Szczyty pokryte białym puchem, jasnoniebieskie niebo, regionalne smakołyki i pewne stoki narciarskie: Ze względu na swoje wysokie położenie Zillertal to doskonałe miejsce na narty wiosną.

Szukacie bardzo dobrych stoków lub bardzo dużych możliwości freeride’u? A może też połączenia obu?  Zillertal w Tyrolu przyciąga narciarzy o różnym poziomie umiejętności i z różnych dyscyplin. Niektóre z atrakcji Regionu to rodzinne tereny narciarskie Spieljoch, Hochzillertal oraz Zillertal Arena z dwoma ośrodkami Ahorn i Penken. Po narciarskie emocje zapraszają też stoki Finkenberg Almbahnen lub Eggalmbahnen w Tux. Na końcu doliny Zillertal na lodowcu Hintertux w Austrii macie możliwość całorocznego korzystania ze stoków.

Chłoń słońce i smakuj regionalne specjały

Narciarstwo zawsze sprawia przyjemność, ale staje się jeszcze lepsze przy łagodnych wiosennych temperaturach. Ponad 80 restauracji na terenie całego kurortu zaprasza narciarzy do przerwy na tarasie słonecznym i delektowania się regionalnymi specjałami. Zillertal oferuje, oprócz rustykalnych górskich karczm i tradycyjnych restauracji, nowoczesną kuchnię, a to wszystko bezpośrednio w sercu wiosek. Tym co łączy wszystkie te miejsca to fakt, że opierają się na lokalnych produktach.

Śnieżne stoki i gorące wydarzenia

Festiwale muzyczne w Zillertal sprawiają, że narciarstwo w słońcu może być jeszcze bardziej atrakcyjne.

Międzynarodowi DJ-e podczas Alpicon House Music Festival zamieniają ekskluzywne schroniska i restauracje narciarskie w Hochzillertal, Hochfügen, Fügen i Kaltenbach w miejsca imprez, natomiast Hintertux Glacier Open Air przyciąga liczne zespoły, tworząc elektryzującą atmosferę na Sommerberg. Podczas tradycyjnego Lederhosen Wedl Weekend w Zillertal Arena wszystko kręci się wokół dirndli i lederhosen. Daje to dobrą okazję żeby podziwiać tyrolskie tradycyjne stroje i zwyczaje ludowe. Natomiast festiwal Snowbombing to wydarzenie skierowane do fanów imprez: odbywa się od 2000 roku i zamienia Mayerhofen w plenerową strefę taneczną z udziałem ponad 70 światowej klasy artystów na żywo.

 

Dla najbardziej wymagających osób, którym jednocześnie nie straszna wczesna pora zostały przygotowane specjalne oferty. Pozwalają one wczasowiczom na pierwsze zjazdy po nietkniętych stokach przed wszystkimi innymi.

Dla narciarzy i turystów zostały przygotowane różne pakiety w tym bilet Zillertal Superskipass, obejmujący wszystkie koleje górskie, wyciągi, autobusy narciarskie i większość środków transportu publicznego w dolinie, stanowi doskonałego towarzysza podróży.

Ważne daty:

22 – 23 marca 2024 – Alpicon House Music Festival, Hochzillertal, Fügen and Kaltenbach
22 marca 2024 – Hintertux Glacier Open Air
06 – 07 kwietnia 2024 – Lederhosen Wedl Wochenende, Zillertal Arena
08 – 13 kwietnia 2024 – Snowbombing, Mayerhofen

Redakcja Zegarki i Moda