Zegarkowy świat od zawsze miał swój wielki udział w sportowym świecie. Kooperacje zegarkowych marek ze znanymi sportowcami czy też organizatorami imprez sportowych nie powinny dziwić nikogo. Tym razem wspólnego działania podjęły się dwie prawdziwe legendy ze świata zegarków i sportu. Mowa o marce G-SHOCK oraz katalońskiej drużynie piłkarskiej FC Barcelonie.

Współpraca ta doprowadziła do powstania dwóch niezwykłych modeli zegarków sportowych.

Dwie legendy, dwa zegarki

Drużynę FC Barcelonę nie trzeba nikomu przedstawiać. Nawet jeśli ktoś na co dzień nie interesuje się piłką nożną, to zapewne gdzieś w mediach słyszał o jednej z najbardziej znanych drużyn nie tylko w lidze hiszpańskiej, lecz także na całym świecie.

Podobnie jest z marką G-SHOCK. Od momentu powstania, brand produkuje niezwykle wytrzymałe, sportowe zegarki.

Modele powstałe w ramach kooperacji tych dwóch legend łączą w sobie najlepsze cechy ich obu. Zostały one zaprezentowane w ramach kolekcji G-Squad.

Jest to linia zegarków sportowych przeznaczonych dla osób ceniących aktywność fizyczną.

G-SHOCK G-Squad GBD-100BAR-4ER – dla prawdziwych sportowców

Pierwszym z limitowanych zegarków jest wyposażony w optymalne funkcje dla sportowców.

Znaleźć w nim możemy m.in. monitor ćwiczeń, licznik kroków, pomiar kalorii, opcje analizy treningu, czy moduł Bluetooth dzięki któremu powiążemy zegarek z naszym smartfonem. Oczywiście mamy też wszystkie standardowe funkcje jak stoper czy automatyczny kalendarz.

W nawiązaniu do FC Barcelony zegarek został utrzymany w charakterystycznej kolorystyce. Czerwień, żółty, złoto i granat są ułożone na poszczególnych elementach zegarka w charakterystyczny sposób. 

W modelu tym zastosowano wyświetlacz cyfrowy, co biorąc pod uwagę jego przeznaczenie i ilość sportowych funkcji jest jak najbardziej na korzyść i znacznie ułatwia obsługę zegarka oraz pozytywnie wpływa na jego czytelność.

G-SHOCK G-Squad GBD-H1000BAR-4ER – nic mu nie straszne

Drugi z modeli możemy już bez żadnych wątpliwości nazwać zegarkiem treningowym. Został wyposażony w moduł GPS, pulsometr oraz czujniki Triple Sensor. Dzięki nim na naszym zegarku możemy odczytywać takie dane jak:

  • ciśnienie powietrza,
  • wysokość,
  • kompas,
  • temperaturę.

Patrząc na możliwości tego modelu można nawet pójść dalej ze stwierdzeniem o jego przeznaczeniu i wręcz nazwać go zegarkiem survivalowym, który sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach.

Dodatkowo model G-SHOCK o referencji GBD-H1000BAR-4ER został wyposażony w kwarcowy mechanizm solarny, więc nie musimy się martwić, że bateria się wyczerpie. Wystarczy nam słońce lub naświetlenie innym źródłem światła, aby zapewnić niezbędna energię do napędzania mechanizmu. Podobnie jak w modelu GBD-100BAR-4ER zastosowano tutaj wyświetlacz cyfrowy.

Kolorystyka oczywiście nawiązuje do katalońskiej drużyny. Dla odróżnienia od pierwszego modelu zastosowano tutaj więcej złotych elementów na samej kopercie oraz dodano czerwone elementy na przyciskach. Takie rozwiązanie powoduje, że mamy wrażenie modułowości zegarka i jeszcze bardziej podkreśla jego sportowy charakter.

FC Barcelona

W obu prezentowanych modelach poza oczywistymi nawiązaniami kolorystycznymi zastosowano też inne elementy mające naprowadzić z jaką drużyną współpracuje marka G-SHOCK.

Zegarki mają nadrukowane na paskach nazwę FC Barcelona oraz motto drużyny “Més que un club” (Więcej niż klub).

Elementem zwieńczającym całość klubowej stylistyki jest dedykowane pudełko. Podobnie jak same zegarki jest ono w barwach klubu.

G-SHOCK G-Squad x FC Barcelona – dostępność i cena

Współpraca dwóch legendarnych marek (nie pomylę się chyba nazywając hiszpańską drużynę marką) zaowocowała powstaniem dwóch limitowanych, niezwykłych czasomierzy. Zastosowana stylistyka i funkcjonalność, które oferują nie pozwalają, by przejść obok nich obojętnie. Zdecydowanie są to zegarki godne zainteresowania.

Model GBD-100BAR-4ER oferowany jest w cenie 1099 zł. Natomiast model GBD-H1000BAR-4ER wyceniono na kwotę 2999 zł.

Oba modele dostępne są w oficjalnej dystrybucji marki G-SHOCK.

Mateusz Pycia