Zegarki naręczne poza wskazaniem czasu, niekiedy mają wiele różnych dodatkowych funkcji. Od wskazania aktualnego dnia miesiąca czy tygodnia, przez stoper, aż na wybijaniu godziny kończąc. Zupełnie inną funkcją jest wskazanie faz Księżyca, która jest jedną z najbardziej eleganckich funkcji zegarkowych.

Szwajcarska marka Frederique Constant w ramach kolekcji Slimline Ladies Moonphase zaprezentowała najnowszą propozycję eleganckich zegarków z fazami księżyca dla Pań. To damski zegarek Frederique Constant Slimline Ladies Moonphase o referencji FC-206SW1S6.

Przyjrzyjmy mu się bliżej!

Małe jest piękne

Koperta prezentowanego, najnowszego modelu ma jedynie 30 mm średnicy oraz 7,65 mm grubości.

Takie wymiary sprawiają, że nazwa Slimline jest tutaj całkowicie uzasadniona. Niewielki rozmiar nie jest spowodowany jedynie tym, że damskie zegarki zwykle są mniejsze. Jest to też ciekawe nawiązanie do zegarków retro których jedną z głównych cech był właśnie niewielki rozmiar.

W zegarku krawędzie zaokrąglone i obłe. Zwiększa to efekt opływowości zegarka.

Z racji małej średnicy w zegarku zastosowano krótkie uszy, które delikatnie schodzą ku dołowi. Dzięki temu koperta będzie się wygodnie układać na nadgarstku.

Kolejnym elementem “retro” jest zastosowana koronka. Cebulkowy kształt jest bezpośrednim nawiązaniem do pierwszych zegarków naręcznych, gdzie stosowano tego typu koronki. Nie kierowano się tu jedynie kwestiami wizualnymi. Dzięki takiemu kształtowi koronki nakręcanie zegarka za jej pomocą było bardzo wygodne. Wisienką na torcie jest tu niebieski kaboszon osadzony w koronce, co znacznie uatrakcyjnia wygląd zegarka i jest ciekawym wyróżnikiem na tle stalowej koperty.

Dekiel jest pełny i stalowy, wygrawerowano na nim standardowe informacje zegarka. 

Wodoszczelność zegarka Frederique Constant Slimline Ladies Moonphase ustalono na poziomie 30 m (3 Bar). Jest to wodoodporność jak najbardziej wystarczająca w przypadku tak eleganckiego zegarka z którym raczej nikt nie planuje pływać w basenie.

Klasyka nie wychodzi z mody

Kolekcja z której wywodzi się najnowszy damski zegarek Frederique Constant cechuje się prostotą i minimalizmem. Tak też jest w przypadku prezentowanego modelu.

Tarczy został nadany biały kolor w matowym wykończeniu. Naniesiono na nią dwie podziałki. Pierwsza nadrukowana znajduje się na zewnętrznej części tarczy. Żeby wzmocnić efekt retro zegarka podziałka przypomina tory kolejowe.

Bardziej wewnątrz tarczy zostały umieszczone nakładane indeksy. Poza godz. 12:00, która ma formę rzymskiej liczby 12, reszta indeksów ma formę kresek. Zastosowane indeksy są perłowo-czarne, co na tle matowej tarczy wzmacnia efekt ich połysku.

Wskazówki typu leaf również są perłowo-czarne. Razem tworzą niezwykle elegancki zestaw.

Pod godz. 12:00 nadrukowano nazwę marki. Natomiast nad godz. 6:00 umieszczono główną atrakcję zegarka, czyli wskazanie faz księżyca. Tak jak reszta zegarka okienko ze wskazaniami jest minimalistyczne. Nie ma tu niczego zbędnego.

Wewnętrzny dysk jest w tym samym kolorze co kaboszon osadzony w koronce. To rozwiązanie tylko wzmacnia poczucie, że obcujemy z bardzo dobrze przemyślanym projektem.

Granatowy kolor ma imitować nocne niebo na którym rozsiane są srebrne gwiazdy. Jednocześnie otaczają one srebrny dysk oznaczający Księżyc. Piękne, proste i eleganckie. Nie potrzeba nic więcej, żeby opisać tę kompozycję. Jest to kwintesencja tego, czym kolekcja Slimline Ladies Moonphase ma być.

Szczypta nowoczesności

Marka Frederique Constant w prezentowanym zegarku zastosowała nowoczesny mechanizm kwarcowy. Zastosowany mechanizm nosi oznaczenie FC-206. Ciekawostką jest zastosowana bardzo trwałą bateria o żywotności 60 miesięcy (5 lat).

Drugim nowoczesnym elementem jest system szybkiej zmiany paska/ bransolety. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w momencie, kiedy chcemy pasek zamienić na bransoletę lub odwrotnie.

Prezentowany zegarek dostępny jest w dwóch wersjach:
– na niebieskim, skórzanym pasku,
– na eleganckiej, stalowej bransolecie.

Frederique Constant Slimline Ladies Moonphase – dostępność i cena

Jak pokazał najnowszy zegarek Frederique Constant z kolekcji Slimline Ladies Moonphase klasyka jest zawsze w modzie.

Niezależnie od czasów i panujących trendów mody na proste, eleganckie zegarki zawsze będzie zapotrzebowanie. Zaprezentowany dziś czasomierz jest idealnym wyborem dla kobiet ceniących sobie właśnie stonowaną stylistykę. Niezależnie od rodzaju mocowania do nadgarstka (pasek czy bransoleta) zegarek daje paniom wiele możliwości łączenia go z różnymi stylizacjami.

Zegarek na pasku wykonanym ze skóry (ref. FC-206sw1s6) został wyceniony na kwotę 725 EUR (ok. 3550 PLN). Natomiast model ze stalową bransoletą wyceniono na kwotę 825 EUR (ok. 4050 PLN).

Obie wersje zegarka są możliwe do kupienia w oficjalnej dystrybucji marki Frederique Constant.

Mateusz Pycia