Historia marki Chopard rozpoczęła się w 1860 roku w Szwajcarii. Marka spektakularny sukces odnotowała w latach 60. XX wieku. Do dziś trzyma bardzo wysoką pozycję wśród producentów zegarków i wyrobów jubilerskich najwyższej klasy. Oferta Chopard dla kobiet obejmuje unikalną biżuterię, zegarki damskie klasyczne (kolekcja Chopard Classic), sportowe (Chopard Happy Sport) oraz z diamentami (Chopard Happy Diamonds).

Happy Sport to kolekcja marki Chopard wywodząca się bezpośrednio od ekskluzywnej linii Happy Diamonds. W 1993 roku po raz pierwszy zastosowano w niej połączenie diamentów i stali nierdzewnej. Z upływem czasu kolekcja wzbogaciła się o różnorodne opcje wykończenia, rozmiaru i stylistyki.

Mimo ogromnej różnorodności, znakiem rozpoznawczym i cechą wspólną wszystkich zegarków Happy Sport są dwie warstwy szafirowego szkła, pomiędzy którymi swobodnie i beztrosko (stąd happy) unoszą się diamenty (bądź inne kamienie szlachetne).

Źródło: https://www.chopard.com/uk/diary/evening-wear-with-happy-sport-chrono/

źródło: https://twitter.com/Chopard/status/979336147439706112

U Choparda można poczuć się jak w wymarzonej garderobie – liczba wariantów Happy Sport może przywrócić o bardzo przyjemny zawrót głowy. Najbardziej biżuteryjne są modele z tarczami z masy perłowej – w delikatnych, pastelowych kolorach (niebieskim, różowym oraz białym).

Źródło: https://hk.asiatatler.com/style/chopard-prepares-to-sparkle-at-baselworld-2018

Wszystkie mają odpowiednio dopasowane kolorystycznie koperty – stalowe w dopełniających odcieniach. Ich niewielki rozmiar – zaledwie 30 mm, sprawia że świetnie układają się na nadgarstku i wyglądają bardzo misternie. Frywolne diamenty błyszczą podwójnie olśniewająco na tle teksturowanego cyferblatu. Zastosowanie indeksów w formie rzymskich cyfr jest jak najbardziej udane – proste w formie, czytelne, a przede wszystkim eleganckie – znakomicie dopełniają całości.

Lekko sportowego charakteru nadaje skórzany pasek z aligatora w kobiecej palecie barw – lawenda, róż oraz biel.

Źródło: https://hk.asiatatler.com/style/chopard-prepares-to-sparkle-at-baselworld-2018

Oczywiście poza tym dostępne są też bransolety.

Źródło: https://twitter.com/Chopard

Dla wielbicielek nieco większych gabarytów przewidziano wersje Happy Sport Medium – w najmodniejszym rozmiarze 36 mm, a dla niepokornych odważnych i pewnych siebie Pań Happy Sport XL – 42 mm, również w wersji z chronografem.

Jak wiadomo, kwintesencją piękna jest wnętrze. W przypadku tak znamienitej marki jaką jest Chopard nie ma obaw o jego jakość. W Happy Sport pracuje mechanizm z automatycznym naciągiem, stworzony i dopasowany specjalnie do tych zegarków. 09.01C bazuje na 27 kamieniach i zapewnia 42 godzinną rezerwę chodu. Zapewnia wszystko co najważniejsze i nie jest przesadzony – wskazanie godzinowe, minutowe oraz sekundowe.

Transparentny tył to smaczek, który uzupełnia lekki design Choparda.

Ceny… cóż, powalające jak urok zegarków Choparda. Najtańszy nowy model Happy Sport kosztuje około 5 tysięcy dolarów. Najdroższy? Sky is the limit.

 

Marzena
Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcie tytułowe artykułu pochodzi ze strony: https://hk.asiatatler.com/style/chopard-prepares-to-sparkle-at-baselworld-2018