Ślub. Każda para, która zdecydowała się na ten krok chce, by ten dzień był idealny niezależnie od tego czy organizuje huczne wesele czy tylko kameralną uroczystość. Zawsze chodzi o świętowanie miłości i szczęścia dwojga ludzi, którzy chcą spędzić ze sobą resztę życia. Wiele Młodych Par chce, by tego dnia goście, którzy ich zobaczą nie mieli wątpliwości, że są parą idealną. Dlatego właśnie często stosuje się techniki polegające na założeniu jakiegoś elementu garderoby w tym samym kolorze; niekiedy kwiat w butonierce Pana Młodego pochodzi z bukietu Panny Młodej. Pomysłów jest wiele.

Zegarki dla par na ślub 

Co byście jednak powiedzieli na dodatek trochę bardziej subtelny, ale wspaniale podkreślający wasz związek dusz i ciał? Mowa o zegarkach. A dokładniej na dobraniu takich samych zegarków, ale w wersji damskiej i męskiej. Przecież nie od dziś wiadomo, że czasomierze poza swoją podstawową funkcją wskazywania czasu wspaniale sprawdzają się jako nietuzinkowa ozdoba w wersji damskiej oraz będzie idealną kropką nad “i” w stylizacji męskiej.

Poniżej prezentujemy 4 propozycje zegarków dla par na ślub: 

Citizen Classic (BI5070-57L i EU6090-54L)

Pierwsza para zegarków pochodzi od znanej i cenionej japońskiej marki Citizen.

W bogatym portfolio tego producenta znalazła się idealna para czasomierzy. Poza różnicą w wymiarach, zegarki są identyczne. Tradycyjna w kształcie, okrągła koperta wykonana została ze stali szlachetnej. W wersji damskiej koperta ma 28 mm średnicy, natomiast w wersji męskiej średnica to 41 mm. W obu zegarkach zastosowano krótkie, proste uszy charakterystyczne dla zegarków garniturowych.

Elegancki charakter podkreśla granatowa tarcza z pięknym szlifem słonecznym oraz srebrnymi nakładanymi indeksami. W obu modelach to właśnie tarcza stanowi ich największą ozdobę. Jednocześnie kolorystyka zegarków sprawia, że są to wybory bardzo uniwersalne i będą pasować do każdej kreacji Państwa Młodych. Oba zegarki wyposażone są w precyzyjny mechanizm kwarcowy z dodatkową funkcją datownika.

Zegarki zestawiono ze stalową, pięciorzędową bransoletą. Cena każdego modelu wynosi ok. 400 – 450 zł.

*zdjęcia: źródło: https://www.zegarek.net/

Tissot Everytime Small & Medium (T109.210.11.033.00, T109.410.11.33.00)

Kolejna para przybywa do nas ze Szwajcarii, a dokładniej mowa o marce Tissot. W kolekcji Everytime znalazły się dwa zegarki, które będą idealnym ślubnym dodatkiem dla idealnej pary. Jak sama nazwa kolekcji wskazuje, są to zegarki przeznaczone do noszenia na co dzień. Jednocześnie te dwa modele dzięki swojemu klasycznemu stylowi bardzo dobrze spełnią swoją rolę jako zegarki oficjalne.

Oba modele mają okrągłą, stalową kopertę w zestawieniu z prostymi uszami. W modelu Small koperta ma 30 mm średnicy i 6,2 mm grubości. Natomiast w modelu Medium średnica wynosi 38 mm, a grubość jedyne 7 mm. Koperty są więc bardzo cienkie i bez trudu wsuną się w mankiet eleganckiej, ślubnej koszuli. Elegancka, cienka koperta sprawia, że oba te modele te stają się kwintesencją zegarka garniturowego na ślub.

Dzięki zastosowaniu stalowej bransolety składającej się z drobnych ogniw zegarek ten będzie stanowił również wspaniałą ozdobę na nadgarstku Panny Młodej. W tym przypadku zegarek prawdopodobnie będzie dużo bardziej widoczny niż u Pana Młodego, ale bez problemu może pełnić rolę biżuteryjną.

