“Nazwa MARQ stała się w ostatnich latach synonimem wyrafinowanych projektów i doskonałego stylu, kontynuujemy to dziedzictwo poprzez kolekcję MARQ Carbon. Kolekcja ta nie tylko oferuje najwyższej jakości design z luksusową obudową z włókna węglowego, ale także zintegrowany zestaw aplikacji sportowych i funkcjonalność smartwatcha w naprawdę jedynym w swoim rodzaju zegarku specjalistycznym, który pomaga realizować swoje pasje.”
– mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej

Garmin w ostatnich dniach zaprezentował trzy, wyjątkowe modele, które zaskakują nie tylko swoją funkcjonalnością, ale również wyjątkowym stylem.

MARQ Commander (Gen 2) – Carbon Edition, Lifestyle photography

Trzy wyjątkowe modele

„Marka Garmin zaprezentowała dziś kolekcję MARQ® Carbon, trzy luksusowe, nowoczesne zegarki specjalistyczne, osadzone w kopercie wykonanej z litego bloku włókien węglowych Fused Carbon Fiber™. Na kolekcję MARQ Carbon składają się trzy modele: MARQ Athlete, MARQ Golfer i MARQ Commander wyposażone w doskonały ekran dotykowy AMOLED i wypukłą szafirową soczewkę. Każdy model ma wyjątkowe funkcje dedykowane wybranym aktywnościom, a dzięki 16 dniom pracy baterii i najwyższej jakości wykonaniu, zegarki MARQ Carbon podołają każdemu wyzwaniu.” – wprowadza artykuł PR do świata luksusu i wysokiej precyzji wykonania.

MARQ Commander (Gen 2) – Carbon Edition, Lifestyle photography

Wyjątkowa jakość

Trzy modele z kolekcji Garmin MARQ Carbon mocno podbijają ogromne zamiłowanie marki do wyjątkowego wzornictwa, dzięki czemu udało się wprowadzić unikalny materiał: Fused Carbon Fiber.

Każdy model posiada 46. milimetrową kopertę, wyposażoną w wkładkę bezela, która została wykonana ze 130 scalonych warstw włókna węglowego, a drugiej kolejności została obrobiona maszynowo z litego bloku Fused Carbon Fiber ™.

MARQ Athlete (Gen 2) – Carbon Edition, Lifestyle photography

Dzięki temu stała się ona jedną z najlżejszych w kolekcji MARQ Carbon. To w ogóle niezwykłe podejście do tematu, ponieważ każda z warstw obracana jest pod specjalnym kątem, żeby zwiększyć jej wytrzymałość.

Cały blok w kolejnych krokach poddawany jest obróbce termicznej i ciśnieniowej, dzięki czemu uzyskuje on specjalny kształt koperty. Dzięki temu na zegarku pojawia się niepowtarzalny wzór, który sprawia, że jest niezwykle wytrzymały i bardzo lekki.

MARQ Golfer (Gen 2) – Carbon Edition, Lifestyle photography

Wygoda w użytkowaniu

Do wyboru mamy trzy rodzaje pasków, które idealnie komponują się z charakterystycznym designem zegarków. Pierwszy to perforowana skóra FKM, następnie nylon o żakardowym splocie a trzeci pasek to wygodny silikon.

Bardzo ważnym aspektem jest również wytrzymała bateria, której czas pracy na jednym ładowaniu wynosi aż 16 dni! Gdy jednak przyjdzie moment, który będzie wymuszał na nas ładowanie – możemy to zrobić w super łatwy i przyjemny sposób – dzięki indukcyjnej ładowarce magnetycznej, która naładuje zegarek do 100% w ciągu 1h.

MARQ Commander (Gen 2) – Carbon Edition, Lifestyle photography

Dodatkowe premium możliwości

„Wszystkie zegarki z kolekcji MARQ Carbon zostały stworzone z myślą o doskonałej nawigacji, wsparciu w rozwijaniu kondycji i funkcjonalności, która uzupełni styl życia. Poniższe rozwiązania są dostępne w każdym modelu z kolekcji MARQ Carbon:
 
• Nawigacja: wielopasmowy GPS z technologią SatIQ™, fabrycznie załadowane mapy TopoActive Europe i ośrodków narciarskich, nawigacja od punktu do punktu, tryb UltraTrac, Tracback®, ClimbPro™ i Outdoor Maps+ (wymagana dodatkowa subskrypcja).
• Zdrowie i kondycja: Poranny raport, ocena jakości i zaawansowane monitorowanie snu, całodobowe monitorowanie poziomu stresu, pulsoksymetr, asystent jet lagu i monitorowanie energii Body Battery™
• Funkcje smart: Inteligentne powiadomienia2, płatności zbliżeniowe Garmin Pay™3, wykrywanie incydentów i funkcje pomocy4, LiveTrack, przechowywanie muzyki, sklep Connect IQ™ na urządzeniu”

MARQ Commander (Gen 2) – Carbon Edition, Lifestyle photography

Nowe modele z kolekcji MARQ Carbon to zegarki premium, które zaskakują nie tylko wysoką jakością wykonania, ale również zastosowaną technologią. Obecnie cena sugerowana to 2950 EURO.

Kasia Wójcik