Miło nam poinformować, że w przyszłą niedzielę, 11 października, na Torze Wyścigów Konnych w Warszawie odbędzie się event modowy, którego portal „Zegarki i Moda” jest patronem medialnym. Będzie to konkurs na najpiękniejszą stylizację lat dwudziestych w kapeluszu, fascynatorze, toczku lub innym tego rodzaju nakryciu głowy.

Konkurs odbędzie się dla Pań i Panów od 15. roku życia.

Będzie także osobna kategoria dla dzieci między 5 a 15 rokiem życia.

Wielka Warszawska – gonitwa i wyznacznik stołecznej tożsamości  

Wielka Warszawska to wyjątkowy konny wyścig, który ma już ponad 100-letnią tradycję. Pierwsze wyścigi konne odbyły się w 1895 roku, zdecydował o nich ówczesny Prezes Towarzystwa Wyścigów Konnych w Królestwie Polskim – hrabia August Potocki.

W tym roku, 11 października, gonitwa konna Wielka Warszawska odbędzie się w stolicy po raz 107., a na Torze Wyścigów Konnych Służewiec będzie to już 75. edycja.

Wielka Warszawska oprócz tego, że ma długą i bogatą historię, odgrywa także ważne miejsce w stołecznej tożsamości. Ta wyjątkowa jesienna gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich i starszych koni na dystansie 2600 metrów zwraca uwagę wielu miłośników wyścigów konnych.

Konkurs na najpiękniejszą stylizację lat 20. w kapeluszu – informacje praktyczne

Wielka Warszawska to nie tylko widowisko sportowe, lecz także jedno z najważniejszych wydarzeń towarzyskich. Oprócz szybkich koni, będzie można wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą stylizację lat 20-tych w  kapeluszu, toczku, fascynatorze czy innym, podobnym nakryciu głowy.

Zapisy do konkursu na żywo i konkursu online startują dzisiaj, czyli 1 października, a kończą się 9 października o godz. 23.59.

11 października osoby biorące udział w konkursie na żywo zostaną zarejestrowane i sfotografowane w godzinach 13:30 – 15:00.

Osoby biorące udział w konkursie online będą nadsyłały zdjęcia.

Jury będzie obradować od godz. 15:15 do godz. 16:00.

Wyniki Konkursu na żywo zostaną ogłoszone ok. g. 16:25-16:35, zaś konkursu online ok. g. 16:50-17:00.

Jury obradować będzie w następującym składzie:

  1. Adam Leja
  2. Katarzyna Nowakowska
  3. Ewa Okularczyk
  4. Alina Cieszkowska – Cieszkowski – pracownia czapek i kapeluszy
  5. Katarzyna Krauss – z ramienia portalu damosfera.com

 

Wśród Partnerów wydarzenia dla dorosłych i dla dzieci znalazły się takie firmy jak: EM Men’s Accessories, Modystka Zuwika Design, Cieszkowski – pracownia czapek i kapeluszy, Fascynatory, Skobo Jewelry, unitmen.pl, Blanka Atelier, REBEL.pl, Kuźnia Golfa, Polkap, Muzeum Historii Golfa w Polsce. Zdjęcia wykonywał będzie fotograf Łukasz Halczak.

 

Portal „Zegarki i Moda” objął patronatem medialnym to fantastyczne wydarzenie modowe! Bądźcie z nami!

Przypominamy raz jeszcze.

Niedziela, 11 października 2020 roku, godz. 11.00 – 17.30.

Wielka Warszawska 2020.

Tor Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

 

Redakcja Zegarki i Moda wraz z zespołem Damosfery

Baner