Jak już zapewne zauważyliście, nasz redakcyjny zespół intensywnie pracuje, aby dostarczać Wam najświeższych informacji ze świata mody i zegarków. Dokładamy wszelkich starań, by przedstawiać Wam najnowsze kolekcje czasomierzy oraz aktualności ze świata zegarmistrzostwa.

Dziś mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów motoryzacji, szybkich bolidów i jeszcze szybszych prędkości.

Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca, chcemy Wam podsunąć ciekawą propozycję na prezent.

źródło: facebook/tororosso

Przedstawiamy Wam 3 nowe modele rajdowych zegarków męskich Edifice. Z pewnością spodobają się tacie, który interesuje się motoryzacją i szybkimi samochodami.

Limitowaną edycję Edifice Scuderia Toro Rosso, którą dziś dla Was opiszemy, pierwszy raz pokazano w marcu br. na Baselworld – jednych z największych na świecie i najbardziej prestiżowych targach branży zegarmistrzowskiej i jubilerskiej.

Na wstępie, dodam jeszcze tylko, że ambasadorem marki Edifice jest Adam Kornacki – miłośnik motoryzacji oraz były mistrz Polski w wyścigach rajdowych. Styl i motoryzacja z „męskim charakterem”. Nowy zegarek Casio Edifice Momentum.

Czasomierze Edifice Scuderia Toro Rosso nie powinny umknąć uwadze żadnemu maniakowi motoryzacji. Co więcej, nie tylko czerpią one inspirację, ale czynnie współtworzą świat wyścigów. Czy nowe modele okażą się równie pasjonujące jak Formuła 1? Który z nich wygra w naszym zestawieniu? Czy będzie równie niedościgniony jak Lewis Hamilton? Przekonacie się sami, spoglądając na przygotowane przez nas zestawienie 3 najnowszych modeli Edifice.

Takie same elementy na bolidzie Formuły 1 i w zegarku? Czy to możliwe? Oczywiście, że tak!

3 nowe czasomierze Edifice prezentuje poniższy film:

https://www.youtube.com/watch?v=ZzpR6pFQLE8

Przejdźmy zatem do opisu 3 nowych modeli.

Na pierwszy ogień niech pójdzie Edifice EFR-564TR-2A. Z pewnością przypadnie on do gustu wszystkim fanom Formuły 1, którzy kibicują zespołowi Scuderia Toro Rosso. Okrągła koperta wykonana ze stali szlachetnej o średnicy 47 mm dedykowana jest raczej właścicielom większych, męskich nadgarstków. Tarcza nawiązuje do stylistyki wyścigów Formuły 1. Granat i czerwień podkreślają sportowy charakter, a umieszczone w miejscu godziny 3 logo kolekcji wraz z bykiem symbolizują współpracę z Red Bullem.

Na tarczy umieszczono indeksy oraz cyfry arabskie (6, 9, 12) przeniesione wprost z numerów bolidów. Rasowego charakteru dodają 3 koronki i masywne wskazówki umieszczone w środku tarczy. Na wysokości godziny 4, w kwadratowym okienku, zaprojektowano datownik.

Ale co jeszcze posiada ten model? Co go wyróżnia? Z pewnością jest to… chronograf. Wiadomo, ułamki sekund w motor sporcie mają duże znaczenie.

Kolejny model wynosi nas na całkowicie inny poziom. To Edifice ECB 900TR-2A.

Korzysta on z najnowszych rozwiązań, aby sprostać wyzwaniu jakim jest udział w wyścigach Formuły 1. Żeby powalczyć o zwycięstwo w świecie czasomierzy, granatowy z biało-czerwonymi akcentami Edifice posiada mechanizm solarny, wykorzystując energię słońca. Jak wiadomo – na torze liczy się każda milisekunda – dlatego ten model wykorzystuje technologię Bluetooth, łącząc się z smartfonem.

Warto dodać, że tutaj również kolorystyka zegarka jest analogiczna do barw bolidów. Króluje granat, czerwień i stal. Cyfry arabskie umieszczone na tarczy są w takim samym kształcie jak w bolidach.

Wskazówka sekundowa jest w kolorach czerwono-białym i kończy się zielonym, cienkim grotem. Czy Wam to coś przypomina? Tak, to kolory flagi Włoch, kraju ojczystego drużyny.

Koperta o średnicy 48 mm, tarcza pokryta szkłem szafirowym, stalowa bransoleta oraz klasa wodoszczelności ustalona na poziomie 100 m sprawiają, że to czasomierz dla prawdziwego fana motoryzacji.

Ostatni model to Edifice EQS 920TR-2A. Podobnie jak poprzedni model, zegarek posiada mechanizm solarny, zasilany dowolnym źródłem światła. Bransoletę wykonano ze stali nierdzewnej. Kolorystyka jest podobna jak w poprzednich modelach: granat, czerwień i stal. Datownik również umieszczono na godzinie 4. Tarczę chroni szkło mineralne. Klasa wodoszczelności 100 m umożliwia odporność w czasie kąpieli np. na basenie. Zegarek także posiada chronograf (stoper) umożliwiający precyzyjny pomiar czasu.

Każdy z 3 nowych modeli Edifice zapakowany jest w oryginalne pudełko, więc będzie się nadawał na prezent. Jeśli chcemy sprawić niespodziankę swojemu Tacie i podarować mu jeden z czasomierzy, czeka nas wydatek rzędu ok. 980 zł (niezależnie od modelu).

 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz inne informacje dotyczące marki  Edifice znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – Edifice.

Agata
Redakcja Zegarki i Moda