Z artykułu dowiesz się 10-ciu zaskakujących faktów o zegarkach Bering. Kto założył tę duńską markę? W którym roku? Jakim widokiem zachwycił się René Kaerskov? I dlaczego marka Bering chroni niedźwiedzie polarne?

Zapraszamy do lektury!

Kim był Vitus Jonassen Bering?

1. Nazwa marki „Bering” pochodzi od nazwiska żeglarza – który odkrył m.in. Wyspę Beringa.

Vitus Jonassen Bering – bo tak się nazywał ów duński żeglarz w rosyjskiej służbie – odkrył wyspę w 1741 roku. Znalazł się tam w niezbyt sprzyjających okolicznościach, ponieważ był chory i nie mógł dowodzić statkiem. Wylądował na bezludnej wyspie, która obecnie nosi jego imię, gdzie ostatecznie zmarł on sam i kilkunastu członków załogi. Jego nazwiskiem zostało nazwane też Morze Beringa (na terenie Oceanu Spokojnego, pomiędzy Syberią a Alaską).

Kto założył markę Bering i w jakich okolicznościach?

2. Bering to duńska marka zegarków. Powstała w 2009 roku, ale wszystko zaczęło się rok wcześniej, kiedy to duński poszukiwacz przygód i biznesmen René Kaerskov wyskoczył ze śmigłowca w lodowate wody Arktyki, bezpośrednio nad biegunem północnym. Podróżnik zaskoczony był pięknem i nieskończoną białą przestrzenią wiecznego lodu Arktyki. Po powrocie z wyprawy, wrażeniami zachwycił swoich dwóch partnerów biznesowych – Michaela Witta Johansena i Larsa Gram-Skjønnemanna. Zainspirowani tymi pięknymi obrazami dwaj Duńczycy zaczęli rozwijać wizję nowego brandu – marki zegarków, która byłaby tak czysta, wyraźna i zapierająca dech w piersiach jak sama Arktyka.

Narodził się pomysł na markę zegarków BERING.

3. Zegarki Bering chociaż są stosunkowo młodą marką na rynku, sprzedawane są już w ponad 40 krajach na całym świecie. Ich popularność może brać się ze stonowanej, zimnej elegancji, dzięki której można dobrać zegarek do wielu różnych stylizacji. Kolorystyka utrzymana jest w zimnej tonacji. Dominuje biel, srebro, złoto, czerwień i nasycony błękit.

4. Marka Bering, mimo krótkiej historii, może pochwalić się nagrodami w świecie zegarków. W 2012 roku została okrzyknięta „najlepszą nową marką zegarków na rynku”, a w 2013 roku zegarki Bering zostały najlepszą marką roku.

Czym się wyróżniają zegarki Bering?

5. Markę Bering wyróżnia minimalizm. Zegarki Bering wyróżniają się prostymi, czytelnymi tarczami i delikatnym designem. Są kwintesencją popularnego stylu skandynawskiego.

6. Ale zimna elegancja to nie wszystko. Warto przyjrzeć się też zastosowanym materiałom. Koperty zegarków w większości wykonane są ze stali szlachetnej 316L, która nie powoduje reakcji alergicznych. Tarcze zegarków pokryte są szafirowym szkłem, które gwarantuje ochronę przed zarysowaniami. Dostępne są zarówno modele z paskami wykonanymi ze skóry, jak i bransolety typu mesh. W zależności od kolekcji zegarki posiadają klasę wodoszczelności ustaloną na poziomie 30 lub 50 m. Producent oferuje także 3-letnią gwarancję.

7. W trosce o środowisko naturalne i przyszłość arktycznych lodowców, zegarki Bering zapakowane są w małe, szklane słoiczki. W połączeniu z równie minimalistycznym i tekturowym opakowaniem tworzą spójną całość.

8. Marka Bering pomaga także ratować niedźwiedzie polarne.

Warto wiedzieć, że kupując jeden z zegarków z kolekcji Bering Charity sprawimy, że marka przekaże kwotę ok. 15 $ na rzecz organizacji chroniące misie – Polar Bears International.

Dla kogo przeznaczone są duńskie zegarki Bering?

9. Zegarki Bering skierowane są zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

Czasomierze projektowane są tak, by przypominały wygląd zimnego krajobrazu Arktyki. Kobietom powinien spodobać się stonowany design. Zegarek może być dodatkiem do pracy, ale sprawdzi się też w zestawieniu z elegancką sukienką. Zegarek Bering męski to dodatek dla mężczyzny, który lubi prostotę, umiar i stonowaną elegancję w klasycznym wydaniu.

10. Zegarki Bering stworzone są po to by były ciekawym dodatkiem, ale bez wygórowanej ceny. W przedziale cenowym 390 zł – 990 zł możemy otrzymać czasomierz, który służyć będzie przez lata.

 

Agata Molka
Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcia zamieszczone w artykule pochodzą ze strony: www.facebook.com/beringtimepl/

Czytaj dalej:
OBAKU dla niej i dla niego. Nowości rodem z Danii (zdjęcia live)