Dzień Kobiet na stałe jest wpisany w kalendarz wielu krajów. W Polsce również trudno go przeoczyć. Warto podkreślić wyjątkowość bliskich kobiet, podarowując im z tej okazji wyjątkowy prezent.

Ważne jest też, by bez względu na datę starać się, aby kobiety czuły się wyjątkowo.

Święto Kobiet obchodzone 8 marca to już ponad 110-letnia tradycja.

Z tej okazji zwyczajowo kobietom w bliskim otoczeniu wręcza się podarunki. A ponieważ każda kobieta jest wyjątkowa, warto by prezent też taki był. Jaki więc wybrać?

Poniżej kilka wskazówek, czym się powinien charakteryzować

  • Może być praktyczny, ale z umiarem – praktyczne prezenty w pewnym momencie historii tego święta w Polsce były dość często dawane, co nie wpłynęło dobrze na skojarzenia z tym dniem (chodzi o wręczaną np. w zakładach pracy paczkę rajstop). W tej kategorii prezentów zdecydowanie lepiej zainwestować w książkę, płytę z ulubioną muzyką lub w jakiś elektroniczny gadżet, które naprawdę sprawią kobiecie przyjemność.
  • Powinien być dopasowany do kobiety – tutaj sprawdzą się wszelkie prezenty spersonalizowane, np. grawerowana biżuteria czy gustowna filiżanka z dedykacją.
  • Praktyczny, piękny i trwały – to najbardziej sprawdzona kombinacja. W tej kategorii zdecydowanie przodują zegarki, które perfekcyjnie łączą te trzy cechy. Jaki więc wybrać, by był symbolem celebracji kobiecości i indywidualizmu każdej z pań? Poniżej drobna podpowiedź.

Damskie zegarki Bulova – stylowe, kobiece i precyzyjne

Firma zegarmistrzowska Bulova już od początku swego istnienia (od roku 1875) była mocno związana z jubilerstwem. Jej założyciel – pochodzący z Czech Józef Bullowa – właśnie wtedy otwiera w Nowym Jorku sklep z biżuterią i biżuteryjnymi akcesoriami.

Z czasem jego firma ewoluuje i przekształca się w przedsiębiorstwo zegarmistrzowskie. Jednak zamiłowanie do biżuterii jest widoczne w wytwarzanych przez markę damskich czasomierzach aż do dziś.

I choć pierwszy damski zegarek tej firmy powstał w roku 1917, to także współcześnie zegarki Bulova są synonimem czasomierzy, w których biżuteryjne elementy odgrywają niemałą rolę.

To też zegarki praktyczne, funkcjonalne i zaopatrzone w wysokiej klasy mechanizmy kwarcowe. A wszystko z duchem czasu i zgodnie z potrzebami kolejnych pokoleń kobiet. Oto krótki przegląd szykownych zegarków damskich Bulova.

Bulova 98P207 Surveyor – przyjacielska jedenastka

Nie od dziś wiadomo, że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiet.

Cała jedenastka takich przyjaciół na nadgarstku to prawdziwa grupa wsparcia. Tyloma bowiem prawdziwymi diamentami została przyozdobiona tarcza tytułowego zegarka (pełnią one funkcję indeksów).

Zegarek z diamentową drużyną ma design w stylu sportowej elegancji (a więc wszystko gra) – świadczy o tym między innymi kształt koperty i bransoleta z ogniw.

Biżuteryjności zegarkowi dodaje połączenie koloru srebrnego i różowego złota (bransoleta, trzy wskazówki, koronka i pierścień tarczy), a także masa perłowa na cyferblacie.

Ten ostatni element nadaje modelowi unikalności, gdyż każdy fragment masy perłowej to inna faktura.

Słowem: wyjątkowy zegarek dla wyjątkowej kobiety. Ten damski zegarek jest kwarcowy z mineralnym szkiełkiem i wodoszczelnością 30 m.

Cena zegarka Bulova 98P207 Surveyor to 1 579 złotych

Bulova 96R231 Futuro – dla kobiet odważnie patrzących w przyszłość

To subtelny minimalizm w nowoczesnym wydaniu, jednak temu modelowi zegarka nie zabrakło także biżuteryjności.

Pierwsze, co zwraca uwagę, to szkiełko, które nie jest otoczone pierścieniem. Taki zabieg dodaje futurystycznego (nomen omen) wyglądu. Wizerunek czarno-srebrnego czasomierza (czarna tarcza, czarna krawędź szkiełka, srebrna bransoleta i koperta) ocieplają kobiece detale.

