Lipiec. Upalne lato. Przyszedł czas na letnie stylizacje, w męskim wydaniu z t-shirtem i szortami w roli głównej. To czas na ubiór przede wszystkim lekki, wygodny i komfortowy, zwłaszcza jeśli chodzi o buty. Któż z nas nie marzy wówczas o wyprawie do lasu, pośród drzew, gdzie jest zdecydowanie chłodniej? Na taką wyprawę nie można zapomnieć także o zegarku!

Logo jakiej marki to drzewo? Oczywiście, że… Timberland.

W katalogu tej amerykańskiej marki znajdziemy kolekcję, która świetnie nadaje się na męską wyprawę do lasu.

To nowa kolekcja ASHMONT.

Zegarki Timberland – w zgodzie z naturą

Amerykańska marka odzieżowa Timberland narodziła się z pasji i siły doświadczenia.

Marka powstała w drugiej połowie XX wieku. W 1973 roku trafiają na rynek pierwsze w pełni wodoszczelne, kultowe już dzisiaj musztardowe buty zwane „drwalami”. Są one do dziś rozchwytywane wśród osób ceniących aktywny tryb życia.

Fani marki doczekali się również zegarków. Charakterystyczne logo w kształcie drzewa trafiło bezpośrednio na tarcze lub na paski wykonane ze skóry. Zachowują one swoją uniwersalność, dzięki czemu świetnie prezentują się zarówno na drwalu, jak i silnym mężczyźnie, który po prostu preferuje luźny, outdoorowy styl.

Zegarki Timberland to linia w stylu fashion, gdzie amerykański design przeplata się z inspiracją naturą, lasem i kolorami natury. Dominują palone żółcie, beże, słynny kolor musztardowy, zgaszone pomarańcze, zielenie, brązy.

Warto w tym miejscu nadmienić, że marka Timberland wspiera działania proekologiczne i chroni ekosystem, np. za każdą parę sprzedanych butów sadzi drzewo.

Timberland Ashmont – zegarki dla aktywnych mężczyzn

Amerykański producent wie, że dla mężczyzn dodatki do mody muszą być praktyczne. Zegarki mają ładnie wyglądać, ale jednocześnie spełniać swoją funkcję. Mają precyzyjnie wskazywać czas.

Do wyboru są 3 opcje.

Klasyczna okrągła koperta wykonana została ze stali szlachetnej i połączona z paskiem wykonanym ze skóry naturalnej. Paski mają dwa odcienie brązu, jaśniejszy i ciemniejszy.

Modele różnią się kolorystyką tarcz – beż, granat lub czerń.

W kwestii rozmiarów czasomierze należą raczej do tych większych – średnica koperty to 45 mm, a grubość 12 mm. Dobrze będzie wyglądało to na rosłym, męskim nadgarstku.

Tarcza jest czytelna i użyteczna zarazem. Znajdziemy tu rozbudowany datownik – dzień tygodnia i miesiąca w osobnych tarczach, wskazanie czasu w systemie 24 h oraz wskazanie czasu w innej strefie czasowej.

Słynne logo marki w kształcie drzewa znalazło swoje miejsce na tarczy na godzinie 12 oraz dwukrotnie na pasku, w górnej i dolnej części.

„Serce” zegarków to mechanizm kwarcowy zasilany baterią.

Klasa wodoszczelności to 50 m co pozwala na podstawowy kontakt z wodą, np. podczas mycia rąk.

Przyjemność posiadania? Ok. 750 zł. Uratowane życie w lesie? Bezcenne…

Zegarki męskie Timberland z kolekcji ASHMONT dane techniczne:

Płeć: męski

Styl: fashion

Mechanizm: kwarcowy

Materiał koperty: stal szlachetna

Kolor koperty: srebrny

Średnica koperty: 45 mm

Grubość koperty: 12 mm

Szkło: mineralne

Kolor tarczy: beżowy, niebieski lub czarny

Kolor paska: jasno- lub ciemnobrązowy + wytłoczone logo marki Timberland

Pasek: skóra naturalna

Dodatkowe funkcje: datownik wskazujący dzień tygodnia i miesiąca w osobnych tarczach, wskazanie czasu w systemie 24 h, wskazanie czasu w innej strefie czasowej

Wodoszczelność: 50 m

Okres gwarancji: 2 lata

 

Agata Molka

Baner