Dobro ma wiele twarzy. I to znanych twarzy. Chcielibyśmy Was zaprosić do udziału w projekcie charytatywnym, który jest owocem współpracy znanej dobrze marki Lilou oraz Stowarzyszenia Piękne Anioły. Koncept został opatrzony tytułem „Kobiety w oczach Lilou”.

Piękne Anioły – to 49 niezwykłych kobiet – znanych i lubianych, które zgodziło się zostać modelkami. Portrety są niezwykle klimatyczne, zjawiskowe i pełne ekspresji. Co najważniejsze powstałe zdjęcia są czarno – białe, co dodatkowo wzmacnia efekt.

Anioły, czyli pozujące do zdjęć kobiety noszą na sobie dobraną do stylizacji biżuterię Lilou.

„Kobiety w oczach Lilou” – kto wziął udział w sesji fotograficznej?

Zdjęcia w czarnych ramach przedstawiają takie gwiazdy jak: Anna Cieślak, Anna Czartoryska-Niemczycka, Anna Dec, Doda, Lara Gessler, Katarzyna Glinka, Edyta Herbuś, Paulina Holtz, Anna Jagodzińska, Reni Jusis, Anna Kalczyńska – Maciejowska, Julia Kamińska, Marta Kuligowska, Iza Kuna Daria Ładocha, Katarzyna Maciąg, Odeta Moro, Magdalena Mousson-Lestang, Agnieszka Radwańska Urszula Radwańska, Marzena Rogalska, Elżbieta Romanowska, Agnieszka Sienkiewicz, Magdalena Stużyńska, Paulina Sykut-Jeżyna, Karolina Wajda czy Zofia Zborowska – Wrona.

Co więcej, każdy portret jest unikatowy i może zostać na życzenie opatrzony autografem bohaterki.

Gdzie i kiedy można było obejrzeć wystawę?

Zdjęcia można było obejrzeć w dniach 28 września – 3 października 2020 roku w butiku Lilou przy ulicy Mokotowskiej 63 w Warszawie. Podczas wystawy można było kupić również specjalne bransoletki ze Skrzydłem Miłości, które również wspierają Stowarzyszenie Piękne Anioły. Od 28 września portrety są również dostępne w sprzedaży w sklepie internetowym: www.lilou.pl.

Kto jest autorem zdjęć?

Autorem zdjęć jest Mateusz Motyczyński, który oprócz tego, że od lat pasjonuje się fotografią, to jest również Dyrektorem Generalnym marki Lilou. Kto by trafniej potrafił uchwycić piękno kobiet i noszonej przez nie biżuterii?

Całkowity dochód ze sprzedaży portretów zostanie przekazany Stowarzyszeniu Piękne Anioły. Co więcej, twórczyni i właścicielka marki Lilou –  Magdalena Mousson – Lestang wspiera działalność tego stowarzyszenia od samego jego powstania – czyli od 6 lat. Wpisuje się to bardzo w filozofię firmy Lilou, która jako jeden z celów wybrała właśnie zaangażowanie społeczne i wspieranie akcji charytatywnych. W wyniku akcji „Kobiety w oczach Lilou” pomocą będą objęte dzieci z placówki opiekuńczo – wychowawczej w Łodzi. Dzięki tym wpłatom zostanie zrealizowany między innymi remont sanitariatów oraz wyposażenie dziecięcych pokojów.

Stowarzyszenie Piękne Anioły to między innymi programy: Słoneczny pokój, Anioły idą do Szkoły, program stypendialny „Dodaj Skrzydeł”  czy Anielski Mikołaj.

Dotychczasowym owocem współpracy Stowarzyszenia Piękne Anioły i marki Lilou jest remont domu dziecka w Cyprzanowie, świetlica dla dzieci w szpitalu w Krakowie oraz ponad 40 remontów mieszkań i pokoi dla dzieci żyjących w ubóstwie. Dzięki temu powstają odpowiednia warunki do prawidłowego rozwoju dzieci. A przecież każde dziecko zasługuje na szczęśliwe dzieciństwo. My również o to zadbajmy!

Karolina Kamińska – Lipińska