Ludzkość od zarania dziejów fascynuje się kosmosem i jego niezgłębioną tajemnicą.

Zaledwie kilkadziesiąt lat temu pojawiły się techniczne możliwości pozwalające na pierwszą eksplorację uniwersum. Któż z nas nie zna cytatu o „małym kroku dla człowieka, ale wielkim skoku dla ludzkości” czy historii pierwszego człowieka w kosmosie – Jurija Gagarina? 12 kwietnia 1961 roku czas jego niezwykłej podróży odmierzał zegarek Sturmanskie.

Rozpoczyna to okres największej sławy w historii tej marki. Jej początek datuje się na 1949 rok. Przez pierwsze lata swojej działalności produkcja była nastawiona tylko i wyłącznie na potrzeby wojska, definiując przyszły styl na długie lata.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=G0iHm8IKn_M

Czasomierze z charakterystycznym lotniczym logotypem towarzyszyły stale radzieckim kosmonautom, również w biciu kolejnych rekordów (Aleksiej Leonow w modelu Striela odbył podróż w orbitę okołoziemską, zaś Valeriy Poliakow w Okeanie pobił rekord najdłuższego lotu kosmicznego).

Ale odkrywanie nieznanego nie jest wyłącznie męską domeną.

Źródło: Pixabay.com

Dzięki serii Galaxy Ladies, Sturmanskie udowadnia, że „kosmiczny” zegarek może doskonale prezentować się na kobiecej dłoni. Wszystko dzięki znacznie zmniejszonej średnicy. Linia Galaxy to cztery modele, każdy o średnicy 36 milimetrów.

Różnią się przede wszystkim kolorystyką i zestawieniem cyferblat – koperta. Kombinacje prezentują się następująco, w zależności od referencji: ciemnoniebieska tarcza + polerowana stal nierdzewna; czarna + polerowana stal nierdzewna; czarna w zestawieniu z obudową w kolorze różowego złota. Oprócz tego, dostępne są 2 ostatnie opcje z cyferblatami wykonanymi z masy perłowej, w zestawieniu: biały cyferblat + koperta w odcieniu żółtego złota oraz jasnoróżowa tarcza + polerowana stal nierdzewna.

Wszystkie mają skórzane metaliczne paski w uzupełniających się kolorach.

Tarcze do wszystkich modeli zaprojektowano na wzór galaktyki.

Zdecydowanie najbardziej przypomina ją wersja ciemnoniebieska. Jako indeksów godzinowych użyto mieniących się kryształów Swarovskiego, symbolizujących gwiazdy. Całe tło pokrywają mniejsze, nieregularnie rozsiane punkty, przywodzące na myśl nocne niebo. Poniżej okazałego logotypu znajduje się wskazanie faz księżyca, otoczone delikatnym pierścieniem.

Tarcze chroni szkło mineralne. W środku pracuje szwajcarski mechanizm kwarcowy ISA 9231. Wodoodporność jest dość symboliczna, ale w zupełności wystarczy do ochrony przed powierzchownymi zachlapaniami.

Kolekcja została po raz pierwszy zaprezentowana w 2014 roku w Singapurze, ale trzeba przyznać, że nie traci nic ze swojej świeżości.

Jednym z najgorętszych zegarkowych trendów w ostatnim czasie są wszelkie inspiracje meteorytami, kosmosem, gwiazdami i wszystkim co z tym związane.

Paradoksalnie dzięki czasowi, jaki upłynął od premiery, można znaleźć Galaxy w znacznie bardziej atrakcyjnych cenach. Zdecydowanie nie jest to opatrzony zegarek, który spotkamy jako dodatek u co drugiej koleżanki. Dostępność jest niższa, ale nie niemożliwa, stąd warto trochę poszperać, by cieszyć się wyjątkowym akcentem w swojej garderobie.

Źródło: https://earth-chronicles.com

Źródło: Shutterstock

Za niebiańską przyjemność posiadania jednego z damskich zegarków Sturmanskie Galaxy Ladies trzeba zapłacić ok. 180 euro, co przy aktualnym kursie wynosi w przeliczeniu ok. 765 złotych.

 

Marzena
Redakcja Zegarki i Moda