Marka Lorus od ponad 20 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Wpływ na to ma wysoka jakość, którą gwarantuje największy japoński producent zegarków oraz atrakcyjna, przystępna cena. Warto na wstępie przypomnieć, że mechanizmy czasomierzy Lorus są projektowane i składane w fabrykach należących do Seiko, co gwarantuje znakomitą precyzję wskazań czasu oraz atrakcyjne, nieszablonowe wzornictwo. Dzięki temu możemy być pewni, że zakupiony przez nas model posłuży nam przez wiele lat. W rozbudowanym portfolio Lorus znajdziemy modele sportowe, a także takie, które będą idealnym uzupełnieniem oficjalnego stroju.

Prezentujemy dzisiaj trzy nowe modele – jeden damski i dwa męskie. Jako, że powoli zbliżają się święta Bożego Narodzenia, prezentowane modele mogą stać się trafionym prezentem dla niej lub dla niego. Zapraszamy do lektury!

Lorus RG298UX9 – złoty zegarek dla eleganckich kobiet

Zegarki Lorus słyną z dbałości o detale oraz charakteryzują się nietuzinkowym designem.

Idealnym przykładem połączenia obu tych cech jest nowy, damski zegarek LORUS o nr referencji RG298UX9. Średnica koperty tego modelu wynosi 36 mm, dzięki czemu zegarek ten powinien idealnie układać się na każdym damskim nadgarstku. Koperta ma tradycyjny, okrągły kształt i ponadczasowy wygląd. Budulcem zarówno koperty, jak i bransolety jest stal szlachetna.

Tarczę chroni szkło mineralne, które zapewnia ochronę przed zarysowaniami. Tarcza ma kolor biały i została ozdobiona ciekawymi, geometrycznymi wzorami. Złote indeksy w kształcie małych punkcików oraz złote, proste wskazówki świetnie pasują do złotej koperty, tworząc spójną wizualnie całość. Wąskie, dość długie uszy nadają zegarkowi minimalistycznego wyglądu, a przy tym podkreślają elegancki charakter czasomierza. Uzyskany w ten sposób efekt czyni model niezwykle uniwersalnym. Zegarek został wyposażony w japoński mechanizm kwarcowy, a jego dokładność chodu oraz długą żywotność gwarantuje japońska firma Seiko.

Sugerowana cena katalogowa za model LORUS RG298UX9 wynosi 399 PLN.

Lorus RM351HX9 – sportowy zegarek dla fanów sportu

Następny model z nowego trio zegarków Lorus ma nr referencji RM351HX9.

Ten czasomierz został zaprojektowany z myślą o mężczyznach preferujących sportowy styl życia.

Model Lorus RM351HX9 to zegarek o sportowym, mocnym zacięciu. Świadczą o tym nie tylko przyciski służące do obsługi chronografu umieszczone z prawej strony koperty, lecz także świetnie zaprojektowana tarcza. Jej struktura składa się z małych, wypukłych kwadratów, które delikatnie mienią się przy każdym ruchu nadgarstka. Na czarnej tarczy znajdują się 3 subtarcze, które należą do komplikacji chronografu. Subtarcza dolna na godz. 6.00 wskazuje sekundy, kolejna na godz. 9.00 odpowiada za minuty, z kolei ta górna na godz. 12.00 odpowiada za wskazanie czasu z dokładnością do 1/10 sekundy.

Dla zwiększenia kontrastu i utrzymania sportowej stylistyki część oznaczeń i dwie wskazówki zostały pomalowane na żółto. Mimo bogato wyposażonej tarczy, odczyt aktualnego wskazania czasu jest bezproblemowy, a przyczyniają się do tego duże wskazówki oraz dość spore indeksy o trapezoidalnym kształcie. Oba wspomniane elementy zostały wypełnione grubą warstwą masy luminescencyjnej, dzięki której odczyt godziny będzie możliwy nawet w zupełnej ciemności. Frontową część koperty stanowi luneta z naniesioną skalą tachymetryczną, służącą do określania prędkości podczas poruszania się na kilometrowym odcinku. Zegarek Lorus RM351HX9 mocowany jest do nadgarstka za pomocą wygodnej, trzyrzędowej bransolety ze stali szlachetnej.

Sugerowana cena zegarka Lorus RM351HX9 to 529 PLN.

Lorus RL405BX9 – prawdziwy toolwatch dla mężczyzn żądnych przygód

Trzecia i zarazem ostatnią propozycję z nowej linii czasomierzy Lorus jest model o numerze referencyjnym RL405BX9.

Prosta, czytelna tarcza sprawia, że odczyt aktualnego czasu jest możliwy nawet ze znacznej odległości. Nad indeksami godzinowymi, które stanowią cyfry arabskie znajdują się prostokąty z masy luminescencyjnej, która po naświetleniu oddaje światło przez długi czas. Dla zwiększenia czytelności pomiędzy indeksami godzinowymi naniesiono skalę minutową.

Oprócz podstawowej funkcji wskazania czasu, zegarek został wyposażony w podwójne okno datownika, z którego odczytamy bieżący dzień tygodnia i miesiąca. Średnica koperty wynosi uniwersalne – jak na męskie standardy – 42 mm, natomiast jej grubość wynosi 12 mm. Wartość ta sprawia, że przyszły użytkownik bez trudu schowa zegarek pod mankietem swetra bądź koszuli.

Moim zdaniem ten model jest najbardziej widowiskowy spośród dzisiaj zaprezentowanych 3 nowych modeli tego japońskiego producenta. Trafi w gust mężczyzn, którzy lubią sportowe zegarki, na stalowej bransolecie, o sprawdzonej srebrno – granatowej kolorystyce. Czasomierz został wyposażony w niezawodny, japoński mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej.

Niebieska tarcza sprawia, że zegarek będzie pasował do wielu stylizacji, choć jego głównym przeznaczeniem wydają się być pełne przygód wyprawy. Sugerowana cena detaliczna modelu Lorus RL405BX9 wynosi 699 PLN. Nie wydaje się to wygórowaną kwotą jak na doskonale zaprojektowany zegarek mechaniczny.

Wszelkie nowości zegarkowe oraz informacje dotyczące marki Lorus znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki – LORUS.

Tomek Frąckowiak

Ten artykuł również może Cię zainteresować. Czytaj dalej: Top 5. Japońskie zegarki damskie do 500 zł. Ranking najciekawszych modeli