7 kwietnia 2021 r. – na tę datę czekało wiele firm z branży zegarmistrzowskiej, pasjonatów i miłośników zegarków. Ta data krążyła w wielu kalendarzach od miesięcy. Wczoraj rozpoczęły się jedne z największych targów w branży – Watches & Wonders 2021. Potrwają do 13 kwietnia. Będzie to więc tydzień pełen zachwytów i ekscytujących premier.

Targi w całości będą odbywać się online.

Wirtualne premiery zegarkowe

Na targach nowości zaprezentuje blisko 40 marek.

Wśród nich m.in.: A. Lange & Söhne, Arnold & Son, Baume & Mercier, Bvlgari, Carl F. Bucherer, Cartier, Chanel, Chopard, Chronoswiss, Corum, H. Moser & Cie, Hermès, Hublot, IWC, Jaeger-LeCoultre, Louis Vuitton, Maurice Lacroix, Montblanc, Nomos, Oris, Panerai, Patek Philippe, Piaget, Rolex, TAG Heuer, Trilobe, Tudor, Ulysse Nardin, Vacheron Constantin oraz Zenith.

Przypomnijmy.

W 2020 roku targi Salon International de la Haute Horlogerie (znane jako SIHH) zmieniły nazwę na Watches & Wonders Geneva. Targi miały odbyć się po raz pierwszy w nowej, poszerzonej formule. Targi SIHH miały odbyć się pod koniec kwietnia 2020 roku, a z początkiem maja miały rozpocząć się targi Baselworld. Niestety, plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa, więc wydarzenie odwołano. Mimo to, targi odbyły się, ale w całkowicie innej wersji – online. Premiery zegarkowe zamiast stacjonarnie w Genewie, odbyły się w przestrzeni cyfrowej.

W aktualnym 2021 roku, sytuacja nadal jest niestabilna i organizatorzy zdecydowali podobnie jak w ubiegłym roku – zorganizować wydarzenie online.

Jakie będą tegoroczne zegarkowe hity, najciekawsze premiery, nowości i najnowsze trendy?

Czas pokaże.

Więcej informacji tutaj: www.watchesandwonders.com

Redakcja Zegarki i Moda