La D de Dior to szeroka gama luksusowych zegarków naręcznych w ofercie marki Dior. Inspiracją do jej stworzenia były lata 70. XX wieku, barwne, kwieciste, pełne zabawy modą. Kolekcja w duchu haute couture wykonana została z użyciem najwyższej klasy materiałów jubilerskich, takich jak złoto, diamenty i kamienie szlachetne. Przyciąga nie tylko ich blaskiem, lecz także przede wszystkim śmiałością projektów. Znajduje się tutaj wszystko, o czym można tylko pomarzyć.

Zacznijmy od możliwości wyboru, która dla kobiety stanowi podstawę – w kolekcji La D de Dior Satine, gdzie pierwsze skrzypce gra piękna, wręcz biżuteryjna bransoleta jest w czym wybierać. Można zdecydować się na mały, uroczy zegarek z kopertą o średnicy 19 mm, niegdyś standardową wielkość 25 mm, lub też zdecydowanie współczesną wersję – 36 mm. Warto zauważyć, że w linii La D de Dior dostępna jest wyjątkowo nietypowa średnica – 38 mm! 

Źródło: https://www.dior.com/couture/en_us/timepieces/timepiece-collections/la-d-de-dior/la-mini-d-de-dior-satine-o-19-mm-quartz-movement-11-28967

Tarcze to feeria kolorów i faktur – są tworzone z masy perłowej, kamieni jak turkus, jadeit, lapis-lazuli, chryzopraz czy niezwykle rzadki sugilit. Pierścienie są ukoronowaniem całości – granaty, szafiry i oczywiście diamenty, bądź wersje gładkie – ilość kombinacji jest niemal niezliczona.

Victoire de Castellane, dyrektor artystyczny Dior Joaillerie i projektant całej rodziny La D de Dior nieustannie zaskakuje świeżością pomysłów i udowadnia, że zegarek może być małym dziełem sztuki.

Źródło: https://www.luxurybrandglobal.com/victoire-de-castellanes-magic-for-dior/?lang=en

Niezbyt często zdarza się, że pasek bądź bransoleta grają pierwsze skrzypce. Opatentowany jest zarówno błyszczący, kuszący niczym najwykwintniejsze delicje długi pasek w formie wstążki oplatającej nadgarstek, jak i satynowana bransoleta, która jest interesująca ze względu na swoją delikatność (to niezwykłe, że ze stali można zrobić coś tak eterycznego) i formę – lekką, subtelną i oczywiście ozdobną. Wszystko dzięki technice wykonania – tysiące złotych lub stalowych nici przeplatają się, by stworzyć misterną sieć.

Źródło: https://boutique.humbleandrich.com/dior-la-mini-d-de-dior-rose-des-vents-watch-review/

źródło: https://boutique.humbleandrich.com/dior-la-mini-d-de-dior-rose-des-vents-watch-review/

W gąszczu propozycji nie może umknąć informacja o mechanizmie. W większości propozycji jest on kwarcowy, ale są egzemplarze, gdzie znalazł się mechanizm z automatycznym naciągiem, rezerwą chodu 50 h oraz częstotliwością pracy 28,800 wibracji na godzinę prosto od manufaktury Zenith! Rynek luksusowych zegarków potrzebuje więcej takich dzieł sztuki – patrząc na stale rosnącą ofertę takich marek jak Bulgari, Montblanc czy Chopard, Dior zdecydowanie nie zostaje w tyle.

 

Marzena

Redakcja Zegarki i Moda

Obraz wyróżniający źródło: https://wluksusie.pl/2016/10/zegarki-z-kolekcji-la-d-de-dior