Patek Philippe to marka zegarmistrzowska elektryzująca każdego miłośnika zegarków. Przez wielu z nich, a może nawet przez większość i to zdecydowaną, jest sytuowana na szczycie hierarchii w branży zegarmistrzowskiej. To zegarkowy Olimp.

Dodatkowo, dla miłośników zegarków z naszego kraju ważne w postrzeganiu tej firmy jest to, iż jej założycielem był Polak. Antoni Patek współpracował najpierw z Franciszkiem Czapkiem, a po rozstaniu się z nim i nawiązaniu współpracy z Adrienem Philippe stworzył firmę, która działa nieprzerwanie od 1839 roku. Do tej pory zegarki tej firmy nie były oficjalnie sprzedawane w naszym kraju. Teraz mamy wreszcie przedstawiciela tej jednej z najbardziej luksusowych marek na świecie. Jest nim firma W. Kruk.

Gdzie zlokalizowany jest najnowszy butik Patek Philippe?

Najnowszy salon W.KRUK zlokalizowany jest w Europejski Boutiques, tuż obok pięciogwiazdkowego hotelu Raffles Europejski Warsaw przy Krakowskim Przedmieściu 13 w Warszawie.

To właśnie tam zainteresowani klienci mają możliwość obejrzeć luksusowe zegarki i liczyć na indywidualne podejście.

Wejście Patek Philippe do Polski to najważniejsze wydarzenie w rozwoju segmentu luksusowej biżuterii i zegarków ostatnich lat – powiedział Radosław Jakociuk, wiceprezes Grupy Kapitałowej VRG S.A., do której należy W.KRUK S.A. – To właśnie takie marki ostatecznie kształtują rynek luksusu i nadają mu status dojrzałego. Bezpośrednia dostępność zegarków z topowej światowej manufaktury w warszawskim butiku W.KRUK daje polskiemu konsumentowi unikalną możliwość obcowania z perfekcyjnym produktem z naprawdę najwyższej półki.

Jak udało się przyciągnąć tak znakomitą markę do Polski?

Z tego co wiem, bardzo wielu dystrybutorów zegarków, czy dóbr luksusowych doskonale zauważało brak firmy Patek Philippe w Polsce, cały czas pamiętając o pochodzeniu założyciela firmy, co dodatkowo uwypuklało nieobecność marki.

Wielu z nich prowadziło rozmowy, negocjacje związane z możliwością wprowadzenia Patek Philippe na nasz zegarkowy rynek. I wiele lat działań nie przynosiło efektów. Aż do teraz, kiedy to firmie W. Kruk to się udało. Biorąc pod uwagę dotychczasową sytuację należy to uznać za godny podziwu wyczyn.

Efektem jest sytuacja, w której na polskim rynku możemy kupić zegarki Vacheron Constantin, Audemars Piquet i Patek Phillipe, czyli marek uważanych za tzw. wielką trójkę branży. Poza zwyczajną satysfakcją zegarkomaniaka, można także powiedzieć, że to potwierdzenie, iż nasz polski zegarkowy rynek, mimo, że nadal odbiega choćby wartością od tych w krajach, które nie doświadczyły opieki komunistycznego brata ze wschodu, jest coraz ważniejszy, coraz bardziej dojrzały i wielcy gracze zaczynają go nie tylko zauważać, ale liczyć się z nim. To mam nadzieję, że doskonale wróży na przyszłość branży zegarkowej.

Oby jak najwięcej Polaków mogło myśleć i realizować zakupy luksusowych zegarków.

W salonie w którym sprzedawane są zegarki Patek Philippe panuje atmosfera związana ze stylem w pełni godnym tak nobliwej marki. Można obejrzeć nawet najbardziej poszukiwane modele. Niestety, zakupy to standardowa sytuacja związana z Patek Philippe, czyli wchodzi w grę kwestia zapisów i długie, wieloletnie oczekiwanie na najbardziej poszukiwane modele.

Rozpoczęcie współpracy z marką Patek Philippe było naszym marzeniem biznesowym od długiego czasu. To nie tylko ogromny prestiż, ale również konsekwencja rozwoju naszej działalności na polskim rynku. Jako przedstawiciel luksusowych manufaktur zegarmistrzowskich od lat otrzymywaliśmy zapytania dotyczące czasomierzy tej marki – powiedział Łukasz Bernacki, prezes zarządu W.KRUK.

Podsumowując – wejście takiego tuza do naszego kraju to bodaj największe wydarzenie w ostatnim czasie.

W. Kruk jest najstarszą marką jubilerską w Polsce. Historia 180 lat to największa duma i najważniejsze dziedzictwo. W ponad 140 salonach firmowych na terenie całego kraju W. Kruk oferuje najwyższej jakości złotą i srebrną biżuterię, brylanty, kamienie szlachetne oraz autorskie kolekcje inspirowane najnowszymi trendami. Patek Philippe w pełni pasuje do profilu oferty.

Adrian Szewczyk