Lato, słońce, kąpiele w morzu oraz nurkowanie z akwalungiem to dobry czas i doskonała okazja do wprowadzenia na rynek nowych, damskich zegarków typu diver. Tak uznano w szwajcarskiej firmie Alpina. Marka zdecydowała o stworzeniu modeli stworzonych na letnie eskapady na lądzie i pod wodą!

Wracając z głębin oceanu i głębin czasu, kolekcja Alpina Seastrong Diver Comtesse Quartz jest godnym następcą pierwszych zegarków do sportów wodnych zaprojektowanych dla kobiet, i stworzonych przez Alpinę prawie 60 lat temu. Ale to nie jest żadne odrodzenie czy styl vintage.

Nowe divery od Alpiny to kotwica rzucona w XXI wiek!

Najnowsza kolekcja tego szwajcarskiego producenta narodziła się z połączenia kobiecej, eleganckiej, ale jednocześnie sportowej gamy produktów. W kolekcji Alpiny były już divery męskie. Teraz wprowadzono nowe zegarki nurkowe przeznaczone wyłącznie dla kobiet.

Dla kobiet, dla których czas i głębokość ma znaczenie

Dla projektantów kolekcji Alpina Seastrong Diver Comtesse Quartz morza i oceany stanowią grunt do eksploracji.

Jak sama nazwa wskazuje, ta linia przeznaczona jest do nurkowania. Dlatego posiada do tego wszystkie niezbędne cechy: gwarantowaną wodoodporność do 300 m, zakręcaną koronkę, jednokierunkowy pierścień oraz szerokie, świecące wskazówki, aby zapewnić łatwy i szybki odczyt czasu pod wodą.

Nowe modele są przede wszystkim, ale mają też swoją czarującą, elegancką stronę.

Alpina proponuje 4 różne warianty kolorystyczne. 2 modele mają paski wykonane z gumy w kolorze bieli lub granatu, inne 2 modele wyposażono w stalowe bransolety z pełnych ogniw.

Od pasków czy bransolet o wiele bardziej ekscytujące są tarcze z masy perłowej (białe lub niebieskie), błyszczące, mieniące się na słońcu, te niebieskie przypominają głębię oceanu.

Intrygująca jest także wskazówka sekundowa – kultowy już czerwony trójkąt na przeciwwadze sekundowej, a także na godzinie 12.00 zlokalizowany na pierścieniu.

Na deklu znajdziemy grawerowanie specyficzne dla zegarków do nurkowania Alpina, które obejmuje alpejskie szczyty i trójząb głębokiego morza. „Serce” zegarków to mechanizm kwarcowy zasilany baterią, dzięki któremu czasomierze zachowują dokładny pomiar czasu przez prawie 4 lata.

Modele wyposażono także w datownik zlokalizowany w okienku na godzinie 3, kopertę wykonaną ze stali szlachetnej o średnicy 34 mm oraz odporny na zarysowania szafirowe szkiełko.

Cena nowych damskich diverów Alpina Seastrong Diver Comtesse Quartz to w zależności od referencji 895 EUR lub 995 EUR, co przy aktualnym kursie euro daje odpowiednio kwoty 4000 PLN lub 4447 PLN.

 

Redakcja Zegarki i Moda