Dziś, drodzy Panowie, coś dla Was! Dla wszystkich tych z Was, którzy kochają zdobywać szczyty, cenią górskie eksploracje, lasy, pola, łąki. Dla wszystkich tych, którzy cenią naturę i przyrodę. Dla tych, którzy uwielbiają głęboki, nasycony, ciemnozielony kolor khaki. Wam, Panowie, prezentujemy zegarek męski marki Montblanc 1858 model Geosphere.

W minioną niedzielę, 17 marca, obchodziliśmy Dzień św. Patryka. Symbolem tego dnia są whiskey, zielone piwo oraz kończyna przynosząca szczęście, dobrobyt i dostatek. Najważniejszym kolorem tego dnia jest oczywiście żaden inny jak tylko… zielony.

Z tej szczególnej okazji, chcemy Wam, drodzy Panowie, zaprezentować zegarek męski z ciekawą, a jakże, zieloną tarczą. Dodajmy na wstępie, że jest to dość rzadko spotykany kolor w zegarmistrzostwie, zazwyczaj łączony z brązem.

Co to za skąpany w zieleni zegarek?

To czasomierz marki Montblanc 1858 model Geosphere w limitowanej edycji, jak sama nazwa kolekcji wskazuje – do 1858 sztuk. Zaprezentowany został na tegorocznej edycji targów Salon International de la Haute Horlogerie (SIHH) w Genewie.

Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu „zielonemu” modelowi.

Mechanizm

Zegarek Montblanc 1858 wyposażono w mechanizm z naciągiem automatycznym. Pracuje on z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę. Rezerwa chodu sięga 42 godzin.

W tegorocznym modelu Geosphere, na efektownej tarczy znajdziemy wiele elementów i wskazań.

Na pierwszy rzut oka, w układzie pionowym, widoczne są dwie, duże subtarcze przedstawiające półkule – północą i południową. Prezentują one wskazania czasu światowego (Word Time). Oznacza to, że umożliwiają odczyt dla wybranej długości geograficznej.

W ścisłym centrum cyferblatu znajdują się dwie wskazówki w ciekawym stylu katedralnym w kolorze ecru. Odpowiadają one za wskazanie godzin i minut.

Co ciekawe, zrezygnowano z sekundnika. Moim zdaniem, to trafny zabieg.

Dodatkowo, przytłoczyłoby to i tak już bogaty we wskazania cyferblat. Zamiast cyfry arabskiej 3, umieszczono czytelny i widoczny datownik, a zaraz obok z lewej strony, archiwalne logo firmy wraz z ryciną góry Mont Blanc.

Na całej tarczy, umieszczono jedynie cztery indeksy arabskie, za pomocą których oznaczono godziny: 2, 4, 8 i 10. Mają prosty kształt, są dobrze widoczne. Indeksy, mapy kontynentów i wskazówki wypełniono masą świecącą w ciemności. Tarczę chroni szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną. Na obrotowym pierścieniu w kolorze ciemnozielonym umieszczono symbole odpowiadające za 4 kierunki świata.

Koperta

Kopertę zegarka o średnicy 42 mm wykonano z brązu. Świetnie komponuje ona kolorystycznie z zielenią zastosowaną na tarczy i pierścieniu.

Pasek

Pasek wykonany został z nylonowej nici typu NATO o ciekawym splocie. Oczywiście również utrzymany jest w kolorze ciemnej, wojskowej zieleni.

Limitowana edycja

Model Montblanc 1858 Geosphere objęto limitacją do 1858 sztuk.

Cena

Za przyjemność posiadania jednokolorowego zegarka Montblanc zapłacić trzeba ok. 6 300 USD, czyli w przeliczeniu ok. 23 900 zł.

Krótko mówiąc – to model stworzony dla wszystkich Panów, którzy cenią naturę, przyrodę, a tym samym spokój i ciszę. Dla tych mężczyzn, którzy mało mówią, a dużo robią. W dodatku idealny dla tych, którzy często podróżują, zmieniają strefy czasowe czy po prostu chcąc sprawdzić o której godzinie zdobyli jeden z górskich szczytów. Być może właśnie Montblanc.

Pasek typu NATO, stylistyka lekko vintage, sportowe zacięcie oraz nietypowy zielony kolor powodują, że to naprawdę udany model zegarka.

 

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

Baner