Prezentujemy najnowszą kolekcję damskich zegarków – Gucci G-Timeless Slim. Ich motywem przewodnim jest centralnie umieszczona na tarczy pszczoła. Symbol pracowitości, sumienności, niestrudzonej pracy, ale też i królewskiej władzy.

Jesteś gotowa na premierę najnowszej kolekcji luksusowej marki? Dowiedz się więcej!

Oto prestiżowe zegarki, precyzja czasu i pracowita pszczoła prosto z ula na Twój nadgarstek.

Gucci – krótka historia wieloletniej drogi do sukcesu

Marka Gucci odniosła wielki sukces w świecie mody. Włoski dom mody został założony przez Guccio Gucciego we Florencji w 1921 roku i jest zaliczany do najbardziej luksusowych. Na początku powstała linia toreb podróżnych sygnowanych marką Gucci. Cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że systematycznie wprowadzano nowe produkty.

Przełomowy był 1972 rok, kiedy to Gucci jako jeden z pierwszych domów mody zaprezentował własną kolekcję zegarków łącząc zegarmistrzostwo z aktualnymi trendami w modzie. Od tego czasu zegarki są produkowane przez mistrzów zegarmistrzostwa pracujących w manufakturze Gucci w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii.

W 2015 roku nowym dyrektorem kreatywnym Gucci został Alessandro Michele, który całkowicie odmienił wizerunek marki. Jego kolorowe kolekcje szybko stały się hitem wśród największych i najbardziej rozpoznawalnych gwiazd i celebrytów na całym świecie.

Dziś zegarki Gucci to unikalne połączenie prestiżu, luksusu, ponadczasowego stylu i szwajcarskiej precyzji mechanizmów.

Złota pszczoła – symbol władzy i pracowitości

Główny projektant marki Gucci – Alessandro Michele – dokonał przewrotu marki. Jego wizja to powrót do świata przyrody, stąd też w zegarkach czy biżuterii często pojawiają się takie symbole jak: wąż, tygrys czy pszczoła.

Co symbolizuje akurat pszczoła?

Pszczoły to symbol pracowitości, porządku, sumienności, czystości, ale też hierarchii. Pszczoły w starożytnym Egipcie symbolizowały władzę królewską. Pszczoły to także symbol odrodzenia i nieśmiertelności. Są także kojarzone ze słodkim zapachem kwiatów.

Gucci G-Timeless Slim – zegarki tak pracowite, jak pszczoły

Gucci G-Timeless Slim to najnowsza kolekcja zegarków tej marki. Co przemawia na ich korzyść? Czy są tak pracowite jak pszczoły?

Przyjrzyjmy się im bliżej i zobaczmy.

Kolekcja składa się z 9 modeli damskich zegarków.

Zegarki adresowane są do miłośniczek najwyższej, szwajcarskiej jakości, które chcą wyróżniać się z tłumu. Dla tych, które chcą połączyć szwajcarskie zegarmistrzostwo z najnowszymi trendami w modzie. Design jest prosty, minimalistyczny, utrzymany w stylu sportowej elegancji. Jest to elegancja wyrafinowana, w nowoczesnym wydaniu, która sprawdzi się zarówno w dzień, jak i wieczorową porą.

Kolorystyka zegarków nawiązuje do klasycznych rozwiązań stosowanych w jubilerstwie. Dominuje żółte złoto, srebro, czerń. Zdecydowana większość modeli proponowana jest na eleganckiej bransoletce z dziewięcioma ogniwami.

Tym, co łączy wszystkie modele jest centralnie zlokalizowany wizerunek pszczoły na tarczy. Pszczoła została umieszczona w samym centrum tarczy, jest to „axis mundi” świata. Pszczoła Gucci spełnia ważną rolę – to obracający się centralnie sekundnik.

Tarczę ochrania wytrzymałe na zarysowania szkło szafirowe, dodatkowo pokryte powłoką antyrefleksyjną.

Okrągłe koperty wykonane zostały ze stali szlachetnej, natomiast poszczególne modele różnią się średnicą (29 mm lub 36 mm).

Zapracowane „pszczele serce” zegarków to mechanizm kwarcowy.

To idealne rozwiązanie dla aktywnych zawodowo kobiet, które cenią każdą minutę.

Wodoszczelność zegarków 50 m w podstawowym stopniu chroni czasomierze przed przypadkowym zachlapaniem.

Czy luksus musi kosztować? Ceny

Zastosowane materiały i prestiżowa marka powodują, że ten luksus musi kosztować. Prezentowane damskie zegarki z najnowszej kolekcji Gucci G-Timeless Slim w zależności od referencji kosztują 5350 zł, 5790 zł lub 6250 zł.

 

Agata Molka