Dziś na naszym portalu nowość! Marka, której do tej pory jeszcze nie prezentowaliśmy. W końcu nadszedł odpowiedni czas.

Czy wiecie, że zegarki marki Carl von Zeyten znajdują się w czołówce niemieckiego przemysłu zegarmistrzowskiego? To tylko jeden z wielu powodów dla których warto je zaprezentować. Przedstawiamy nowe modele dla niej i dla niego.

Zegary z kukułką są bodaj jednym z najsłynniejszych symboli Badenii i Wirtembergii. Wynalezione w XVII wieku trwają niemal w niezmiennej formie do dzisiaj.

Głównymi ośrodkami ich produkcji były od zawsze miasta Schonach i Triberg, gdzie podziwiać można dwa największe na świecie egzemplarze. Ich mechanizmy są oryginalne, z tym że 50 razy większe od tych, które mieszczą standardowej wielkości zegary ścienne. Mechanizmy mechaniczne, oryginalnie zdobione, wykonane z niemiecką dokładnością na bazie wysokiej jakości komponentów są wizytówką tego regionu. Miłym akcentem jest kukułka, ku uciesze turystów i mieszkańców pojawiająca się o każdej pełnej godzinie.

Cały region jest ściśle związany z tą piękną tradycją, którą podtrzymuje działalność Muzeum Tysiąca Zegarów oraz pub o wdzięcznej nazwie „Tick-Tack-Stube”.

Carl von Zeyten to marka zegarkowa, która nawiązuje właśnie do korzeni zegarmistrzowskich tego regionu. Firma wywodzi się z Niemiec, zaś jej główną siedzibą jest miejscowość Bühl. W swoim portfolio oferuje szeroki wybór modeli zarówno damskich jak i męskich. Znakiem rozpoznawczym większości z nich jest misternie zdobiona tarcza typu skeleton oraz sprawdzone mechanizmy.

Nowość marki Carl von Zeyten – model Neustadt dla niego

Wszystkie te warunki spełnia model Neustadt. Mierząca aż 46 milimetrów średnicy koperta jest wykonana ze stali i zdradza przeznaczenie na męski nadgarstek. Zegarek wyposażony w mechanizm Seiko oferuje wiele wskazań.

Uwagę przykuwa zwłaszcza dekoracyjne wskazanie dzień/noc, które w okienku, w zależności od aktualnej części doby, prezentuje wizerunek Słońca bądź Księżyca. Dodatkowo praktyczna opcja – dual time pozwala ustawić niezależną strefę czasową.

Całą koncepcję stylistyczną zegarka wizualnie dopełnia pasek wykonany ze skóry z tłoczonym wzorem aligatora, co nadaje mu eleganckiego charakteru.

Dostępne warianty kolorystyczne tarczy to odcienie srebra i granat.

Nowość marki Carl von Zeyten – model Elzach dla niej

Dla Pań niemiecka marka przygotowała również ciekawą propozycję. Linia Elzach to istny majstersztyk wizualny.

Lekkości objętych nią modelom nadaje, uzyskana dzięki specjalnemu mechanizmowi, tarczy i dekla, wyjątkowa transparentność. To wrażenie podkreśla dodatkowo finezyjnie mocowanie paska. Dzięki takim rozwiązaniom model ten wpasowuje się w estetykę retro. Nutę art deco uosabiają także: zdobienia koperty i mocno zaokrąglona koronka.

W serii Elzach na pierwszym planie jest serce zegarka, czyli mechanizm, który można podziwiać w pełnej krasie. Wygląd nieco tonują gładkie paski wykonane ze skóry.

Dostępne są tarcze w kolorze srebrzystym i złotawym.

Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, zegarki Carl von Zeyten wypadają interesująco.

W kwotach od 1500 złotych, marka oferuje szeroki wybór zegarków typu skeleton, modeli z tarczami typu open heart, czy też zupełnie wyjątkowych – z podwójnym balansem. Warto dodać, że w tej kwocie otrzymujemy nie tylko efektowny wygląd, ale dobrą jakość wykonania i zastosowanie sprawdzonych komponentów.

 

Marzena Kondera – Giergiel

Redakcja Zegarki i Moda

zdjęcia źródło: www.facebook.com/pg/carlvonzeytenpolska