Studniówka. Taki wieczór zdarza się w życiu tylko raz. Choć my mamy go już dawno za sobą, z wielką przyjemnością odszukałyśmy dla Was, drogie maturzystki, aktualne propozycje trendów w koktajlowych sukienkach. W jakie kolory warto zainwestować? Jakie fasony są na topie? Zobaczcie!

Czarna – prosta, klasyczna, bezpieczna

Klasyka sprawdzi się zawsze. Klasyczna mała czarna to must have w szafie każdej wchodzącej w dorosły wiek młodej kobiety. Przyda się nie tylko na studniówkę, ale i inne okazje. W sezonie studniówkowym 2019 warto jednak postawić na długość maksi. Aby uniknąć stylizacyjnej monotonii, warto postawić na ciekawy akcent, np. rękaw z koronki lub błyszczące rajstopy. Warto dodać kontrastujące dodatki, np. czerwone szpilki.

Granatowa dla odpowiedzialnie wchodzących w dorosłość

Mała czarna to klasyka gatunku. Z pewnością piękna, ale zdecydowanie – świat się na niej nie kończy. Jeśli lubisz eleganckie, a przy tym nieoczywiste połączenia kolorystyczne, postaw na dostojny, królewski granat. Barwa ta powszechnie uważana jest za „najmądrzejszą” ze wszystkich i nie bez powodu często wybierają ją zarządzający, biznesmeni czy prawnicy.

Z krótką, granatową suknią doskonale sprawdzi się zarówno srebrna biżuteria. Szykowny charakter całości podkreśli szlachetna tkanina, może być to np. aksamit.

Źródło: https://www.zeberka.pl/fotki-moda/granatowa-stylizacja-na-wesele-31861

Czerwona dla odważnych

Czerwień to żywioł ognia. To kolor krwi, namiętności, żądzy, wielkiej pasji. Jeśli chcesz dodać sobie energii do działania, odwagi i przebojowości, koniecznie wybierz sukienkę w tym odważnym kolorze. Czerwona lub bordowa sukienka na studniówkę to propozycja dla tych z was, które lubią się wyróżniać. Jaką zatem wybrać? Ciekawą propozycję stanowi krótka, czerwona, dopasowana sukienka.

Uwaga! Nie zapomnijcie pomalować usta szminką odcieniem dopasowaną do koloru sukienki. Z pewnością wzmocni to efekt!

Źródło: https://avanti24.pl/Magazyn/1,150459,21566612,eleganckie-sukienki-na-wiele-okazji-trzy-stylizacje.html

Szykowny błysk dla przebojowych

Jesteś typem uczennicy, która wyróżnia się z tłumu? Lubisz cekiny, błyskotki? Doskonale! Studniówka to jeden z pierwszych, jeśli w ogóle nie pierwszy, tak poważny bal, w którym weźmiesz udział. Powinnaś zatem wyglądać jak milion dolarów! Błyszczące sukienki, zwłaszcza te z cekinami będą na tego typu imprezę pasowały idealnie.

źródło: https://avanti24.pl/Magazyn/7,150457,22670168,sukienka-z-cekinami-blyszczaca-kreacja-na-wieczor.html

Niech żyje bal! Wszystkim tegorocznym maturzystkom i maturzystom życzymy szampańskiej zabawy do białego rana!

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony źródło: https://www.moja-ostroleka.pl/art/1546738331/studniowka-iii-lo-w-ostrolece-zdjecia-wideo