Rok 2018 to wyjątkowy moment w historii marki G-SHOCK. Jedne z najbardziej popularnych zegarków na świecie obchodzą 35. rocznicę powstania. Czasomierze te ze względu na ich ergonomię, niezawodność i wygląd cieszą się niezwykłą popularnością.

Redakcja portalu „Zegarki i Moda” także co jakiś czas publikuje informacje, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Przykładem może być artykuł o linii G-SQUAD stworzonej w szczególności dla fanów aktywności fizycznej albo o kolekcji MASTER OF G z myślą o tych, którzy uwielbiają wyzwania, ekstremalne wyprawy i ciągłe przekraczanie granic wytrzymałości. Z zestawieniu „all black”, czyli całe czarne zegarki męskie prezentowaliśmy niemal niezniszczalny model dla prawdziwych mężczyzn Casio G-Shock Military Black GA-110MB-1AER.

„Pragnę stworzyć zegarek, który nie zepsuje się nawet, gdy spadnie na ziemię” – ponad 35 lat temu słowa te padły z ust inżyniera Casio, Kikuo Ibe. W 1983 roku cel został osiągnięty – powstał pierwszy wstrząsoodporny G-SHOCK – słynny DW-5000C.

W roku w którym przypada zacny jubileusz, marka przygotowała serię imprez będących uhonorowaniem 35 lat pięknej i niekończącej się historii. Obok nowych otwarć i wyjątkowych premier, w całej Polsce organizowane są urodzinowe eventy, a także konkurs, w którym nagrodą główną jest wyjazd do Japonii z wizytą w siedzibie Casio.

Jeszcze pod koniec 2017 roku – 12 grudnia, G-SHOCK został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najbardziej wytrzymały zegarek na świecie. Kultowy model DW-5600E okazał się niewzruszony w starciu z niemal 25 tonową ciężarówką, która przejechała po czasomierzu.

Ten fakt idealnie zbiegł się z 35. urodzinami brandu. Z tej okazji marka przygotowała cykl eventów pod szyldem #35GSHOCK, na których obok dobrej zabawy, czeka wiele atrakcji – można m.in. poznać historię marki oraz zobaczyć na żywo test wytrzymałości G-SHOCK. Po Warszawie, Bydgoszczy i Krakowie przyszedł czas na Trójmiasto, gdzie 20 lipca br. w Gdańsku odbyła się kolejna impreza. Miejsca nie są przypadkowe. W większości odbywają się w miastach, w których znajdują się nowo otwarte sklepy G-SHOCK Store.

Pierwszy salon powstał w maju ubiegłego roku w Białymstoku, a tej wiosny otwarto kolejne 3 punkty – w Bydgoszczy, w Koszalinie oraz w Gdańsku.

A to jeszcze nie jest koniec.

Koncepty dedykowane są wyłącznie marce G-SHOCK. W każdym salonie znajduje się kilkaset modeli począwszy od kolekcji podstawowej, a skończywszy na sekcji Premium. To miejsca wyjątkowe nie tylko dla wiernych „wyznawców” brandu, ale dla wszystkich, którzy przygodę z G-SHOCK dopiero zaczynają.

W Białymstoku, gdzie powstał pierwszy G-SHOCK Store, we wrześniu odbędzie się finał zamykający cykl urodzinowych eventów. Tego dnia zostaną także ogłoszone wyniki konkurs #35GSHOCK, w który obok zegarków, nagrodą główną jest wyjazd do Japonii.

W ubiegłym roku Redakcja portalu „Zegarki i Pasja” miała okazję odwiedzić fabrykę CASIO Premium Production Line w Japonii. Relacja z tej fascynującej wyprawy znajduje się TUTAJ

Źródło zdjęć: https://zegarkiipasja.pl/artykul/15995-wizyta-w-fabryce-casio-premium-production-line-w-japonii

Konkurs – wygraj wyjazd do Kraju Kwitnącej Wiśni!

Co trzeba zrobić, aby wygrać niezapomnianą podróż i odwiedzić siedzibę Casio? Do dn. 30.08.2018 wystarczy nakręcić krótki, max 30 sekundowy film pokazujący swoje hobby. Do Ciebie należy decyzja czy będzie to jazda na rowerze, deskorolce, street workout, a może gra na bębnach?

Następnie udostępniasz wideo na swoim prywatnym profilu na portalu społecznościowym Facebook i/lub Instagram z hasztagiem #35GSHOCK, przesyłasz potwierdzenie zgłoszenia na adres: kontakt.gshock@zibi.pl wraz imieniem, nazwiskiem oraz zgodą na udział w konkursie i… wygrywasz wyjazd do Japonii!

Spośród uczestników konkursu zostaną wybrane cztery osoby, które otrzymają wyjątkowe zegarki G-SHOCK, a jedna z nich będzie miała przyjemność osobiście odwiedzić kraj, z którego pochodzą niezniszczalne zegarki „G”.

G-SHOCK został stworzony z głębokiej wiary w to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego konkurs #35GSHOCK dedykowany jest osobom pełnym pasji, aktywnym, lubiącym wyzwania i naładowanych energią do życia. Właśnie dla takich osób KIKUO IBE stworzył zegarek G-SHOCK – tak, aby zawsze, bezkolizyjnie towarzyszył im w osiąganiu zamierzonego celu!

Agata
Redakcja Zegarki i Moda