyjaciółmi prestiżowej marki Omega, która gratuluje im ich najświeższego sukcesu.

Gabriella Papadakis nosi na co dzień zegarek Seamaster Aqua Terra ze stali szlachetnej, a Guillaume Cizeron model Seamaster Diver 300M, również w wersji ze stali szlachetnej.

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022 – chronometraż sportowy

Pekin 2022 jest kolejnym kamieniem milowym na drodze chronometrażu firmy Omega. Szwajcarska marka po raz 30. pełni swoją rolę jako Oficjalny Chronometrażysta Igrzysk Olimpijskich. Od 90 lat marka ta jest liderem w dziedzinie chronometrażu sportowego.

Odmierza czas uwieczniając marzenia najlepszych sportowców na świecie i ciągłe rozwija technologie, od których zależy każdy oficjalny rezultat zawodów.

Gdy Omega po raz pierwszy wystąpiła w tej zaszczytnej roli, w 1932 roku, firma wypełniła swoje zadanie z pomocą wyłącznie jednego zegarmistrza i trzydziestu chronografów.

W tym roku, w Pekinie, w operację zaangażowany będzie zespół 300 chronometrażystów i 200 ton wyposażenia.

To dowód na to, jak bardzo rozwinęły się te kluczowe zadania oraz jak daleko posunięto standardy doskonałości. Współcześnie OMEGA oferuje precyzję pomiaru na poziomie dokładności, który jest niemal niepodważalny.

Oczywiście OMEGA dysponuje także cennymi doświadczeniami z Pekinu. W lecie 2008 roku marka przybyła tu jako Oficjalny Chronometrażysta i wzięła udział w jednych z najbardziej spektakularnych Igrzysk Olimpijskich w historii, a także mogła się cieszyć wyjątkowo ciepłym powitaniem ze strony miasta gospodarza.

Redakcja Zegarki i Moda
* publikacja na bazie materiałów prasowych marki Omega