Nutka ekstrawagancji i maksymalizm stał się modową codziennością. Podobnie rzecz ma się z zegarkami, a właściwie z ich większą liczbą na nadgarstku. Z początku może się wydawać to nieco awangardowe, lecz jeśli się bliżej temu przyjrzeć, to wygląda to nad wyraz interesująco i świeżo! Trend ten podchwyciło już wiele znanych osób! A wszystko zaczęło się od ikony stylu – księżnej Diany…

Jak księżna Diana zapoczątkowała nowy trend?

Tuż przed ślubem Diany z księciem Karolem, narzeczeni uczestniczyli w rozgrywkach polo. Przyszła księżna Walii została wówczas sfotografowana z dwoma zegarkami na jednym nadgarstku. Jeden z nich – złoty na subtelnej bransolecie to luksusowy czasomierz Patek Phillipe, drugi natomiast – na pasku wykonanym ze skóry naturalnej – należał do księcia Karola. Był to ukłon w stronę ukochanego i swoisty amulet. Diana wierzyła bowiem, że przyniesie to Karolowi zwycięstwo.

„Królowa ludzkich serc” przywiązywała niebagatelną wagę do symboli i zwyczajów. Na swój ślub wolała wybrać tiarę Spencerów, która towarzyszyła rodzinie od pokoleń, zamiast biżuterii ze skarbca Elżbiety II. Wracając jednak do zegarków – księżna była widziana w dwóch czasomierzach stosunkowo często w pierwszych lat małżeństwa. Wygląda na to, że trendy mogą zostać zapoczątkowane zupełnie przez przypadek. A wbrew pozorom, ten jest naprawdę warty zapamiętania!

Książę William podąża zegarkową modą Lady Di

Podczas ostatnich publicznych wystąpień książę William pojawił się w dwóch zegarkach, po jednym na każdym nadgarstku. Na pierwszym z nich widzieliśmy model Omega Seamaster 300 m. Ten czasomierz ma dla niego ogromną wartość sentymentalną – jest bowiem prezentem od jego matki. Na drugim natomiast miał smartwatch Garmin, co jest ukłonem w stronę zdrowego stylu życia. Niektóre źródła podają, że jest to hołd w nawiązaniu do trendu, zapoczątkowanego przez Dianę.

Czy noszenie dwóch czasomierzy – smartwatcha i klasycznego zegarka wejdzie na stałe do kanonu mody? Zobaczymy!

Znane osoby, które pokochały noszenie dwóch zegarków naraz

Okazuje się, że nie tylko członkowie angielskiej rodziny królewskiej noszą więcej niż jeden czasomierz naraz! Całkiem niedawno aktorka Nicola Peltz – Beckham pokazała się na Instagramie w dwóch luksusowych zegarkach Cartier Tank. Całości efektu dopełniło kilka bransoletek. Wyglądało to świeżo i niezwykle efektownie.

Następną osobą kultywującą ten topowy trend jest młoda amerykańska artystka – Billie Eilish. Ona również postawiła na biżuterię i dodatki w formie maksymalnej. Każdy jej nadgarstek zdobi zegarek i kilka sztuk bransoletek. Wszystko w odcieniu klasycznego, żółtego złota! Podwójne czasomierze to nie tylko domena kobiet. Zegarki na obu nadgarstkach nosili także – amerykański aktor Bill Murray i Chris Pratt. Z tego samego zwyczaju słynął legendarny piłkarz i trener – Diego Maradona, który nosił dwa modele, żeby być na bieżąco z różnymi strefami czasowymi – rodzinną Argentyną i krajem, w którym aktualnie przebywał podczas rozgrywek. Czy moda na noszenie dwóch zegarków ma szansę zagościć na stałe? Według nas jak najbardziej, bowiem maksymalizm i szczypta ekstrawagancji są cenie!

Karolina Kamińska – Lipińska

*Zdjęcia: pexels.com, pixabay.com, Getty Images, https://www.elle.pl/, FOT. EAST NEWS / PINTEREST, https://viva.pl/, https://www.jomashop.com/, wizaz.pl.