Marka Van Cleef & Arpels przedstawiła na tegorocznej edycji SIHH nową kolekcję czasomierzy Poetic Complications inspirowaną gwieździstym niebem i znakami zodiaku. Znane dotychczas kolekcje zegarków Poetry of Time® zostały wzbogacone o model Lady Arpels™ Planétarium Poetic Complications oraz o dwanaście wersji modelu The Midnight Zodiac Lumineux. Kolekcja Poetic Astronomy™ to powrót do dzieciństwa i do obserwowania gwieździstego nieba leżąc na zielonej trawie.

Zegarek Lady Arpels™ Planétarium Poetic Complications

Cztery lata po zaprezentowaniu zegarka Midnight Planétarium™, marka Van Cleef & Arpels zmienia tę ikoniczną kreację i wprowadza oryginalny model dla kobiet, tym samym poszerzając rodzinę Poetic Astronomy™. Zegarek ten wyróżnia się zarówno wyrafinowaną estetyką, jak i mechanizmem, opracowanym specjalnie dla manufaktury Van Cleef & Arpels. Czasomierz Lady Arpels Planétarium przedstawia Słońce i najbliższe planety: Merkurego, Wenus oraz Ziemię, wraz z jej naturalnym satelitą, Księżycem.

Każde z tych ciał niebieskich porusza się z rzeczywistą prędkością, okrążając tarczę w 88 dni dla Merkurego, 224 dni dla Wenus i 365 dni dla Ziemi. Sam Księżyc obraca się wokół Ziemi w 29,5 dni, wykonując każdego dnia widoczny niebiański balet na tarczy.

Cała kreacja tego zegarka jest nasycona kobiecą symboliką, między innymi w postaci Wenus, a wielkość zegarka jest idealnie dostosowana do damskiego nadgarstka.

Koperta Lady Arpels ma średnicę 38 mm i wykonana jest z białego złota. Pierścień oraz mocowanie paska zdobią diamenty.

Aby stworzyć wrażenie obserwacji gwiazd, marka Van Cleef wykazała się szczególną troską przy wyborze tradycyjnych materiałów jubilerskich i zegarmistrzowskich.

Na tarczy wykonanej z awenturynu, wokół Słońca wykonanego z różowego złota krążą planety. Spadająca gwiazda wykonana jest z rodowanego złota, Merkury z masy perłowej, Ziemia z turkusu a Księżyc z diamentu. Wenus występuje w postaci emaliowanego koralika w kolorze zielonym, pomalowanego w pracowni w Meyrin w Szwajcarii.

Dekiel tego czasomierza zdobi piękny wzór Księżyca oraz pozostałych planet i wykonany jest z białego złota, różowego złota, awenturynu, szafirowego szkła oraz diamentów. Cała kreacja dekla jest swego rodzaju oryginalnym kalendarzem, który pokazuje dzień miesiąc i rok.

Wnętrze zegarka wypełnia mechanizm z naciągiem automatycznym dostosowany do wymiaru zegarka, przy tworzeniu którego z marką współpracował Christiaan van der Klaauw (twórca zegarów astronomicznych).

Dla tego zegarka dostępne są dwie wersje paska na każdą okazję: klasyczny granatowy pasek ze skóry aligatora oraz elegancka bransoleta w całości zdobiona diamentami.

Zegarek Lady Arpels ™Planétarium Poetic Complications dostępny jest w limitowanej liczbie egzemplarzy.

 

Zegarki Midnight Zodiac Lumineux Poetic Complications

Prezentowane czasomierze to zaproszenie do życia w harmonii z rytmem kosmosu. Poetic Astronomy odtwarza blask gwiazd w nowej serii dwunastu Modeli Midnight Zodiac Lumineux.

Każdy z tych zegarków wyposażony jest w moduł oświetlenia tarczy. Opracowany po raz pierwszy w 2016 roku dla Midnight Nuit Lumineuse mechanizm rozświetla w nowej kolekcji dwanaście znaków zodiaku.

Podświetlenie zegarów Midnight Zodiac Lumineux ma swoje początki w zjawisku znanym jako piezoelektryczność, będącym obiektem badań od XVIII wieku. Jest to zdolność niektórych materiałów poddanych mechanicznym ograniczeniom do gromadzenia ładunku elektrycznego. Opracowany wyłącznie dla Van Cleef & Arpels moduł zawiera ceramiczne ostrze, którego wibracje umożliwiają mechaniczne wytwarzanie energii elektrycznej. Ta energia jest następnie używana do zasilania od czterech do sześciu diod LED, które po naciśnięciu przycisku podświetlają punkty na tarczy przez około trzy sekundy.

Koperta o średnicy 42 mm oraz wizerunki znaków zodiaku wykonane są z białego złota, a tarcza pokryta jest lakierem w kolorze granatowym z drobinkami brokatu.

W każdej konstelacji kilka punktów stanowią ręcznie wykonane emaliowane koraliki osadzone na tarczy, spośród których niektóre dzięki podświetleniu rozświetlają się jak prawdziwe gwiazdy.

Zegarki Midnight Zodiac Lumineux dostępne są w limitowanej liczbie egzemplarzy.

https://www.youtube.com/watch?v=yZEiV62XoWE

Weronika

Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcia oraz filmy pochodzą z materiałów prasowych marki Van Cleef & Arpels