Elegancji i klasy dodaje mleczna tarcza z czarnymi indeksami w formie cyfr rzymskich. Tarczę chroni odporne na zarysowania szkło szafirowe. W obu modelach wewnątrz znajdziemy sprawdzony mechanizm kwarcowy gwarantujący precyzję chodu zegarka.

Zegarki zostały wycenione na kwoty: model Small 1200 zł, model Medium 1400 zł.

Roamer C-Line (658844 48 35 63, 658833 48 35 63)

Pozostajemy w ojczyźnie zegarmistrzostwa, czyli Szwajcarii.

Trzecia para pochodzi z marki Roamer, a dokładniej z ich lini C-Line. Charakterystyczne dla tej kolekcji jest użycie w zegarkach ceramiki. Prezentowane modele posiadają klasyczne, okrągłe koperty wykonane ze stali szlachetnej w kolorze żółtego złota. W tym przypadku zastosowano szersze uszy, które zwężają się w stronę bransolety.

Tarczę w kolorze złotym oraz nakładanymi indeksami chroni szkło szafirowe. Na godz. 6:00 znajduje się małe, okrągłe okienko ze wskazaniem dnia miesiąca. Bardzo ładnie komponuje się z całym kształtem zegarka.

Zewnętrzne ogniwa bransolety wykonano ze stali w tym samym kolorze co koperta. Natomiast wewnętrzne ogniwa są wykonane z ceramiki i mają piękny, czekoladowy kolor. Połączenie koloru złotego z brązowym ma w sobie coś urzekającego. Jednocześnie jest to połączenie zdecydowanie bardziej zwracające na siebie uwagę. Będzie to więc zestawienie idealne dla par, które chcą podkreślić swój look w klimacie boho, zupełnie nie tracąc na elegancji.

Zarówno damski jak i męski model posiadają mechanizmy kwarcowe, a ich cena wynosi ok. 1600 zł.

Michel Herbelin EQUINOXE (18397/08B, 19597/08B)

Ostatnia para pochodzi z portfolio francuskiej marki Michel Herbelin. Marka jest nieco mniej znana w naszym kraju niż wcześniej prezentowane marki, ale zdecydowanie warta uwagi. Prezentowana para zegarków pochodzi z ich linii Equinoxe i trzeba przyznać, że mają w sobie to “coś”.

Okrągła stalowa koperta w zestawieniu z ozdobną koronką w kształcie cebulki przywodzi na myśl zegarki kieszonkowe. Zastosowane w przypadku obu zegarków uszy wyglądają idealnie jak za czasów, kiedy to zegarmistrzowie przerabiali zegarki kieszonkowe na naręczne poprzez dolutowywanie drutów, które miały pełnić funkcje uszów.

Wersja damska posiada kopertę o średnicy 34 mm, natomiast męska 39 mm. Srebrną tarczę chroni szkło szafirowe.

Na tarczy widzimy również różnice między wersją damską a męską. W tej pierwszej okienko datownika znajduje się na godz. 3:00, a na godz. 6:00 znajduje się subtarcza tzw. małej sekundy. Natomiast męski model nie posiada sekundnika, a wskazanie daty znajduje się na godz. 6:00. Niewielka różnica, ale subtelna i pokazująca, że nawet idealna para musi się nieco różnić. Pary o różnych charakterach też bardzo często tworzą udany, zgrany związek.

Oba zegarki zaopatrzono w precyzyjny mechanizm kwarcowy oraz zestawiono z bransoletami typu mesh. Trzeba przyznać, że jest to dość ciekawe połączenie i od całości bije aura stylu vintage.

Każdy z pary zegarków Michel Herbelin Equinoxe został wyceniony na kwotę 1700 zł.

Zaprezentowane 4 pary zegarków to propozycje dla par na ślub, na randkę, Walentynki lub inną okazję związaną z rocznicą związku. Jednocześnie mogą one stanowić wspaniały prezent dla Pary Młodej. Zegarek to upominek, który przetrwa wiele lat, jest ponadczasowy i można go nosić wielokrotnie po ślubie. Nawet w codziennym życiu, spoglądając na zegarek, możemy mieć świadomość, że nasza ukochana osoba nosi analogiczny model i również odlicza minuty do ponownego spotkania.

Mateusz Pycia