Duńska marka Obaku Denmark to kwintesencja minimalizmu i nieprzemijającej elegancji. Damskie i męskie zegarki tej firmy to projekty oparte na filozofii zen i duńskiego hygge. Tak jest też i w przypadku nowej kolekcji Oktant. Zegarki z tej kolekcji mają dość nietypowy ośmiokątny kształt tarczy.

Obaku Denmark w każdej z kolekcji daje wyraz przyświecającej od początku istnienia firmy – czyli od roku 2007 – filozofii.

To połączenie zamiłowania do japońskiej filozofii zen (obaku to nazwa jednego z jej nurtów) i duńskiego hygge. Oba nurty skupiają się na „tu i teraz” i czerpaniu przyjemności z małych ulotnych chwil. Chwil, którym nie towarzyszy nadmiar, a subtelny minimalizm. Przedmioty, z którymi na co dzień obcujemy, także mają wywołać przyjemność poprzez obcowanie z ich minimalistyczną perfekcyjnie skomponowaną formą.

Jak mówi jeden z projektantów marki – Christian Mikkelsen: „Kiedy projektuję zegarek, myślę o nim jako o czymś znacznie więcej, niż urządzeniu do odmierzania czasu. Dla mnie doskonały zegarek powinien sprawiać przyjemność, kiedy się na niego patrzy, kiedy się go dotyka i nosi. Powinno to dostarczać emocji, które przemawiają do ludzi i dają wyraz ich osobowości”.

I taką ideę widać w designie zegarków. Kolekcja zegarków Obaku Denmark Oktant to czasomierze, które mimo swej oszczędnej formy są też ekskluzywną ozdobą – a to dzięki zachowany złotym proporcjom między biżuteryjnością a funkcjonalnością. Pora więc przyjrzeć się im z bliska.

Ośmiokątny kształt – dla niej i dla niego

To, co pierwsze rzuca się w oczy, to oryginalny kształt tarczy w formie ośmiokąta.

I choć opisywane zegarki: Oktant Lille – Onyx, Oktant Lille – Gold i Oktant Lille – Ocean to zegarki damskie o średnicy tarczy 32 mm to mają one swoje odpowiedniki wśród męskich zegarków o rozmiarze 38 mm. Oryginalny kształt tarczy wpisuje się w filozofię marki – potrzeby nieustannego kontaktu z przyrodą i czerpania z niej inspiracji.

Ośmiokąt – kształt stworzony przez przyrodę 

Kształt tarczy, ośmiokąt, to kształt uznawany za najbardziej idealny wytworzony przez przyrodę.

W naturze można go spotkać między innymi w plastrach miodu. Od wieków jest on wykorzystywany np. przez architektów przy tworzeniu budowli. M.in. na takim planie była wybudowana Wieża Wiatrów w Atenach, Wieża Napoleona w Mildensee czy Octagon House w USA, a to tylko nieliczne przykłady wykorzystania tej formy. W przypadku zegarków Obaku Denmark kształt ten został wykorzystany nie tylko do wyrażenia idei marki, lecz także do tego, by stworzyć dodatek idealny pod względem estetycznym.

Obaku Oktant – delikatność w 3 wersjach kolorystycznych

Zegarki damskie z kolekcji Obaku Denmark Oktant to: Onyx, Gold i Ocean.

Te nazwy mówią same za siebie, jeśli chodzi o dobór kolorystyczny poszczególnych elementów czasomierzy:

  • Onyx to połączenie czarnej tarczy, srebrnej koperty i takiej też bransolety oraz wskazówek.
  • Gold z kolei to klasyczna kompozycja białej tarczy, złotej koperty, wskazówek i bransolety.
  • Ocean zaś jest ekskluzywną fuzją granatowej tarczy i bransolety z kolorem modnego różowego złota (koperta i wskazówki).

Taki kolorystyczny mariaż to propozycje, które pozwalają na dobór zegarka zgodnie z własnymi preferencjami i wyznawanym stylem. Trzeba dodać, że wszystkie zegarki charakteryzują się bardzo cienką kopertą – 4,8 mm – dzięki czemu można je uznać za zegarki eleganckie. Bez problemu mieszczą się pod mankietem koszuli czy bluzki.

Subtelna biżuteryjność – do każdej stylizacji

Minimalizm zegarków z kolekcji Obaku Denmark Oktant nie wyklucza ich biżuteryjności.

Mocnym jej akcentem są bransoletki typu mesh. Delikatność tarczy i takich też bransoletek to odpowiedź na potrzeby nowoczesnych i aktywnych kobiet. Zegarek ma być dodatkiem uatrakcyjniającym stylizację, a jednocześnie powinien być praktyczny i wygodny – nie przeszkadzać w codziennym życiu pełnym obowiązków. Bransoletka typu mesh to wybór zapewniający pełną estetykę oraz komfort noszenia – doskonale układa się ona na nadgarstku. Tarcze to ascetyczny wygląd – nie ma na nich dodatkowych komplikacji, a tylko dwie cienkie wskazówki i takie też liniowe indeksy.

W zegarkach z serii Oktant zachwyca też ich kolorystyka – to klasyka: złoto, czerń, srebro, biel i granat! 

Takie kolory pasują do różnych stylizacji, a zawsze dodają im nuty elegancji. Poza tym bardzo modne jest przełamywanie eleganckich stylizacji sportowymi dodatkami, jak i w drugą stronę – sportowe ubrania plus elegancki minimalistyczny dodatek to dobre i stylowe połączenie! Właśnie w tej funkcji sprawdzą się zegarki z kolekcji Obaku Denmark Oktant. To wybór dla wszystkich kobiet, niezależnie od wieku.

Zegarki z tej kolekcji to zegarki kwarcowe z odpornym na uszkodzenia mechaniczne szafirowym szkiełkiem i wodoodpornością na poziomie 30 m – a więc pełna funkcjonalność!

Pewne rzeczy w modzie są stałe – mimo nurtów dość sezonowych – należą do nich: minimalizm i klasyka. To, że mniej znaczy więcej, wiadomo od dawna, jednak dziś to stwierdzenie jest szczególnie aktualne – to podejście zapewnia dodatkowo komfort i bycie modną!

Obaku Denmark Oktant – ceny zegarków

Cena zegarków: 620–690 zł.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki OBAKU Denmark znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – OBAKU Denmark.

Izabela Karolak