Czas zbliżających się świąt to czas wzmożonych zakupów i konsumpcji. Warto zgodnie z aktualnie panującymi trendami, podczas kupowania prezentów postawić na ekologię i filozofię zero waste. Dobrze więc wybrać takie marki, które podczas procesu produkcji mają na uwadze dobro Ziemi, a ich produkty w pełni podlegają recyklingowi. Do takich firm bez wątpienia należy Timberland.

Prezentujemy 4 męskie zegarki, które podbiją serce niejednego mężczyzny!

Zwróćcie na nie uwagę, bo idealnie nadają się na prezent last minute!

Timberland dba o środowisko naturalne

Marka Timberland istnieje od 1973 roku. Sławę przyniosły jej słynne, nieprzemakalne, musztardowe buty. Początkowo nosiły one nazwę Timberlander, czyli „człowiek lasu” i były znane m.in. w środowisku hip-hopowym. Dzisiaj firma słynie także z tego, że zrobiła milowy krok, jeśli chodzi o produkcję odzieży, której wytwarzanie nie szkodzi Matce Naturze. Działania jakie podejmuje firma Timberland mają przyczynić się do ochrony środowiska i walki „o lepsze jutro”.

Za proekologiczną postawą stoi przede wszystkim świadomy dobór materiałów:

  • better leather – skóra wykorzystywana do produkcji (w tym pasków zegarków) pochodzi z specjalnych garbarni;
  • naturalne produkty wykorzystywane do produkcji są pozyskiwane z rolnictwa regeneracyjnego – rolnicy pracują w zgodzie z naturalnie zmieniającymi się porami roku, co pozytywnie wpływa na wykorzystywaną do wypasu zwierząt ziemię (jest zapewniona różnorodność biologiczna) i same zwierzęta;
  • circular design – głównie wykorzystywane są materiały, które potraktowane byłyby jako odpady i przyczyniły się do zaśmiecania planety: butelki, resztki skór czy bawełny;
  • gotowe produkty marki Timberland w pełni podlegają recyklingowi, a więc nie zaśmiecają Ziemi.

Timberland dużą wagę przykłada do tego, by produkowane przez markę ubrania i dodatki do mody miały niepowtarzalny i dopracowany design. Jeśli więc szukasz prezentu dla mężczyzny z klasą, aktywnego, któremu przyroda i dobro planety są bliskie, warto przyjrzeć się tym czterem propozycjom męskich zegarków. Oto one!

Prezentujemy 4 zegarki męskie idealne na prezent dla Niego. Redakcja zegarkiimoda.pl poleca:

Timberland TBL.TDWGB2103402 – prosto z natury do miejskiej dżungli

Masywna koperta, mechanizm kwarcowy oraz pasek wykonany ze skóry naturalnej w ciemnobrązowym kolorze. To największe wyróżniki pierwszego zegarka, który chcemy Wam zaprezentować.

Drewniany, brązowy pierścień okalający czarną tarczę z dużymi indeksami i liczbami to mocne elementy designu tego zegarka.

Co jeszcze przyciąga wzrok?

Bez wątpienia oryginalny datownik, którego okienko przebiega przez tarczę na całym jej obwodzie.

Ten zegarek nie może należeć do nikogo innego, jak do mężczyzny, który jest wielbicielem natury. Zegarek spodoba się aktywnym wielbicielom natury ceniącym outodoorowe wyprawy, kiedy to w pełni można chłonąć piękno przyrody i wyzwania, które stawia ona przed człowiekiem.

Zegarek męski Timberland o referencji TBL.TDWGB2103402 wyposażony został w szereg praktycznych funkcji takich jak:

  • niezawodny mechanizm kwarcowy,
  • kopertę wykonaną z nierdzewnej stali szlachetnej,
  • odporne na uszkodzenia szkło mineralne,
  • wodoszczelność na poziomie 50 m. Czy w deszczu, czy w słońcu, czy w błocie – zegarek będzie niezawodnym towarzyszem przygód,
  • wskazówki minutowa i godzinowa wypełnione zostały substancją luminescencyjną.

A po powrocie z lasu do miejskiej dżungli? Zegarek nadal będzie towarzyszył mężczyźnie w pracy, na co dzień. Dopracowany design znakomicie dopełni stylizacje streetwear oraz smart casual.

Cena: 699 zł

Timberland TBL.TDWGB2193401 – jaśniejsza strona mocy (natury)

Zegarek męski Timberland o referencji TBL.TDWGB2193401 od wyżej zaprezentowanego różni się jedynie kolorystyką. Kolor koperty jest srebrny, tarcza ma barwę kości słoniowej, a pasek jest jasnorudy. Pozostałe parametry pozostają bez zmian. Niby delikatniejszy, a nadal tkwi w nim moc!

