Wyobraźcie sobie, że wasz elegancki zegarek posiada wszystkie możliwości, które oferują sportowe modele. Wydaje się to niemożliwe, ale nie dla marki Garmin. Tego producenta jednych z najsłynniejszych smartwatchy na świecie przedstawiać nie trzeba. Pod koniec zeszłego roku opisywaliśmy luksusową kolekcję Garmin MARQ Carbon. Natomiast Garmin niedawno zaprezentował nową serię eleganckich smartwatchy dla kobiet Lily 2.

Myślicie, że smartwatch może pełnić rolę ozdoby? Wiele osób pomyśli, że nie koniecznie. Przecież duży czarny ekran nie dla każdego stanowi szczyt elegancji. Inaczej do tematu podeszła marka Garmin. Tworząc modele z kolekcji Lily 2 miały być one nie tylko funkcjonalne, ale również piękne.

Smartwatch który jest ozdobą

Smartwatche dostępne są w dwóch wariantach: Lily 2 i Lily 2 Classic. Każda z wersji kolorystycznych posiada również indywidualny wzór na wyświetlaczu.

Jeśli już o wyświetlaczu mowa. Został on stworzony przez zastosowanie wzorzystej soczewki pod którą ukryto ekran dotykowy. Jego wybudzenie następuje przez dotknięcie ekranu lub przekręcenie nadgarstka. Informacje są wyświetlane na tle wcześniej wspomnianego wzoru. Fakt ten mocno odróżnia modele Lily 2 od większości smartwatchy.

 

 

 

 

„Seria Lily wyróżnia się subtelnymi detalami oraz biżuteryjnym charakterem – w najnowszej odsłonie wprowadziliśmy jeszcze więcej funkcji smart i parametrów do monitorowania zdrowia. Smartwatche z serii Lily 2 uzupełnią stylizację w ciągu dnia i na wieczorne wyjścia, ale zapewniają też łączność i funkcjonalność z zakresu rejestrowania samopoczucia stworzoną z myślą o każdym stylu życia”. – mówi Susan Lyman, wiceprezes Garmin ds. marketingu konsumenckiego.

Smartwatch Lily 2 dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych koperty: Metallic Lilac, Cream Gold, Silver, Dark Bronze. Każdy z modeli został zestawiony z pasującym kolorystycznie paskiem. Wyjątkiem jest kolor Cream Gold, który występuje w trzech zestawach- z różnymi paskami i wzorami na wyświetlaczu.

Niezależnie od kolorystyki smartwatche oferują dużą uniwersalność użytkowania. Kiedy wybrany model Lily 2 połączymy ze skórzanym paskiem, stworzymy elegancki zegarek na specjalne okazje. Zestaw z tkaninowym paskiem idealnie sprawdzi w casualowych okolicznościach. Natomiast po założeniu gumowego paska zyskamy funkcjonalne urządzenie sportowe.

Sportowa funkcjonalność

Jak na rasowy smartwatch przystało Lily 2 oferuje nam wiele funkcji dodatkowych. W zależności od wersji, Lily 2 lub Lily 2 Classic, smartwatch oferuje nieco inne możliwości.

 

W obu modelach znajdziecie funkcje jak:
Body Battery™ – monitoruje poziom naszej energii w ciągu dnia i określa najlepszy czas na odpoczynek i aktywność.

Ocena jakości snu – ocenia poziom naszego snu i informuje co zrobić, aby go poprawić. Wykorzystuje do tego dane jak: czas trwania poszczególnych faz snu, tętno, stres, saturacja i oddech.

Monitorowanie kondycji
– rejestruje m.in. parametry jak kroki, spalone kalorie, czy minuty intensywnej aktywności.

Aplikacje sportowe
– wspierają uprawianie różnych aktywności takich jak cardio, joga, trening siłowy i wiele innych. Lily 2 wprowadza profile dedykowane treningom łączącym fitness z tańcem – w tym Zumba®, Afrobeat, Bollywood, EDM i hip-hop.

Połączenie GPS
– parując smartwatch ze smartfone jeszcze dokładniej można monitorować spacery, bieganie, czy jazdę na rowerze.

Alerty ruchu
– zegarek poinformuje nas jeśli wykryje zbyt długi okres bez aktywności oraz zasugeruje jaki rodzaj ćwiczenia powinniśmy wykonać.

Garmin Pay (w wersji Lily 2 Classic)
– możliwość płatności zbliżeniowych zegarkiem.

Zdrowie na pierwszym miejscu

Garmin Lily 2 posiada szereg funkcji które pomogą nam w codziennym życiu zadbać o nasze zdrowie. Nie da się ukryć, że wiele osób na co dzień jest mocno zabieganych i nie mają czasu myśleć o swoim zdrowiu. Dzisiejszy bohater (a raczej bohaterka) został stworzony właśnie m.in. dla takich osób. Skoro sami nie pamiętamy o sobie, to zegarek zrobi to za nas. Monitorując nas 24/7 będziemy mieli całościowy obraz tego w jakiej formie jesteśmy.

Dodatkowo z racji, że Lily 2 jest smartwatchem dedykowanym dla kobiet posiada funkcje rejestrowania cyklu menstruacyjnego oraz ciąży. Jakby tego było mało zegarek dostosowuje informacje na temat ćwiczeń i odżywiania odpowiednio do obecnej sytuacji.

Garmin Lily 2 – dostępność i cena:

Smartwatche z serii Lily 2 dedykowany jest dla kobiet szukających uniwersalnego i funkcjonalnego urządzenia, które jednocześnie oferuje niebanalny styl. Na duży plus zasługuje również kompatybilność zarówno ze smartfonami Apple® oraz Android™ co nie jest takie oczywiste w obecnych czasach.

Zegarki dostępne są w oficjalnej dystrybucji Garmin i poza gotowymi sześcioma modelami mamy możliwość ich personalizowania poprzez dobór innych wersji pasków.

Model Lily 2 został wyceniony na kwotę ok. 280 Euro (ok. 1210 zł), a model Lily 2 Classic na kwotę ok. 350 Euro (ok. 1515 zł).

Mateusz Pycia