Kreatywność Pierre’a Salanitro dała początek pierwszej kolekcji elektrycznych wyłączników ściennych, które wprowadzą blask biżuterii do wnętrz z najpiękniejszych willi i posiadłości na całym świecie.

Zostały stworzone dzięki kunsztowi 250 jubilerów w warsztatach Salanitro w Genewie, gdzie kunszt techniczny i wrażliwość artystyczna osiągają najwyższy poziom.

Każdy wyłącznik elektryczny zawiera mnóstwo diamentów i kamieni szlachetnych osadzonych bezpośrednio w oprawie.

S by Salanitro: Kiedy sztuka układania klejnotów rozświetla Twoje wnętrze

To całkiem nowy pomysł w świecie ultra luksusu. Przedmiot, z którego wszyscy, niezależnie od kraju i kultury, korzystamy dziesiątki razy dziennie. Luksusowa marka S by Salanitro przedstawia wyjątkową innowację, czyli pierwszą w historii kolekcję cennych przełączników elektrycznych, wykonanych jak dzieła sztuki i ozdobionych diamentami i kamieniami szlachetnymi.

Te jakże ciekawe dzieła zarówno pod względem koncepcji jak i wykonania w całości powstały w Szwajcarii. Zrodziły się z iskry pomiędzy Pierrem Salanitro i jego przyjacielem Niki Pirkerem, właścicielem i dyrektorem Pirker Electricité w drugim pokoleniu, założonej w Genewie ponad pięćdziesiąt lat temu i znanej z najwyższej klasy wiedzy specjalistycznej w temacie instalacji elektrycznych. Pierre i Niki połączyli swoje talenty, aby ożywić tę wyjątkową linię produktów.

Zarówno Pierre, jak i Niki dużo podróżują i obsługują bardzo wymagającą międzynarodową klientelę. Ich dzieła, zrodzone z ich wyobraźni i kreatywności, przekształcają przedmioty funkcjonalne w prawdziwe dzieła sztuki, zaprojektowane tak, aby zdobić najpiękniejsze wille i nieruchomości na świecie.

Pierre Salanitro wyjaśnia:
„Tworzenie tych przełączników to także sposób na wprowadzenie innowacji do raczej konserwatywnego sektora armatury i przełączników elektrycznych. Zaprojektowane z myślą o ekskluzywnych lokalizacjach, takich jak piwnice z winami, górskie chaty, jachty, wille, hotele i luksusowe butiki, te kreacje to znacznie więcej niż tylko elementy funkcjonalne; są dziełami sztuki same w sobie. Każdy przełącznik jest projektowany na zamówienie, oferując nieskończoną gamę możliwości artystycznych i wzorów, które doskonale uzupełniają styl każdej przestrzeni.”

Inspirowana naturą i kosmosem

Pierre Salanitro założył swoją markę mając wizją zaskakiwania i urzekania. Chce eksplorować różnorodne dziedziny, takie jak świat biżuterii i dekoracji wnętrz, zawsze z wyjątkowym i wyrafinowanym podejściem.

 

Pierwsze siedem przełączników w inauguracyjnej kolekcji to twórca określa jako “wizualne wiersze” Każdy model inspirowany jest naturalnym pięknem i niebiańską tajemnicą:

Light of the Sea

Projekt nawiązuje do morskich fal na które pada światło Księżyca i zdobi go 1138 diamentów o łącznej masie 17 karatów.

Paradise Temptation

1007 tsaworytów o łącznej masie 30,6 karata ułożono w kształt wijącego się węża.

Rainbow Fireworks

Model ten oddaje magię wielobarwnych, niebiańskich fajerwerków.

Projekt ten składa się z 554 kamieni szlachetnych o łącznej masie 26,8 karata, w tym:
176 diamentów o łącznej masie 3,8 karata
378 kamieni szlachetnych (rubiny, różowe, niebieskie, żółte i pomarańczowe szafiry, ametysty, topazy, turmaliny i tsaworyty) o łącznej masie 23 karatów.

Blue Rain

Przełącznik ten przywołując letnią noc w tropikalnym deszczu mieniąc się delikatnym niebieskawym blaskiem.

Zdobi go 546 diamentów o łącznej masie 9,6 karata.

Palm Grove

Zainspirowany ogromem i wspaniałością gajów palmowych, model ten sugeruje zielone oazy położone w sercu palącej pustyni.

Do jego stworzenia użyto 176 diamentów o łącznej masie 3,8 karata

Sparkling Sky

W tym projekcie topazy oraz szafiry reprezentują niezliczone błyszczące gwiazdy na niebie.

Tworzą go:
8 diamentów
34 topazy i szafiry o łącznej masie 2,84 karata

Mysterious Golden Moon

Ostatni projekt ma oddawać złoty blask Księżyca.

Stworzono go z 30 diamentów o łącznej masie 1,07 karata oraz platerowanego 18-karatowego żółtego złota.

S by Salanitro: ceny

Ta inauguracyjna kolekcja, będąca wynikiem trzech lat refleksji i badań, stanowi znaczący kamień milowy w ewolucji marki. Świadczy o zaangażowaniu w tworzenie cennych dzieł nasyconych emocjami i wyrafinowaniem.

Ceny pierwszych siedmiu modeli wahają się od 7 000 CHF do prawie 70 000 CHF, w zależności od projektu, kamieni szlachetnych i oprawy. Ceny mogą się różnić w przypadku zamówień indywidualnych, z których każde jest przedmiotem indywidualnego opracowania dla każdego klienta, aby zapewnić niepowtarzalną i całkowicie spersonalizowaną kreację.

S by Salanitro: odważna wizja hiper luksusu

„Nasza pasja do innowacji i doskonałości leży u podstaw wszystkiego, co robimy”, mówi Pierre Salanitro, założyciel firmy. „Dzięki S by Salanitro stworzyliśmy markę, która ucieleśnia nasze zaangażowanie w przesuwanie granic i oferowanie różnych, niepowtarzalnych i zaskakujących przedmiotów, które są zarówno wyrafinowane, jak i ponadczasowe”.

Szukając więcej ciekawostek ze świata zegarków i mody koniecznie zajrzyjcie do naszej sekcji Ciekawostki.

Redakcja Zegarki i Moda