Serena Williams, światowej sławy amerykańska tenisistka wkracza na rynek mody. I to w doborowym towarzystwie! Sportsmenka stworzyła swoją pierwszą kolekcję odzieży we współpracy z marką Nike.

Serena Williams na zawodowych kortach pojawiła się w 1995 roku. Niewątpliwy talent, determinacja i ciężka praca sprawiły, że stała się jedną z najwybitniejszych zawodniczek w historii tenisa. Serenę Williams cechuje pewność siebie, odwaga i talent. Starannie dobrany strój i dbałość o design wyrażały jej bogatą osobowość oraz pomagały osiągać kolejne sukcesy na korcie.

Gdy wchodzę na kort, chcę się wyróżniać. Lubię wyglądać inaczej i zdecydowanie stawiam na odważne modowe rozwiązania – powiedziała Serena Williams.

We współpracy z marką Nike, korzystając z osobistych doświadczeń, tenisistka chce teraz inspirować do pozytywnych zmian w świecie designu.

Serena Williams Design Crew

W 2019 roku powołano Serena Williams Design Crew – grupę obiecujących projektantów i utalentowanych artystów, którzy pod okiem profesjonalistów z Nike mieli za zadanie stworzyć kolekcję Sereny Williams. Twórcy z niedostatecznie reprezentowanych środowisk dostali szansę na rozwój i stali się częścią projektu stawiającego sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w świecie designu.

Główną inspiracją dla projektantów była sama Serena Williams, która zachęcała współpracowników do kreatywności i nieszablonowych pomysłów.

Mówimy, że różnorodność tworzy empatię, empatia rodzi ciekawość, ciekawość prowadzi do innowacji. Kiedy zgromadzisz zróżnicowaną grupę – zespół kreatywnych ludzi, którzy wnoszą swój talent, historie i doświadczenia – jest to z korzyścią nie tylko dla projektantów, ale dla wszystkich, z którymi wchodzą w interakcję – podkreśla Tania Flynn, wiceprezes ds. projektowania odzieży damskiej Nike.

Pierwsza kolekcja Serena Williams Design Crew jest już dostępna w sprzedaży.

W jej skład wchodzą: buty, sukienki, body, sportowa bielizna, T-Shirty, spodnie i legginsy, spodenki, kombinezony oraz akcesoria. Oferta obejmuje kolekcję damską i męską, jak również ubrania w wersji uniseks.

Agata Gortat – Wojakowska