Hegid Paris to nowa, francuska marka zegarków. To zegarmistrzowski ukłon w stronę tradycji i pogoni za innowacją. Zegarki projektowane są z niezwykłą starannością i precyzją, z najlepszych materiałów oraz niezawodną mechaniką. Wszystko po to, aby zegarek cieszył przez długi czas.

W tym artykule przybliżymy krótką historię marki, jej największe osiągnięcia oraz najnowsze modele zegarków Hegid z linii Laboratoire Colorama. Zabawne, odważne, finezyjne i przede wszystkim kolorowe! Takie właśnie są zegarki Hegid!

Kto, kiedy i gdzie założył markę Hegid Paris?

Pomysłodawcą francuskiego microbrandu Hegid jest Henrick Gauche. Początki firmy sięgają 2015 roku. Projektant przez wiele lat pasjonował się zegarmistrzostwem i nowymi technologiami. Francuz marzył, aby tworzyć zegarki trwałe, piękne i przede wszystkim niezawodne.

Pewnego dnia Henrick Gauche zwrócił się do firmy Sellita. Warto przypomnieć, że jest to znany w branży, szwajcarski producent wytwarzający mechanizmy zegarkowe w oparciu o projekty ETA.

Efektem współpracy był autorski mechanizm o nazwie „SW200”, który w niedługim czasie stał się sercem wszystkich nowych czasomierzy marki Hegid. A więc pochodzenie marka ma francuskie, ale mechanizmy w pełni są szwajcarskie!

Marka podąża za nowymi trendami z mocnym przekonaniem, że świat potrzebuje kreatywnej i rozsądnej konsumpcji.

Zegarki Hegid. Francuskie korzenie ze szwajcarskimi mechanizmami

Dyrektorem artystycznym marki jest Jerome Coste. Tworzone przez niego zegarki są gotowym pomysłem na prezent na Nowy Rok!

Dlaczego?

Chociażby z tego powodu, że mechanizmy zegarków są dobre, sprawdzone, szwajcarskie. Tak dokładnie pochodzą z szwajcarskiego miasta La Chaux de Fonds (kilka kilometrów od francuskiej granicy).

Pozostałe elementy i etapy tworzenia zegarków odbywają się we Francji.

System EVOL – (r)ewolucja na nadgarstku!

Najważniejszym wyróżnikiem zegarków Hegid jest system EVOL.

Dzięki temu innowacyjnemu, autorskiemu systemowi dowolnie możemy łączyć ze sobą poszczególne komponenty zegarka, tworząc swój, własny, indywidualny czasomierz.

Opatentowany przez markę system EVOL pozwala na realny wpływ w finalny wygląd nowego czasomierza. Personalizacja zegarka jest łatwa, prosta i intuicyjna. Należy jedynie wybrać kolor koperty, dopasować pierścień, dobrać pasek i cieszyć się zegarkiem, który podkreśli Twój styl. Każdy element zwielokrotnia możliwości kombinacji. Francuska marka oferuje zegarki innowacyjne, o nieskończonym potencjale, wyjątkowej jakości i konkurencyjnej cenie.

Motto marki to „Make your Evolution”. Jest to pewnego rodzaju (r)ewolucja w wyobraźni i na nadgarstku.

Spójrzmy na krótką prezentację tych nowych, kolorowych zegarków:

Kolorowe zegarki Hegid z linii Laboratoire Colorama. Więcej kolorów na nadgarstku!

Zegarki marki Hegid model o nazwie Laboratoire Colorama to najnowsze modele tej marki.

Są to zegarki mechaniczne, z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej (swiss made). Rezerwa chodu wynosi ok. 40 godzin. Tarcza jest duża, wyraźna, czytelna, a wskazówki godzinową i minutową pokryto masą luminescencyjną zapewniającą dobrą widoczność w nocy.

Kopertę o średnicy 38,5 mm wykonano ze stali szlachetnej, co dodaje mu trwałości i wyrafinowania. Grubość koperty to „standardowe” dla zegarków mechanicznych 11 mm.

Na tarczy na godz. 12 widzimy fantazyjną kropkę. Co ciekawe, może ona zmieniać kolor, jeśli tylko przekręcimy koronkę! Ten kolorowy akcent, pozwala na rozróżnianie chwil, nastroju jaki aktualnie odczuwamy oraz na wyrażanie siebie.

Tarcze dostępne są w kolorze czarnym i białym. Wodoszczelność zegarka ustalona na poziomie 100 m pozwala na pełne zanurzenie w wodzie. Tarczę chroni antyrefleksyjne, odporne na zarysowania, szkło szafirowe.

Paski wykonane ze skóry naturalnej dostępne są w 6 wersjach kolorystycznych.

Zegarek sprzedawany jest w dedykowanym, drewnianym etui wyściełanym w środku miękkim materiałem.

Stwórz swój własny zegarek!

Dzięki opatentowanemu innowacyjnemu systemowi Evol, zegarki Hegid możemy dowolnie łączyć. Elementy składowe można nabyć osobno i łączyć je wedle własnego upodobania.

Zegarki Hegid składają się z trzech elementów tworzonych przez najlepszych zegarmistrzów:

• tarcza zegarka;
• koperta;
• pasek.

Kolorowe zegarki Hegid Paris z linii Laboratoire Colorama są finezyjne i oryginalne, a oryginalność to okazja to wyróżnienia się. Z zegarkiem Hegid na nadgarstku nadasz koloru swoim stylizacjom i z pewnością wyróżnisz się z tłumu!

Zegarki Hegid Paris – cena i dostępność

Zegarki Hegid z najnowszej linii Laboratoire Colorama są obecnie dostępne w przedsprzedaży na oficjalnej stronie internetowej marki www.hegid.com. Regularna sprzedaż zegarków Hegid z kolekcji Labaratoire Colorama przewidywana jest pod sam koniec grudnia 2021 r.

Koszt tego fantazyjnego zegarka to 3200 EUR. W przeliczeniu na złotówki to ok. 14 850 PLN.

Agnieszka Zawadzka