Jedni byli zaskoczeni, drudzy zawiedzeni. Pewne jest to, że słynny amerykański Instytut Pantone po raz kolejny wybrał kolor, który towarzyszyć nam będzie w 2020 roku. To Classic Blue o numerze 19-4052.

Poznaj kolor, który zawładnie światem mody i designu w 2020 roku!

Instytut Pantone typuje kolor roku

Każdy, kto tylko uważnie śledzi aktualne trendy w modzie, powinien spotkać się z kolorem roku. Instytut Pantone, światowy specjalista w zakresie kolorów, wybiera kolor roku od 2000 roku i rzadko kiedy pudłuje. Wybory tej amerykańskiej firmy towarzyszą nam w wielu aspektach życia – od modę, okładki czasopism, aż po design i architekturę wnętrz.

Ciepły, pastelowy Living Coral królował w 2019 roku. Był to pomarańczowo – różowy odcień, przyjemny, niosący radość z życia. Widać go było zarówno w designie, jak i modzie. Teraz przyszedł czas na totalną odmianę!

Dlaczego właśnie Classic Blue?

Specjaliści Pantone wybrali w tym roku Classic Blue. Skąd ten wybór? Dlaczego właśnie ten kolor?

Według Pantone, jest to kolor wnoszący ciszę i spokój. Kojarzy się z trwałością, pewnością i poczuciem bezpieczeństwa. To kolor, na którym „zawsze można polegać”. Kolor ma także ułatwiać koncentrację, pomagać w zebraniu myśli, koić duszę i ciało. Classic Blue jest barwą elegancką w swojej prostocie; przywołuje na myśl odcień nieba o zmierzchu. Odpowiednie skojarzenie to również odbicie ciemnoniebieskiej głębi oceanu.

Źródło: www.soyoupost.com

Jest to odcień nawiązujący do klasycznej, ponadczasowej elegancji. Piękny, pełen szlachetności kolor. Spokojny, a zarazem nasycony, mocny odcień błękitu posiada duży potencjał. We wnętrzach/designie/architekturze – nasycony błękit w połączeniu ze złotymi dodatkami takimi jak np. oświetlenie czy elementy dekoracyjne zbuduje wyrafinowaną aranżację.

A w modzie?

Źródło: www.iodonna.it

Jak nosić ubrania w kolorze Classic Blue?

Zdaniem specjalistów z Instytutu Pantone można nosić go na dwa sposoby.

Pierwszy z nich – total look – jest dość odważny. W kreacjach wykorzystują je często panie z brytyjskiej rodziny królewskiej, jak np. księżna Kate Middleton.

Źródło: www.hellomagazine.com

Jeśli taki wariant nam nie odpowiada, możemy wybrać jedynie akcesoria. Dobrym wyborem będą wszelkie dodatki – sneakersy, szpilki, torebki lub biżuteria, zwłaszcza ta z szafirem. 

Z czym warto nosić Classic Blue?

W wersji odważnej śmiało zestawiaj ten kolor z neonowym zielonym lub równie mocnym, neonowym różem. Klasyczny niebieski zawsze sprawdzi się też z innymi tradycyjnymi kolorami – bielą, czernią, czekoladowym brązem. Ten odcień niebieskiego zalecany jest także w połączeniu ze żółtym złotem.

 

Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcie tytułowe: źródło: www.creativemarket.com

A Ty co myślisz na temat koloru Classic Blue? Sprawdza się w Twojej garderobie? Zapraszamy do komentowania.