Moi mili!

Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki i święta Bożego Narodzenia. To magiczny czas, w którym obdarowujemy swoje dzieci upominkami. Najczęściej są to różnego rodzaju zabawki. W tym roku, warto jednak zatrzymać się, zastanowić i wybrać prezent, który będzie służył naszej pociesze przez długi czas. Może to być zegarek. Ale jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę? Jaki spodoba się dziewczynce, a jaki chłopcu? Służymy Wam pomocą i podpowiadamy.

Oto propozycje kultowych zegarków dla małych księżniczek i superbohaterów.

Zegarki dla dziewczynek

Przy wyborze zegarków dla dziewczynek najważniejszą są dwie kwestie: kolor oraz tarcza, która przyciągnie dziecięcy wzrok ciekawą grafiką.

Zegarki z mroźnej krainy czasu

Twoja pociecha uwielbia „Krainę Lodu”? Ma dużo innych zabawek związanych z Elsą, główną bohaterką tej bajki? Jeśli tak, to z pewnością spodoba jej się propozycja marki AM:PM. Zegarki odpowiednie będą już dla 6-7 latek, posiadają tradycyjne cyfry arabskie na tarczy. Koperty mają odpowiednią na dziecięce małe nadgarstki średnicę 29 mm. Pasek wykonany z silikonu zapewni komfort noszenia, nie tylko zimą. Cena to około 170 zł.

Pastelowe zegarki dla małych księżniczek

Inną propozycją dla dziewczynek są zegarki marki Flik Flak. Dziewczynce z pewnością spodobają się modele w jasnych, pastelowych kolorach. Szczególnie atrakcyjny będzie ten pierwszy z lewej – zegarek dziecięcy Flik Flak Tahtila (nr. ref. FBNP081). Na pasku wykonanym z tkaniny nadrukowano kolorowe gwiazdki. Cena to około 180 zł.

Zegarki dla chłopców

Dla chłopców, podobnie jak dla dziewczynek, istotny jest kolor czasomierza oraz ciekawy, przyciągający wzrok design.

Zegarki dla odważnych wojowników przestworzy

Wśród zegarków na prezent dla chłopców niesłabnącą popularnością cieszą się zegarki z tarczą inspirowaną popularnymi bajkami czy kreskówkami, np. Star Wars. Jeśli masz w domu małego Luke Skywalkera, który chciałby przeżywać gwiezdne przygody, podaruj mu jeden z zegarków AM:PM. Najbezpieczniejszym kolorem będzie biały, czarny lub czerwony. Modele posiadają duże, wyraźne cyfry arabskie na tarczy, więc odpowiednie będą dla mniejszego chłopca, ok. 6-7 lat. Pasek wykonany z silikonu oraz wodoszczelność klasy 50 m zapewnią komfort i bezpieczeństwo noszenia. Cena to około 170 zł.

Zegarki dla małych komandosów

Timex Kids to inna, kolejna propozycja zegarków dla dzieci. Dla mniejszych chłopców, w wieku 5-7 lat, warto wybrać modele z dużymi, wyraźnymi cyframi arabskimi na tarczy. Dzieci w tym wieku dopiero się uczą prawidłowego odczytu czasu, więc będzie to dla nich duże ułatwienie.

Zegarki Timex Kids (modele o nr. ref. TW7C13500 oraz TW7C25800) dodatkowo posiadają podpisane wskazówki (hour/minute). W środku to propozycja dla małego komandosa. Zegarek Timex Kids z kolekcji Camouflage to propozycja dla małego komandosa. To odpowiedni prezent dla małego wojownika. Cena to około 120 zł.

Zegarek dla dziecka to nie tylko świetny prezent gwiazdkowy, lecz także nauka poprzez zabawę. Warto uczyć dzieci jak prawidłowo odczytywać czas już od najmłodszych lat.

Masz dziecko w wieku szkolnym? Nosi swój pierwszy zegarek? Podziel się z nami w komentarzu informacją jakiej marki to model!

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcie tytułowe: www.zegarek.net

Czytaj dalej:
Czas do szkoły. Jak wybrać odpowiedni zegarek dla dziecka?
Kultowe zegarki dla dzieci pod choinkę