Mamy news dla wszystkich miłośników zegarków i mody ulicznej! Dwie legendy, sześć nowych czasomierzy. Swatch ogłosił współpracę z marką A BATHING APE® – znaną również jako BAPE®.

Szwajcaria jest synonimem wysokiej jakości rzemiosła w świecie zegarmistrzostwa. Zegarki wykonane w Szwajcarii obejmują zaawansowaną technologię, oferując jednocześnie unikalny design. Są uważane za wyjątkowe i produkowane z niezwykłą precyzją.

Grupa Swatch, powstała w latach 80. XX wieku jest marką zegarków, która także podtrzymuje wartości szwajcarskiej produkcji. Portfolio produktów oferowanych w ramach Grupy Swatch można podzielić na 4 grupy, biorąc pod uwagę kryterium prestiżu, jakości i ceny zegarków. Do najważniejszych i najbardziej prestiżowych brandów zaliczają się m.in.: Breguet, Harry Winston oraz Omega. W klasie premium to Rado oraz Longines. Klasę średnią reprezentują m.in.: Tissot, Calvin Klein czy Certina.

Do niskobudżetowych marek w portfolio Swatch Group należą dziecięce zegarki Flik Flak oraz właśnie, bohater dzisiejszego artykułu – Swatch. Zadziwiać może mnogość wzorów i kolorów zegarków Swatch! Jest ich po prostu bez liku; dopasować je można do nastroju dnia, humoru, pogody, okazji, słowem – do wszystkiego.

Marka A BATHING APE® – znana w skrócie również jako BAPE® to marka odzieżowa rodem z Tokio. Dzięki niesłabnącej oryginalności i wyjątkowości w projektach, przekroczyła granice świata, by dzielić się swoją kreatywnością i szerzyć świadomość kultury ulicznej na całym świecie.

Teraz obie te marki spotkały się, by świętować wydanie pierwszej wspólnej kolekcji zegarków i ogłosić ekscytującą pierwszą współpracę.

Efektem współpracy jest 6 limitowanych zegarków, które poświęcone są miastom. Od lewej to: Tokio, Berno, Paryż, Nowy Jork, Londyn. Ostatni, 6 czasomierz poświęcony jest planecie Ziemi (BIG BOLD BAPE The World).

Zegarki z najnowsza linia SWATCH BIG BOLD posiadają dużą, imponującą kopertę o średnicy 47 mm. Charakterystyczny wzór kamuflażu zyskał nową odsłonę i zdobi wszystkie 6 modeli, natomiast odświeżone logo Swatch nawiązuje do debiutu producenta zegarków w latach 80. XX wieku. Na wskazówce godzinowej i na pasku umieszczono charakterystyczną głowę małpy, zaczerpniętą z logo BAPE.

Zegarki dostępne są w limitowanej edycji w liczbie 1993 sztuk, czym nawiązują do daty założenia marki BAPE.

Premiera nowej kolekcji czasomierzy miała miejsce 1 czerwca w Tokio. W Polsce kolekcja będzie dostępna od 15 czerwca w wybranych salonach Swatch oraz na shop.swatch.pl.

 

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

*artykuł na podstawie informacji prasowej Grupy Swatch