Pasek wykonany z plastikowych butelek z recyklingu, tarcza w kolorze matowej zieleni oraz mechanizm solarny zasilany energią słoneczną.

Tak w skrócie prezentuje się nowa „eco-friendly” limitowana edycja Skagen Henricksen Solar.

Jest wiele możliwości, by dbać o środowisko i naszą planetę i można robić to na wiele różnych sposobów. Takie małe czynności można wykonywać każdego dnia, np. segregować śmieci, brać prysznic zamiast kąpieli, oszczędzać wodę czy ograniczać zużycie plastiku. Istnieją również międzynarodowe organizacje, które zajmują się ekologią i ochroną zwierząt, jak np. WWF. Wiele marek – również zegarkowych – pomaga tym organizacjom i wspiera ich działania. Np. Certina chroni żółwie morskie, Bering – niedźwiedzie polarne, a Seiko ma specjalną kolekcję „Save the Ocean”.

Jeśli rozważasz kupno nowego modelu, rozważ zakup zegarka z przesłaniem, który pomaga chronić środowisko i naszą Matkę – Ziemię.

Przedstawiamy Ci markę i limitowaną kolekcję, wobec której nie można przejść obojętnie.

Oto zielona propozycja od duńskiego producenta Skagen – Henricksen Solar (numer referencyjny: SKW6658).

Skagen to nie tylko nazwa marki, lecz także miasto w Danii, najbardziej wysunięte na północ kraju. Warto przypomnieć, że marka ma już  ponad 30 lat i zdążyła zawojować cały świat dyktując modę na zegarki w stylu „hygge”.

Co takiego „ekologicznego” jest w tym czasomierzu? W zasadzie wszystko.

Ten zegarek zdecydowanie lubi słońce! Wyposażony został w mechanizm solarny, zasilany energią słoneczną. Dzięki temu eliminujemy zużycie baterii.

Okrągła koperta ma średnicę 40 mm. Tarcza ma kolor matowej zieleni.

Design jest dość prosty, minimalistyczny, z resztą jak to we wszystkich innych modelach tej duńskiej marki. Spokój, prostota, spójność z naturą i przyrodą – to widać na pierwszy rzut oka.

Na wysokości godziny 9 producent umieścił drukowanymi literami nazwę marki i kraj z którego pochodzi (SKAGEN DENMARK). Na godzinie 3 natomiast znajduje się małe okienko datownika. Ciekawe i nietypowe jest wskazanie czasu – w miejscu godzin są indeksy w kształcie małych kółek, a oznaczenie minut to cyfry arabskie, liczone od 24,  wskazane wspak, niezgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Tym, co najciekawsze w zegarku wcale nie jest ani mechanizm ani tarcza – to pasek. Został on wyprodukowany przez firmę Kvadrat – pochodzącego z Danii światowego lidera w branży materiałów ekologicznych – i jest wykonany z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu, w dodatku przy użyciu procesu ekologicznego, przyjaznego dla środowiska, który zmniejsza zużycie energii. Jeśli nam się znudzi, możemy go wymienić na inny.

Klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 30 m, co daje podstawową ochronę przed niewielkim kontaktem z wodą, np. podczas mycia rąk.

Warto na koniec przypomnieć, że limitowana edycja Skagen Henricksen Solar powstała z okazji Dnia Ziemi, które to święto obchodzone było na całym świecie 22 kwietnia. W kolekcji powstały jedynie 422 modele zegarków.

Zegarek został zapakowany w gustowne, zielone pudełko oraz objęty został 2-letnią międzynarodową gwarancją producenta. Za przyjemność posiadania musimy zapłacić 195 $, co przy aktualnym kursie dolara wynosi ok. 772 zł.

Skagen Henricksen Solar specyfikacja techniczna:

Płeć: męski

Kolor koperty: zielony

Średnica koperty: 40 mm

Grubość koperty: 8 mm

Mechanizm: solarny

Kolor paska: zielony

Szerokość paska: 20 mm

Materiał paska: materiał

Wodoszczelność: 30 m

Gwarancja: 2-letnia gwarancja

 

Agata Molka

Zdjęcia zamieszczone w artykule pochodzą z fanpage marki SKAGEN na Facebooku: https://www.facebook.com/skagendenmark/ oraz z oficjalnej strony internetowej marki: https://www.skagen.com/