Zegarki z elektronicznym wyświetlaczem kojarzą się przede wszystkim ze sportowym stylem. To dobra propozycja dla wszystkich tych, którzy w pierwszej kolejności stawiają na komfort i wygodę. Niemniej istotna jest kwestia precyzyjnego wskazania czasu i niezawodności mechanizmu.

Fashion news! Bohaterem dzisiejszego wpisu będzie najnowsza kolekcja Lacoste Berlin. Czytelne, elektroniczne wyświetlacze; sportowy charakter oraz wybór bransolet w trzech odsłonach – oto jej wyróżniki.

Marka Lacoste wprowadziła na rynek i zaprezentowała nowe, urzekające modele o charakterze unisex z kolekcji Berlin. Komu jest dedykowana? Linia powinna trafić w gusta zarówno pań ceniących styl vintage, jak i panów lubiących sportowe zacięcie. Miłośnicy i miłośniczki francuskiego domu mody mają teraz jeszcze większy wybór.

Oprócz tradycyjnych zegarków analogowych, do rodziny krokodyli dołączyły zegarki z elektronicznym wyświetlaczem.

Warto przypomnieć, że Lacoste ma długą, wieloletnią tradycję w tworzeniu zegarków balansujący na pograniczu sportu i elegancji. Kultowa jest już linia L1212, która odwołuje się do DNA marki. Sport, tenis, rakieta tenisowa, słynna koszulka polo – to znaki charakterystyczne Lacoste. W nowej kolekcji Berlin pojawiły się 3 nowe modele.

W tej jakby nie patrzeć nowoczesnej odsłonie odsłonie marki, każdy zegarek ma ciekawy i nowoczesny styl.

Co to za nowości?

Lacoste Berlin 2020138 – cały skąpany w złocie

Pierwszy model – Lacoste Berlin 2020138 – to cały skąpany w złocie zegarek. Złoto mieni się tu wszelkimi odcieniami, zarówno na bransolecie, kopercie, jak i elektronicznym wyświetlaczu. Elektroniczny wyświetlacz ma wymiary: 34 mm szerokości i 10,6 mm grubości. Bransoletę zaprojektowano z dużych, pełnych ogniw, również w złotym kolorze.

Mechanizm kwarcowy zapewni precyzję chodu, a wodoszczelność klasy 30 m ochroni w podstawowym stopniu przed kontaktem z wodą, np. podczas mycia rąk. Jest to propozycja zegarka fashion, jako uzupełnienie stylizacji, więc klasa wodoszczelności choć niewielka, w zupełności powinna wystarczyć. Aby cieszyć się niezarysowanym zegarkiem długi czas, zastosowano szkło mineralne.

Lacoste Berlin 20202136 – dla fanów srebrnych dodatków

Druga nowość – Lacoste Berlin 2020136 – to zegarek o tym samym designie. Różni się kolorem, ale parametry ma takie same jak poprzednik. Elektroniczny wyświetlacz ma wymiary: 34 mm szerokości i 10,6 mm grubości.

Wyświetlacz jest duży i przejrzysty. Mieszczą się na nim nie tylko informacje o aktualnej godzinie, lecz także inne, przydatne funkcje. Wyświetlacz jest podświetlany, aby z zegarka można było korzystać w nocy czy w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Oprócz podświetlenia, francuscy projektanci zegarki wyposażyli zegarek w alarm, datownik, automatyczny kalendarz oraz to, co dla wielu sportowców najważniejsze – stoper. Często to sekundy właśnie decydują o wygranej, więc stoper to praktyczne rozwiązanie.

W modelu Lacoste Berlin 2020136 króluje kolor srebrny o metalicznym połysku. Srebrna jest koperta, srebrna jest również lekka, stalowa bransoleta z pełnych ogniw.

„Serce” zegarka to mechanizm kwarcowy zasilany baterią. Jest lśniąco, błyszcząco, nieco biżuteryjnie. Dla estetek i miłośniczek błyskotek w sam raz. Aby cieszyć się niezarysowanym zegarkiem długi czas, cyfrowy wyświetlacz zabezpieczono szkłem mineralnym.

Lacoste Berlin 2020134 – dla fanów ubrań i akcesoriów z krokodylem

Ostatnia propozycja to Lacoste Berlin 2020134. Stylowa propozycja zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Na cyfrowym wyświetlaczu wyposażonym w te same funkcje co opisane wyżej, (stoper, alarm, podświetlenie, automatyczny kalendarz) znalazł się jeszcze jeden szczegół – krokodyl – logo marki Lacoste. Warto w tym miejscu przypomnieć, że krokodyl to znak rozpoznawczy marki Lacoste. Nie może go zabraknąć w każdym zegarku. Krokodyl to także przezwisko samego Rene Lacoste’a – założyciela marki, zdolnego tenisisty, który niczym drapieżne zwierzę nigdy nie dawał za wygraną.

Za precyzję chodu odpowiada mechanizm kwarcowy, a wodoszczelność klasy 30 m ochroni zegarek w podstawowym stopniu przed kontaktem z wodą.

Model wyróżnia się kolorystyką. Koperta i bransoleta z pełnych ogniw są grafitowe/ciemnoszare, a cyferblat niebiesko-zielony. Nazwa marki Lacoste wraz z logo w postaci krokodyla przyciągają uwagę zielonym, nieco limonkowym odcieniem.

Cena i dostępność

Stylowe nowości Lacoste Berlin dostępne są zarówno w sklepie internetowym, jak i w sieci sklepów stacjonarnych Time Trend zlokalizowanych w całej Polsce oraz u wybranych partnerów handlowych ZIBI. Cena katalogowa modelu Lacoste Berlin 2020136 ze srebrną bransoletą to 439 zł. Natomiast pozostałe dwa modele: Lacoste Berlin 2020138 oraz Lacoste Berlin 2020134 są w tej samej cenie – 569 zł.

Polecamy wszystkim miłośnikom stylu vintage!

Agata Molka

Wszelkie nowości zegarkowe oraz informacje dotyczące marki LACOSTE znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – LACOSTE.

Lacoste Berlin – specyfikacja techniczna:

Marka: Lacoste

Płeć: unisex

Styl: sportowy

Mechanizm: kwarcowy

Odczyt: cyfrowy

Materiał koperty: stal szlachetna

Bransoleta: stal szlachetna

Kolor bransolety: złoty, srebrny, grafitowy (w zależności od referencji)

Kolor koperty: złoty, srebrny, grafitowy (w zależności od referencji)

Szerokość koperty: 34 mm

Grubość koperty: 10,6 mm

Dodatkowe funkcje: alarm, stoper, podświetlenie, datownik

Szkło: mineralne

Wodoszczelność: 30 m

Okres gwarancji: 3 lata