Za pomocą kolorów można przekazać wiele informacji. Najczęściej jednak za ich pomocą chcemy wyróżnić się z tłumu. Trend zauważyli również producenci zegarków, dlatego w ostatnim czasie coraz częściej i coraz śmielej możemy zauważyć na naszych nadgarstkach i na sklepowych półkach nowe kolory zegarków. Czerwony? Zielony? Niebieski? Sky is the limit! Szwajcarska marka Alpina podeszła do tematu jeszcze bardziej oryginalnie i w najnowszym damskim modelu zaprezentowała prawdziwą feerię barw. Aż 12 różnych odcieni widzimy na tarczy zegarka Alpina Alpiner Comtesse Sport Quartz Rainbow Limited Edition o referencji AL-235NRB3C6B.

Alpina. Wytrzymałe, sportowe zegarki

Marka Alpina w zegarkowym świecie zasłynęła wytrzymałymi zegarkami sportowymi. W szczególności modelem Alpiner 4, który był antymagnetyczny, antywstrząsowy, wodoszczelny i nierdzewny. Od tamtej pory zegarki tej marki kojarzone są z czasomierzami gotowymi na każde ekstremalne wyzwanie niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Hrabina wśród zegarków sportowych

Kobiecy, seksowny, sportowy. Żywy, nowoczesny, awangardowy. Jednocześnie z nutką elegancji i z całą masą stylu. W taki oto sposób można określić najnowszy zegarek z linii Comtesse marki Alpina. Design pełen kolorów sprawia, że czasomierz staje się idealnym towarzyszem dla kobiety na lato.

Koperta wykonana ze stali szlachetnej o średnicy 36,5 mm ma klasyczny kształt. Masywne uszy płynnie łączą się z samą kopertą. Jakkolwiek uszy zakończone są w dość opływowy sposób, tak same krawędzie już są ostre i zaznaczone w wyraźny sposób.

Sportowego charakteru dopełnia obrotowa, niebieska luneta z podziałką minutową. Mogłaby ona sugerować, że mamy do czynienia z zegarkiem nurkowym, ale 60 m wodoszczelności temu przeczy. Nie jest to jednak minus.

Na godz. 3:00 umieszczono koronkę o mocnym żłobieniu, co pozytywnie wpływa na wygodę obsługi. Z drugiej strony koperta zamknięta jest pełnym, stalowym, zakręcanym deklem. Wygrawerowano na nim alpejskie szczyty na tle słońca. Dodatkowo mamy tam standardowe informacje o zegarku oraz liczbę limitacji.

Musicie wiedzieć, że ten model jest limitowany do zaledwie do 288 sztuk.

Tarcza pełna kolorowego szczęścia

Największą uwagę modelu Alpina Alpiner Comtesse Sport Quartz Rainbow Limited Edition przyciąga tarcza. Na pierwszy rzut oka widzimy piękną, niebieską tarczę, w dodatku ozdobioną szlifem słonecznym. Po chwili jednak dostrzegamy coś mniej typowego i zadajemy sobie pytanie “Dlaczego wszystkie cyfry i indeksy są w różnych kolorach?”. Tęczowe są wszystkie kolorowe indeksy i cyfry arabskie.

Wydawać by się mogło, że takie “szaleństwo” może nie pasować, ale nic bardziej mylnego. Różne kolory sprawiają, że zegarek jest pełen życia, a uśmiech na twarzy u przyszłej użytkowniczki może pojawić się mimowolnie.

Ten damski zegarek sportowy oferuje indeksy aż w 12 odcieniach! Mamy tutaj do czynienia z takimi kolorami jak: czerwony, różowy, pomarańczowy, zielony, niebieski, żółty oraz różne ich odcienie. Aby uzyskać taki efekt, każdy indeks był poddany koloryzacji. Wszystkie indeksy są nakładane. Indeksy 12, 3, 6, 9 mają formę cyfr arabskich. Reszta indeksów ma klasyczna prostą formę z kolorowym paskiem pośrodku. Dodatkowo cyfra 12 ma kolor mocno różowy, co w kreatywny sposób podkreśla, że jest to zegarek damski.

Zastosowane wskazówki są dość szerokie, czyli typowe dla zegarków sportowych. Ciekawym elementem jest przeciwwaga wskazówki sekundowej. Ma ona formę czerwonego trójkąta, który jest odwołaniem do charakterystycznego logo marki Alpina.

Alpina Comtesse Sport Quartz Rainbow – dostępność i cena

Najnowszy damski zegarek sportowy Alpina to doskonały zegarek dla kobiety poszukującej oryginalnego, żywego, kolorowego designu, przy jednoczesnym zachowaniu jakości, dokładności i precyzji czasu. Ten model doskonały będzie dla wszystkich kobiet, które uwielbiają latem aktywnie spędzać czas na zewnątrz. Subtelny, ale z nutką elegancji.

Bardzo dużym plusem jest również zastosowany mechanizm kwarcowy gwarantujący 45 miesięcy żywotności baterii. Technologia kwarcowa, jak powszechnie wiadomo, jest znakomita do uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

Jeśli szukacie czegoś z klasą, sportowo-eleganckiego, ale jednocześnie wyróżniającego się, ten model będzie idealny.

Bohaterkę artykułu wyceniono na kwotę 3790 zł. Zegarek jest dostępny w oficjalnej dystrybucji marki Alpina.

Alpina Alpiner Comtesse Sport Quartz Rainbow Limited Edition nr ref. AL-235NRB3C6B – specyfikacja techniczna:

Marka: Alpina
Płeć: damski
Styl: sportowy
Średnica koperty: 36,5 mm
Grubość koperty: 10 mm
Materiał koperty: stal szlachetna
Mechanizm: kwarcowy AL-235 (45 miesięcy żywotności baterii)
Szkło: szafirowe
Wodoszczelność: 60 m
Limitacja: model limitowany do ilości 288 egzemplarzy
Kraj pochodzenia: Szwajcaria

Mateusz Pycia

Czytaj dalej: Alpina prezentuje 4 nowe damskie divery