Marzy Ci się stylówka w stylu milenialsów? A może z pewnym rozrzewnieniem wspominasz ówczesne komedie romantyczne, które doczekały się miana kultowych? Jeśli ta stylistyka nie jest Ci obca, najnowszy trend „romcom core” z pewnością przypadnie Ci do gustu. Czeka Cię prawdziwie nostalgiczna podróż w czasie!

Romcom core – jeden z najgorętszych trendów modowych w 2023 roku 

Popularny serwis internetowy Pinterest, który miesięcznie przyciąga ponad 400 milionów użytkowników, opublikował długo wyczekiwany raport. Pinterest Predicts (bo o nim mowa) stanowi prawdziwe kompendium wiedzy dla wielu branż, m.in. na podstawie wyszukiwań użytkowników prognozuje trendy modowe na nadchodzący sezon. Jednym z nich jest „romcom core”. Nazwa pochodzi od słów „romantic comedy” i nawiązuje do stylu bohaterek komedii romantycznych i seriali obyczajowych z końca lat 90-tych XX wieku i początku XXI wieku.

Jak czytamy w raporcie: Moda w stylu „romcom core” jest trendem już od jakiegoś czasu. Współcześnie jednak ludzie gonią za czymś więcej niż tylko za estetyką: chcą utożsamiać się z głównym bohaterem (…). Oznacza to dodwanie barw codzienności – na przykład wyprawa do kawiarni może przypominać scenę z ich ulubionej komedii romantycznej. Tylko że tym razem to oni są gwiazdami”.

Produkcje takie jak „Przyjaciele”, „Dziennik Bridget Jones”, „Seks w wielkim mieście”, „Holiday” czy „Jak stracić chłopaka w 10 dni” to nie tylko kultowe komedie romantyczne, które niezmiennie plasują się w filmowej czołówce gatunku. Dla wielu z nas to również sentymentalny powrót do dzieciństwa czy wczesnej młodości. Sięgając po modowe elementy z tamtych lat, przybliżamy się do ulubionych bohaterów, do klimatu i stylistyki, która nam towarzyszyła w przeszłości.

Chcesz ubrać się w stylu „romcom core”? Poznaj charakterystyczne elementy, dzięki którym stworzysz stylizację rodem z ulubionej komedii romantycznej.

Bieliźniane sukienki

Slip dress, czyli bieliźniane sukienki wykonane ze śliskich, lejących materiałów, to niesłabnący trend od wielu sezonów. Możesz nosić je również w chłodniejsze dni – w połączeniu z obszernym kardiganem stworzysz niezobowiązujący, zimowy look.

Obcisłe topy

Dopasowane, podkreślające sylwetkę topy, to niewątpliwy hit schyłku lat 90. ubiegłego wieku. Noś je do jeansów, szerokich spodni lub niezwykle modnych spodni typu „cargo”. Obcisły top jest odpowiedni do wielu stylizacji. 

Bojówki

Wspomniane już spodnie typu „cargo” to nic innego jak popularne niegdyś bojówki. Pasują do obszernej koszuli, topu czy bluzy.

Sukienki-tuby

Dopasowana sukienka będzie dobrym sposobem na wyeksponowanie figury. Obcisły model podkreśli kobiece kształty.

Spinki do włosów typu klamerki 

Spinki typu klamry w przeróżnych kolorach, kształtach i fasonach to jeden z bardziej charakterystycznych elementów nawiązujących do późnych lat 90. XX wieku. Spinkami w dowolny sposób możesz ozdabiać swoje włosy. 

Spodobał Wam się najnowszy, stylistyczny trend „romcom core”?

Gdybyście mieli stać się na jeden dzień którąś z postaci z komedii romantycznej, kogo byście wybrali i dlaczego?

Interesujesz się trendami modowymi? Czytaj dalej! Ten artykuł z pewnością Cię zainteresuje. Polecamy uwadze: Najgorętsze trendy modowe według Pinteresta. Co będzie modne w 2023 roku?

Agata Gortat – Wojakowska