Minimalizm, oszczędność formy i prostota – to DNA marki Calvin Klein.

Zarówno w ubraniach, biżuterii, jak i zegarkach zasada „mniej znaczy więcej” sprawdza się znakomicie. Amerykański brand, dziś znany niemal na całym świecie powstał ponad 50 lat temu. Od początku istnienia, szczyci się minimalistycznymi projektami na rynku produktów zegarmistrzowskich. Zegarki sygnowane logo Calvin Klein to ponadczasowa elegancja – kwintesencja stylu, łączenia najnowszych trendów, mody z prostotą.

W niniejszym artykule, dla wszystkich miłośniczek minimalizmu, mamy coś extra! Lubicie klasyczne rozwiązania? Zdecydowane biało-czarne kolory? Modne dodatki, które będą pasowały do wielu, różnych stylizacji? Tak? Proszę bardzo! Drogie Panie!

Oto nowa kolekcja 4 zegarków damskich o nazwie „Seduce”:

Jak sama nazwa wskazuje (z ang. seduce – nęcić, uwodzić, kusić) uwodzi prostotą, kusi wdziękiem i zaprasza do zaczarowanego świata, w którym wszystko jest takie proste.

Jak powiedział niegdyś Steve Jobs: „Prostota może być trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli, która pozwala na prostotę. Ale warto – bo kiedy już się to ma, można przenosić góry.”

Marka Calvin Klein zaproponowała nam okrągłą, klasyczną kopertę o niewielkiej średnicy 30 mm. Daje nam to dość filigranowy zegarek, dla pań z niewielkimi nadgarstkami odpowiedni. Budulcem kopert jest stal szlachetna 316L. Koperty zostały pokryte powłoką PVD w kolorze różowego złota.

Tarcze są absolutnie minimalistyczne, czyste i proste.

Bez indeksów, bez cyfr, bez żadnych oznaczeń. Widzimy jedynie dwie dość cienkie wskazówki w kolorze złotym lub srebrnym, pod godziną 12 nazwę marki, a na samym dole, na wysokości godziny 6 napis: SWISS MADE. Warto w tym miejscu przypomnieć, że marka należy do szwajcarskiego koncernu Swatch Group. Tarcze tego typu doceniane są przez miłośniczki minimalizmu. Wszystko tutaj ograniczono do minimum, nawet wybór kolorów tarcz – dostępne są dwa – biały lub czarny.

Czasomierze posiadają bransolety wykonane ze stali, w dwóch wariantach: srebrnym lub złotym. Dla komfortu dopasowania obwodu bransolety do nadgarstka przyszłej użytkowniczki, producent przewidział możliwość regulacji bransolety.

Jak to w zdecydowanej większości zegarków typu fashion bywa, za bezpieczeństwo cyferblatu odpowiada szkło mineralne, w tym przypadku hartowane.

Klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 30 m, co daje podstawową ochronę zegarka przed kontaktem z wodą, np. podczas mycia rąk czy niespodziewanego deszczu. Wszystkie nowe modele Calvin Klein posiadają mechanizm kwarcowy zasilany baterią. Żywotność baterii przewidziano na okres ok. 2 lat.

Zegarki z kolekcji Calvin Klein Seduce dostępne są od wiosny tego roku na rynku w cenie 1 039 złotych za wersje z bransoletą w kolorze srebrnym (nr. ref. K4E2N11) oraz w cenie 1 299 złotych za wersje z bransoletą w kolorze złotym (nr. ref. K4E2N611).

 

Agata
Redakcja Zegarki i Moda