Wiosna. Żadna inna pora roku jak właśnie ta kojarzy się z kwiatami. Nieważne czy to róże, tulipany, goździki czy piwonie – w zasadzie wszystkie kwiaty dla kobiet są piękne.

Skoro tak często pojawiają się one na sukienkach, spódnicach czy bluzkach – dlaczego by nie przenieść je na tarczę zegarka?

Kobiety, kupując nowy zegarek, przede wszystkim zwracają uwagę na walory estetyczne. Kupują popularne modele zegarków stworzonych przez znanych producentów, niekiedy bez wieloletniej historii zegarmistrzowskiej. Najważniejszy jest ogólny design.

Jedną z takich firm, która pojawiła się w zegarkowym świecie niedawno jest nowa, francuska marka OUI & ME. Niewiele Ci to mówi? Nie szkodzi. Może czasami warto przełamać schematy i wybrać jakąś inną, mniej znaną markę?

Przyjrzyjmy się zatem bliżej co OUI & ME ma Paniom na wiosnę do zaproponowania.

Wśród ultrakobiecych modeli na szczególną uwagę zasługują kolekcje – Minette, Finette. Szczególnie wiosennie brzmi także kwiatowa linia Fleurette, która dostępna jest w dwóch średnicach kopert – mniejszej 32 mm i większej 41 mm (Fleurette Petite i Fleurette Grande).

W tych zegarkach wyczuwalne jest francuskie poczucie estetyki i piękna, a oryginalny design przyciąga wzrok.

Jaki zatem wybrać damski zegarek z kwiatami na tarczy?

Pierwszą propozycją od OUI & ME jest Petite Fleurette o numerze referencyjnym ME01097. Czarną tarczę zdobią duże, różowe piwonie w otoczeniu małych niebieskich niezapominajek. Średnica koperty to 32 mm, a szerokość czarnego paska to jedynie 10 mm. Zegarek ze względu na kontrast kolorystyczny pasował będzie do jeansów i białych bluzek. Cena to niespełna 400 zł.

Drugą propozycją, tym razem z kolekcji Finette jest zegarek OUI & ME Finette ME010161. Zegarek zasługuję na uwagę ze względu na kopertę w kształcie prostokątu i ma wymiary 39 x 20 mm. Jest to więc raczej niewielka propozycja dla pań o drobnych nadgarstkach. Na tarczy widnieją małe białe kwiatki w kształcie dzwoneczków, może to konwalie? Całość jest spójna kolorystycznie – tarcza, koperta i bransoleta typu mesh w jednym, klasycznym srebrnym kolorze. Cena to około 400 zł.

Kolejną propozycją zegarka skąpanego w kwiatach jest Fleurette ME010076. Na tarczy tego zegarka dzieje się szalony zawrót głowy! Wielka różowa piwonia na godzinie 4, na godzinie 2 inny różowy kwiat, a na 8 znów dwie beżowe piwonie! Koperta w kolorze różowego złota oraz skórzany pasek w kolorze nude dopełniają sielski, wiosenny widok. Średnica koperty to aż 41 mm, więc jak na damski zegarek dość sporo. Cena podobnie jak innych modeli to niespełna 400 zł.

Zdaje się, że piwonie to jedne z ulubionych kwiatów francuskiej marki OUI & ME. Występują w wielu innych modelach zegarków.

Jako przykład podać można Minette ME010177 ze złotą bransoletą typu mesh. Dokładnie ten sam wizerunek występuje w zegarku Minette ME010167 z bransoletą z pełnych ogniw. Najbardziej okazałe piwonie są bodaj w czasomierzu Minette ME010173 ze skórzanym paskiem w kolorze bordo. Średnica kopert tych zegarków to jedynie 28 mm, a cena około 400 zł.

Poniższe zdjęcie prezentuje zegarek Petite Fleurette ME 010193 w otoczeniu piwonii:

Przystępna cena oraz ciekawy, ultrakobiecy design zegarków OUI & ME sprawiają, że warto zwrócić na nie szczególną uwagę.

Must have tej wiosny!

 Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki OUI & ME znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu OUI & ME.

Agata Molka

Redakcja Zegarki i Moda