Być może Twoje dziecko jest pilnym uczniem lub uczennicą. Sam/ sama obowiązkowo wypełnia ćwiczenia, dba o estetykę pisma, punktualnie stawia się na lekcjach – czy to w prawdziwej szkole czy w domu. Być może, Ty rodzicu, nie musisz go pilnować. Jeśli tak – to masz złote dziecko. Większość rodziców jednak takiego komfortu nie ma.

Co zrobić, aby nauka w domu była skuteczna? Jak zmobilizować dziecko do nauki? I czy zegarek i nauka czasu mogą mu w tym pomóc?

Oto kilka pomysłów oraz propozycji dziecięcych czasomierzy!

Zapraszamy do lektury!

1. Dziecko powinno zaczynać dzień codziennie o tej samej porze

Niech dziecko zaczyna dzień o tej samej porze, np. o godz. 8.00 – tak, jak w szkole. Codzienna rutyna jest bardzo ważna, a obowiązkowość to cecha przydatna zarówno w przedszkolu, jak i szkole podstawowej. Nie pozwalaj dziecku spać dłużej w łóżku i wylegiwać się. Przygotuj też odpowiednie miejsce pracy dziecka. Najlepiej będzie jeśli dziecko będzie miało swoje biurko z wygodnym krzesłem.

2. Razem zaplanujcie dzień i trzymajcie się harmonogramu

Razem z dzieckiem powinniście zbudować odpowiedni plan dnia. Plan dnia to harmonogram dzięki któremu każdy wie o której godzinie wykonujemy daną czynność. Pomiędzy poszczególnymi zadaniami powinniście zaplanować krótkie przerwy – dokładnie tak, jak w szkole. Przerwy powinny być wykorzystane na sport, np. mini biegi czy ćwiczenia po mieszkaniu.

3. Zmotywuj dziecko do działania

Aby dziecko chciało wykonać zadanie, ćwiczenie czy odrobić lekcje musi być odpowiednio zmotywowane. Czasami dobrze jest, aby dziecko mogło porozmawiać z kolegą czy koleżanką z klasy i zapytać ile oni już odrobili lekcji czy przeczytali lekturę. Oczywiście, nie w formie zawodów, tylko w formie zachęty. Motywacja to podstawa!

4. Posłuż się zegarkiem

Poniżej znajdziecie kilka dziecięcych zegarków, które z pewnością pomogą w nauce czasu, obowiązkowości i dzięki którym nauka w domu będzie po prostu przyjemniejsza! Zegarek to ładny i praktyczny gadżet jednocześnie – może pomóc twojemu dziecku w nauce czasu.

Punktualna nauka? Tylko z zegarkami Knock Nocky!

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli zegarków przeznaczonych dla dzieci.

Jedną z najbardziej popularnych marek jest Knock Nocky.

Wśród bogatej oferty produktowej warto zwrócić szczególną uwagę na kolekcje: Space Rocket, Rainbow, Comic.

Knock Nocky Space Rocket – elektroniczne zegarki dla dziewczynki

Dwa poniżej zaprezentowane na zdjęciu zegarki Knock Nocky z kolekcji Space Rocket – o referencjach SR0506056 i SR0607065 powinny spodobać się każdej dziewczynce w wieku szkolnym.

Czym się wyróżniają? Mają cyfrowy wyświetlacz, na którym bez trudu odczytamy godzinę i minutę.

Średnica koperty 29 mm czyni ten model idealnym na małe nadgarstki.

Są to ładne dziecięce zegarki i sprawdzą się doskonale jako kompan przygód. Posiadają dodatkowe funkcje – alarm, który obudzi na czas oraz stoper, który zmierzy upływ czas, datownik oraz podświetlenie, które pozwala na odczyt czasu w ciemności.

Knock Nocky Rainbow – zegarki kolorowe jak tęcza

Kolejna propozycja od marki Knock Nocky pochodzi z kolekcji Rainbow. Ta kolekcja jest kolorowa jak sama tęcza! Dlaczego to dobry wybór?

Z racji dużych, kolorowych cyfr arabskich. Dzięki nim, Twoje dziecko z pewnością szybko i łatwo nauczy się poprawnego odczytywania czasu.

Model Knock Nocky Rainbow RB3029000 pasował będzie każdemu chłopcu, który lubi słuchać muzyki!

Ten zegarek odmierzał będzie same dziecięce, beztroskie chwile.

Z kolei model Knock Nocky Rainbow RB3625006 spodoba się każdej dziewczynce, która lubi kolor różowy.

Różowy pasek kontrastuje z białą tarczą, na której widać różnokolorowe cyfry arabskie.

Mechanizm kwarcowy zapewni precyzję czasu, a koperta o średnicy 38 mm odpowiednia będzie dla dziewczynek uczących się w szkole. Warto podkreślić też małą wagę tego modelu – niecałe 50 g.

Dzięki temu, zegarek będzie komfortowy i wygodny w noszeniu, nawet przez cały dzień.

Knock Nocky Comic – walentynkowe serduszka dla najmłodszych

Biała tarcza, biała koperta i gumowy pasek w urocze serduszka – to propozycja od Knock Nocky dla najmłodszych milusińskich. Dzięki dużym wyraźnym cyfrom arabskim na tarczy, dziewczynka z łatwością odczyta poprawną godzinę.

Knock Nocky CO3017000 to uroczy zegarek w serduszka, który dzięki ozdobom w serduszka będzie mierzył tylko szczęśliwe chwile.

Średnica koperty to 40 mm, a grubość 11 mm, więc odpowiedni będzie raczej dla nastolatek.

Amory i miłosne podboje czas start!

Cena i dostępność

Zaprezentowane modele dziecięcych zegarków Knock Nocky dostępne są w sieci salonów stacjonarnych Time Trend, online na timetrend.pl oraz u wybranych partnerów handlowych Grupy ZIBI.

Cena katalogowa większości modeli zegarków to 110 zł.

Jeśli chcesz od najmłodszych lat nauczyć dziecko obowiązkowości i punktualności lub też np. z okazji urodzin czy innej okazji podarować mu praktyczny prezent – koniecznie sprawdź tę propozycję.

Zegarki dla dzieci to nauka i zabawa w jednym!

 

Agata Molka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki KNOCK NOCKY znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – KNOCK NOCKY.