G-time is now! W tym roku, z okazji 35 urodzin, marka G-SHOCK nawiązała wyjątkową współpracę z najbardziej wirtualnym zespołem muzycznym na świecie – GORILLAZ.

Rok 2018 to szczególny czas dla japońskiej marki G-SHOCK. Właśnie w tym roku, jedne z najbardziej popularnych zegarków na świecie obchodzą jubileusz 35. lat! Od 1983 roku czasomierze ze względu na ergonomię, niezawodność i wysoką wytrzymałość cieszą się niezmiennie niezwykłą popularnością.

Redakcja portalu „Zegarki i Moda” regularnie publikuje informacje, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Przykładem może być artykuł o kolekcji G-SQUAD dla miłośników aktywności fizycznej albo o prawdziwie survivalowej linii MASTER OF G z myślą o tych, którzy uwielbiają przygody i ekstremalne eskapady.

G – SHOCK G – STEEL jest solidny, wytrzymały, okuty stalą i oprawiony twardą, innowacyjną skórą. Natomiast w zestawieniu „all black”, czyli całe czarne zegarki męskie prezentowaliśmy niezniszczalny model dla prawdziwych mężczyzn.

2XG! G-SHOCK i GORILLAZ

Co mają ze sobą wspólnego japońska marka zegarkowa i wirtualny zespół muzyczny? Okazuje się, że bardzo dużo! Stały się ponadczasowymi pionierami swoich kategorii, zachwycają niekonwencjonalnym podejściem i niezwykłą kreatywnością. Od 1983 roku, kiedy to nastąpiła premiera pierwszego G-SHOCK’a, brand nieustannie ulepsza technologię, kreuje ciekawy design oraz wyznacza nowe, nieosiągalne dla innych cele. Fenomen GORILLAZ polega w głównej mierze na wirtualnym wizerunku i oryginalnej muzyce. Zespół osiąga rekordy sprzedaży swoich krążków i koncertuje w wielu krajach.

Owocem współpracy G-SHOCK z GORILLAZ będzie kolekcja limitowanych czasomierzy. Każdy model z wyjątkowej linii nawiązywał będzie do unikalnego charakteru poszczególnych członków zespołu: Murdocka, Niccalsa, Noodle’a i Russela Hobbsa. Współpraca połączy dwa światy czego efektem będą nowe, klasyczne modele w niepowtarzalnej odsłonie. Kolekcja będzie mieć premierę jeszcze tej zimy, o czym z pewnością poinformujemy.

Globalny sukces marki G-SHOCK

Wyróżnić się na tle konkurencji, zrobić coś wyjątkowego – taki cel przyświecał Kikuo Ibe 35. lat temu. Misją twórcy G-SHOCK było stworzenie unikatowego, ponadczasowego, niezniszczalnego zegarka.

Tak właśnie powstał model DW-5600, który zapoczątkował rewolucję i pozwolił wejść marce Casio do ścisłej czołówki zegarmistrzostwa. Sukces był globalny, co otworzyło przed marką wiele możliwości rozwoju technologicznego. Najlepszym potwierdzeniem osiągnięć G-SHOCK jest ponad 100 milionów sprzedanych zegarków w ponad 100 krajach na całym świecie.

12 grudnia 2017 roku kultowy model DW-5600E G-SHOCK został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najbardziej wytrzymały zegarek na świecie. Zegarek okazał się niewzruszony w starciu z niemal 25 tonową ciężarówką, która przejechała po czasomierzu.

GORILLAZ – „najbardziej technologiczny zespół na świecie”

Wirtualny zespół GORILLAZ tworzą muzycy: wokalista 2D Murdock, basista Murdoc Niccals, gitarzystka Noodle i perkusista Russel Hobbs. Ich pierwszy doceniony album pojawił się w 2001 roku i został skomponowany przez Daymona Albarna i Jamiego Hewletta.

Osiągnęli sukces w przełomowy i wyjątkowy sposób, zdobywając wiele wyróżnień. Zdobywcy takich nagród jak: British Award i Grammy do tej pory wydali następujące krążki: Demon Days (2005), Plastic Beach (2010), The Fall (2011), Humanz (2017) oraz The Now Now (2018). Zespół to fenomen podbijający światowe listy przebojów i koncertujący po całym świecie od USA do Syrii.

Ciekawostką jest to, że członkowie nigdy nie pokazują się osobiście, nawet na koncertach czy rozdaniach nagród. Zespół cechuje nietypowy, wirtualny image.

Zespół dzięki współpracy z T-Mobile Electronic Beats wystąpił pierwszy raz w Polsce. 14 czerwca 2017 r. zespół dał koncert w Warszawie, następny występ w kraju odbył się 18 czerwca w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Koncert odbył się w ramach mini-trasy koncertowej po Europie. W 2018 zespół wystąpił na Open’er Festival.

GORILLAZ został także wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako “Najbardziej Technologiczny Zespół Na Świecie”.

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

Artykuł opracowano na podstawie informacji prasowej G-SHOCK