Kiedy sztuka tworzenia biżuterii spotyka się ze sztuką zegarmistrzostwa, poezja zawsze jest blisko. Nowy Hublot Big Bang Unico Full Baguette King Gold Rainbow jest tak kolorowy jak 290 kamieni szlachetnych, które go ozdabiają. Tarcza ma śmiały, żywy i radosny design. Podobnie jak letnie niebo po burzy, zastosowano tutaj mnóstwo kolorów: żółć, pomarańcz, soczystą czerwień, fiolet, błękit, zieleń przechodzącą w turkus.

HUBLOT to szwajcarska marka luksusowych zegarków.

Masywne czasomierze o nieco futurystycznych kształtach rozpoznawalne są przez wiele osób. Kilkanaście lat temu marka wypuściła na rynek łatwo wpadającą w ucho i nieco nonszalancką kolekcję „Big Bang”, która od razu stała się hitem. Tak samo jak decyzja o byciu oficjalnym chronometrażystą FIFA i obecności w finałach w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Od tamtej pory zegarki HUBLOT zagościły na nadgarstkach wielu znanych piłkarzy z Robertem Lewandowskim na czele.

Dlatego tym bardziej, najnowsza propozycja zegarka od luksusowego HUBLOT zaskakuje.

To HUBLOT pochodzący z kultowej już kolekcji Big Bang – model Unico Full Baguette King Gold Rainbow.

Nie jest ani zegarek sportowy ani w żaden sposób nie nawiązujący do piłki nożnej. To błyskotka. Cudeńko do podziwiania.

Aby stworzyć taki zegarek, i uzyskać tak harmonijną gradację kamieni szlachetnych, i stworzyć tak idealne połączenie pomiędzy emocjami, wymagana jest niezwykła skrupulatność, wiedza i zręczność. Gemmolodzy oraz projektanci pracowali razem, by uzyskać tak niesamowity efekt. Ten zegarek skupia precyzję tych dwóch niesamowitych zawodów – powiedział Ricardo Guadalupe, CEO marki HUBLOT.

Pierwszym elementem, od którego nie można oderwać wzroku jest tarcza zegarka.

Widok można podziwiać godzinami, ponieważ zegarek wyposażono w komplikację chronografu, który dodatkowo poddano procesowi szkieletowania. Celem było maksymalne odsłonięcie elementów mechanizmu. Wszystkie indeksy mają kształt prostokątu, na których umieszczono kamienie szlachetne. Dwie małe subtarcze stopera umieszczono w układzie poziomym. Subtarcza na godzinie 9 również jest wysadzana kolorowymi kamieniami szlachetnymi.

Zegarek ma wyjątkowo biżuteryjny i luksusowy charakter.

Potwierdza to duża, masywna koperta, wykonana z 18-katarowego różowego złota. Jej średnica to 45 mm. Kamienie szlachetne osadzone są na tarczy, indeksach, a nawet na uszach.

Kamienie szlachetne jakie tutaj zastosowano to: rubiny, ametysty, niebieskie topazy, taworyty oraz różowe, niebieskie, żółte i pomarańczowe szafiry. Razem tworzą one promienną, zjawiskową kompozycję.

Najbardziej widoczne i spektakularne są jednak na pierścieniu okalającym tarczę – zastosowano szlif bagietkowy (z francuskiego bagieta – baquette), który charakteryzuje się dużą powierzchnią (taflą) w kształcie prostokąta. Jest to bardzo popularny szlif dla kamieni szlachetnych o intensywnej barwie (np. dla szafirów), aby je jeszcze bardziej uwydatnić.

Kolejny biżuteryjny element to pasek, wykonany z czarnej gumy oraz skóry aligatora. Zamykany jest na sprzączkę – klamerkę, która również ozdobiona jest kolorowymi kamieniami szlachetnymi.

Zegarek wyposażono w mechanizm z naciągiem automatycznym sprężyny napędowej, oznaczonym jako kaliber HUB1242. Składa się on z 330 elementów, z czego 38 stanowią kamienie łożyskujące, a rezerwa chodu wynosi 72 godziny.

Cena katalogowa najnowszego modelu Hublot to 343 000 EUR. W przeliczeniu to zawrotna suma około 1 552 380 PLN.

HUBLOT BIG BANG UNICO FULL BAGUETTE KING GOLD RAINBOW – dane techniczne:

Numer referencyjny: 411.OX.9099.LR.9999

Koperta: polerowany zestaw z 18-karatowego różowego złota, kolorowe kamienie szlachetne: rubiny, różowe szafiry, ametysty, niebieskie szafiry, niebieskie topazy, taworyty, żółte i pomarańczowe szafiry. Średnica 45 mm, grubość 16 mm

Pierścień: polerowany zestaw z 18-karatowego złota, 112 kolorowych kamieni szlachetnych o szlifie bagietkowym (szlif baquette)

Mechanizm: mechanizm z naciągiem automatycznym z własnej manufaktury HUB1242, 330 elementów, 38 kamieni łożyskujących, rezerwa chodu wynosząca 72 godziny

Pasek: pasek wykonany z czarnej gumy i skóry aligatora, zapięcie – klamerka z tytanu z 30. kamieniami szlachetnymi

Wodoodporność: 50 m

Cena: 343 000 EUR, co w przeliczeniu to ok. 1 552 380 PLN

 

Agata Molka