Październik to miesiąc budowania świadomości profilaktyki raka piersi u kobiet. Różową wstążkę zna lub przynajmniej kojarzy prawie każda kobieta. To znak rozpoznawczy kampanii na rzecz walki z rakiem piersi. GUESS, amerykańskie przedsiębiorstwo odzieżowe, po raz kolejny jest partnerem organizacji Get in Touch, która buduje świadomość i edukuje kobiety w zakresie chorób nowotworowych. Globalna marka fashion każdego roku prezentuje specjalnie przygotowany na tę okazję czasomierz. Drogie Panie! Przedstawiamy Wam zegarek, który jest stworzony przez kobiety dla kobiet – GUESS Sparkling Pink!

Guess oraz organizacja Get in Touch razem w walce z rakiem piersi

Światowa Organizacja Zdrowia w 2021 roku ogłosiła, że rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. W Polsce w przeciągu dwóch ostatnich dekad liczba zachorowań zwiększyła się o 10 000 przypadków rocznie.

Główną przyczyną rosnących statystyk jest brak profilaktyki. Comiesięczne samobadanie, USG piersi oraz regularna mammografia to kwestie, o której kobiety niekiedy zapominają. Ich stosowanie może całkowicie zapobiec chorobie lub wykryć ją we wczesnym stadium.

Marka Guess od ponad 9 lat jest aktywnym partnerem organizacji Get in Touch. Zdaniem tej fundacji jest budowanie świadomości i edukacji kobiet w zakresie chorób nowotworowych i dbania o zdrowie piersi. Organizacja Get in Touch podejmuje wiele działań w tym zakresie. Przyczynia się do poprawy statystyk wcześnie wykrytych przypadków i tym samym wyleczonych kobiet.

W przypadku chorób nowotworowych największym wrogiem jest czas, dlatego tak istotna jest regularna profilaktyka. Babciu, mamo, siostro, przyjaciółko – rak piersi to nie jest temat tabu, badajmy się!

Daisy Wheel – narzędzie, które pomaga samodzielnie wykonać badać piersi

Daisy Wheel to mobilna aplikacja zaprojektowana przez specjalistów zrzeszonych w fundacji Get in Touch. Samobadanie piersi w 8 prostych krokach posiada synchronizację z kalendarzem, który przypomina o badaniu. Zestaw klarownych informacji i instrukcji ułatwia samodzielne badanie piersi. Daisy Wheel (Koło Stokrotki) to autorski program, który pomaga we wczesnym rozpoznaniu niepokojących sygnałów. Aplikacji dostępna w 9 różnych językach dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. To idealne narzędzie do samobadania piersi dla kobiet na całym świecie!

GUESS Sparkling Pink GW0032L3 – zegarek, który pomaga w walce z rakiem piersi

Amerykański dom mody od lat dokłada swoją cegiełkę w tym szczytnym celu. Co roku prezentuje nowy model zegarka przeznaczony dla kobiet. Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi oraz budowaniem świadomości związanej z profilaktyką. Od lat przewodnim kolorem jest kolor różowy. Wstążka tej barwy jest międzynarodowym symbolem solidarności z kobietami chorującym na raka piersi.

Jaki model na rok 2022 zaprezentowała marka GUESS?

To zegarek GUESS Sparkling Pink o referencji GW0032L3.

Do współpracy nad projektem tego modelu została ponownie zaproszona prezes fundacji Get in Touch, pani Betsy Nilan. Razem z projektantami marki GUESS stworzyli kobiecy, zaprojektowany w szczytnym celu, kobiecy i przyciągający wzrok zegarek. Kobiety kochają błyskotki, a ten model gwarantuje zachwyt i błysk w kobiecych oczach.

Koperta wykonana ze stali szlachetnej w srebrnym kolorze ma średnicę 32 mm.

Wzrok przykuwa pierścień okalający kopertę. Ozdobiony jest on mieniącymi się, pięknymi, lśniącymi cyrkoniami. Cyrkonie wykorzystywane są w branży jubilersko – zegarmistrzowskiej od wielu już lat. Kobiety kochają je za blask podobny do diamentów, ale o wiele niższą, przystępną cenę.

Na tarczy w kolorze różowym odznaczają się małe, różowe wstążeczki. Jednak największą uwagę przyciąga Koło Stokrotki. Składa się ono z 8 płatków symbolizujących 8 kroków potrzebnych do wykonania samobadania piersi.

Tarczę chroni szkło mineralne. Za precyzyjne wskazanie czasu odpowiada mechanizm kwarcowy. Ten rodzaj mechanizmu jest cały czas w gotowości i nie potrzebuje nakręcania. Klasa wodoszczelności to 30 m. Dopełnieniem całości jest srebrna bransoleta typu mesh, gwarantująca komfort i wygodę użytkowania. Zegarek ma luksusowy i bardzo kobiecy charakter. Czasomierz ten świetnie podkreśli stylizacje na oficjalne spotkania. Ma biżuteryjny charakter i będzie świetnym uzupełnieniem stylizacji w stylu glamour. Niech jego obecność na Twoim nadgarstku przypomina Tobie i bliskim Ci kobietom o regularnych badaniach piersi.

GUESS Sparkling Pink GW0032L3 – cena i dostępność

Opisany wyżej limitowany model zegarka GUESS GW0032L3 z kolekcji Sparkling Pink dostępny jest w sprzedaży w cenie 899 zł. Zegarek dostępny jest w wybranych salonach Time Trend oraz u partnerów handlowych firmy ZIBI. Jak co roku, część dochodu ze sprzedaży zegarka, marka GUESS przekaże na działalność fundacji Get in Touch.

Polecamy, to zegarek w szczytnym celu!

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki GUESS znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – GUESS.

Agnieszka Zawadzka