Należą do nich cztery diamenty umieszczone pod szkiełkiem na jego krawędzi, a także wskazówki oraz część indeksów w kolorze modnego różowego złota.

Tarcza zegarka została wykonana z czarnej masy perłowej i robi naprawdę niesamowite wrażenie!

Damski zegarek ma kwarcowy mechanizm, mineralne szkiełko i wodoszczelność 30 m.

Cena zegarka Bulova 96R231 Futuro to 1 450 złotych

Bulova 96L276 Phantom Crystal – kryształowy charakter

To kolejny kwarcowy zegarek, którego design określony jest w nazwie.

Zjawiskowa tarcza zegarka to trójwymiarowe odzwierciedlenie kryształu. Niebieski kolor cyferblatu tylko pogłębia to skojarzenie. Dodatkowej trójwymiarowości dodaje wypukłe mineralne szkiełko. Tarcza w tym kolorze doskonale komponuje się ze srebrną kopertą i taką też ogniwową bransoletą.

Jednak to, co zachwyca, to biżuteryjność zegarka – efekt ten został osiągnięty dzięki 139 kryształkom zdobiącym pierścień koperty i bransoletę. Zostały też one wykorzystane jako indeksy godzinowe (poza godzinami: 12, 3, 6 i 9).

Całości dopełniają srebrne wskazówki.

Zegarek to dość mroźny design, ale trzeba przyznać, że ma tę moc! Jeśli więc mamy w swoim otoczeniu kobietę o kryształowym charakterze, z pewnym dystansem do rzeczywistości, ale z gorącym sercem, to prezent w sam raz dla niej!

Zegarek ma wodoszczelność 30 m.

Cena zegarka Bulova 96L276 Phantom Crystal to 1 579 złotych.

Bulova 98R248 Rubaiyat – dla bogiń czasu

Zegarek pochodzi z kolekcji o dość zagadkowej nazwie (rubajjat to poetycki gatunek z Dalekiego Wschodu) nawiązującej do nazwy pierwszego zegarka wyprodukowanego dla kobiet przez markę Bulova w roku 1917.

Oryginalny design opisywanego modelu także odzwierciedla wygląd pierwowzoru. To zegarek biżuteryjny w kolorze różowego złota (ogniwowa bransoleta i koperta), w którym koronka została umieszczona na godzinie 12 i ozdobiona niebieskim kamieniem (spinelem).

Kopertę otacza pierścień, który nie jest z nią zintegrowany, ozdobiony 50 minidiamencikami!

Diamenty są też obecne na indeksach godzin (poza 12, 3, 6 i 9). Srebrzysta tarcza zegarka jest utrzymana w stylu retro – ma płynne lekko zagięte promieniste linie w stylu art déco, które harmonizują z takimi też wskazówkami w kolorze różowego złota i rzymskimi cyframi oznaczającymi godziny: 3, 6 i 9.

A dlaczego to zegarek dla bogiń czasu, które perfekcyjnie nim dysponują, a ten jest dla nich łagodny (czyli dla każdej kobiety)? Otóż na deklu zegarka jest wygrawerowana postać bogini czasu kreską w stylu art déco. Zegarek ma szafirowe szkiełko i wodoszczelność 30 m.

Cena zegarka Bulova 98R248 Rubaiyat to 3 995 złotych.

Bulova 97P150 Sutton – subtelny blask złota

Ten damski zegarek ze złotą ogniwową cienką bransoletą, smukłą i małą złotą kopertą i srebrzystobiałą tarczą to propozycja na prezent dla kobiet ceniących sobie dyskretne, ale wysokiej klasy dodatki.

Poza ponadczasowym złotym kolorem, który jest obecny na całym zegarku, biżuteryjności nadają czasomierzowi trzy diamenty umieszczone na godzinach: 3, 6 i 9. Całości wizerunku dopełniają trzy złote cienkie wskazówki i cienkie liniowe indeksy. Jeśli masz więc w otoczeniu kobietę, która ceni wygodę, ale kocha piękne przedmioty i dodatki, to ten czasomierz jest właśnie dla niej!

Ten damski zegarek kwarcowy to mineralne szkiełko i wodoszczelność 30 m.

Cena zegarka Bulova 97P150 Sutton to 1 295 złotych.

Wszystkie prezentowane zegarki są dostępne tu: zegarki damskie Bulova.

Dzień Kobiet to jeden dzień w roku, dlatego dobrze go należycie uczcić, wręczając bliskim kobietom dopasowane do nich podarunki.

Warto też kontynuować tradycję szacunku dla kobiet cały czas, na co dzień.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Bulova znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki Bulova

Izabela Karolak

* artykuł sponsorowany