Ten model zegarka to doskonały prezent dla mężczyzny żyjącego zgodnie z rytmem przyrody. Dla męża, narzeczonego, partnera czy też brata, który jest eko – świadomy i na bieżąco śledzi trendy z tej tematyki.

Warto przypomnieć, że marka Timberland podejmuje szereg działań mających na celu poprawę środowiska, o czym pisaliśmy niedawno tutaj: Timberland zwiększa zaangażowanie na rzecz ekologii i walczy o lepsze jutro.

Cena: 639 zł

Timberland TBL.TDWGC2102301 Callahan – wolność, luz, natura

Tytułowa triada wartości towarzyszy mężczyźnie, dla którego ten zegarek został stworzony. Kolejny męski zegarek Timberland o referencji TBL.TDWGC2102301 ma sportowy sznyt, więc należałoby dodać jeszcze czwartą wartość: aktywność.

Sportowy charakter zegarka to dodatkowe funkcje takie jak:

chronograf (pełniący funkcję stopera) na dwóch subtarczach uruchamiany dwoma przyciskami,
wodoszczelność na poziomie 50 m,
zakręcany dekiel zwiększający szczelność, niezawodny kwarcowy mechanizm,
– tarczę chroni szkło mineralne,
masywna koperta (z pierścieniem ze śrubami) wykonana ze stali szlachetnej nierdzewnej, która znakomicie współgra z czarną tarczą.

Poza dwiema subtarczami chronografu jest jeszcze trzecia subtarcza umożliwiająca rozróżnienie godzin przed- i popołudniowych. To na wypadek lekkiego zagubienia się w czasie podczas aktywności. Zegarek ma także okienko datownika nietypowo umieszczone między indeksem godz. 4 a 5.

Komu najbardziej spodoba się ten model? Zegarek w stylu streetstyle sprawdzi się nie tylko podczas spacerów po parku, lecz także podczas biegów terenowych po lesie.

Jak wszystkie prezentowane czasomierze, także i ten jest przeznaczony dla panów o miejsko-dzikiej naturze. Dla mężczyzn będących jedną nogą w tętniącym życiem mieście, a drugą w lesie. W swojej miejskiej odsłonie taki mężczyzna hołduje modzie w stylu streetwear, której głównymi wyznacznikami są wygoda i minimalizm.

Spodoba się np. bratu czy kuzynowi o sportowym, causualowym looku jako uzupełnienie stylizacji.

Cena: 1099 zł

Timberland TBL.TDWGF2102602 Abbotville – klasyczny look w naturalnym wydaniu

Sam sobie sterem, żeglarzem okrętem. Tak można scharakteryzować niezależnego, podróżującego i eleganckiego wielbiciela natury, który może zostać potencjalnym właścicielem tego zegarka.

Męski zegarek Timberland o referencji TBL.TDWGF2102602 zachwyca eleganckim połączeniem granatowej tarczy ze srebrnymi elementami, srebrnej masywnej koperty i ciemnobrązowego paska z granatowym podszyciem to kwintesencja elegancji.

A gdzie kryje się podróżnik?

W dodatkowych funkcjach zegarkach na okrągłych subtarczach takich jak: jednoczesny pomiar czasu w dwóch strefach czasowych, pomiar czasu dobowego z rozróżnieniem na godziny przed- i popołudniowe oraz wskaźnik dni tygodnia (przypominający samochodowy lub lotniczy zegar).

Ciekawie zaprojektowany jest też datownik nieograniczający się do jednego okienka wskazującego aktualny dzień. Indeksy i wskazówki zostały wypełnione substancją luminescencyjną, a cała tarcza – podobnie jak tarcze pozostałych zegarków – charakteryzuje miła dla oka trójwymiarowość. Zegarek podobnie jak wyżej zaprezentowane również został wyposażony w kwarcowy mechanizm, mineralne szkło oraz kopertę wykonaną ze stali szlachetnej.

Komu możesz sprezentować ten czasomierz? To propozycja dla mężczyzny preferującego bardziej klasyczny look. Klasyczny i elegancki design tego modelu zegarka sprawia, że nadaje się on do stylizacji w stylu business casual. Sprawdzi się on jako dodatek do garniturów oraz do luźniejszych, jednak nadal bardzo męskich, stylizacji.

Cena: 839 zł

Prezent dla stylowego, aktywnego, świadomego, a więc żyjącego w trybie eko mężczyzny to rzeczywiście duże wyzwanie. Męskie zegarki Timberland to gotowe propozycje, z których warto skorzystać. Polecamy!

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Timberland znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – TIMBERLAND.

Izabela Karolak