Tradycyjna, okrągła koperta, masa perłowa na tarczy, lśniący od mieniących się kamieni pierścień i precyzyjny mechanizm kwarcowy. Do tego bransoleta w kolorze złotym, której środkowe ogniwa również ozdobiono błyszczącymi kamieniami. Zegarek damski Jacques du Manoir Beauty JWL01502 to harmonia, elegancja i luksus w jednym. Ten zegarek został stworzony do tego, by błyszczeć!

Mieliśmy okazję gościć go w naszej redakcji i testować.

Jak wypadł w naszej recenzji? Zapraszamy do lektury!

Jacques du Manoir – historia i kamienie milowe marki

Przenieśmy się na chwilę w czasie.

Jest rok 1904. Louis Schwab zakłada mały rodzinny biznes w Moutier w północno-zachodniej Szwajcarii. Jest to fabryka specjalizująca się w produkcji mechanizmów do zegarków kieszonkowych. Wkrótce właściciel rozpoczął też produkować budziki, a po ich sukcesie – zegary stołowe i zegarki naręczne. Lata solidnej i precyzyjnej pracy sprawiły, że interes rośnie w siłę, rozwija się. W 1935 roku następuje pierwsza zmiana pokoleń. Założyciel fabryki umiera. Majątek po nim przejmuje mąż jednej z córek, Benjamin Boegli. Zakłada on własną firmę, gdzie wykonuje tarcze zegarów i zegarków, szczególnie dla marki Swiza. Rozwój trwa, podobnie jak dalsza produkcja czasomierzy. Ośnieżone stoki Alp, świeże górskie powietrze, (a być może też wyborne sery i czekolada z których słynie Szwajcaria) były ich sprzymierzeńcami. Biznes kwitnie.

W 1979 roku następuje kolejna zmiana pokoleń. Tym razem dowództwo obejmują wnukowie Louisa Schwaba. W 1984 roku fabryka zaczyna produkować własne mechanizmy kwarcowe do zegarków.

W 1993 roku Jacques Boegli, wnuk założyciela, stworzył własną markę zegarków – Jacques du Manoir. Aktualnie jego dzieło kontynuuje prawnuk – Francois Boegli. Stąd właśnie wzięła się literka „B” widoczna w logo marki.

Zgodnie z filozofią działania tego szwajcarskiego producenta, każdy tworzony obecnie zegarek sygnowany logo Jacques du Manoir ma opierać się na dbałości o szczegóły i oferować szwajcarską jakość wykonania w przystępnej cenie. Miałam okazję sprawdzić, czy ta dewiza marki faktycznie ma pokrycie w rzeczywistości. Modele zegarków stworzone są z myślą o pewnych siebie, aktywnych, modnych kobietach w wieku od 18 do 50 lat, które cenią produkty wysokiej jakości w przystępnej cenie. Szwajcarskie korzenie zobowiązują.

Hot horology + be jeweled = najgorętsze modowe trendy

Tyle po krótce o historii przedsiębiorstwa oraz jego filozofii działania.

A co dziś oferuje ta szwajcarska marka? Otóż projektanci firmy Jacques du Manoir sukcesywnie tworząc nowe modele kierują się najnowszymi trendami w modzie, branży zegarkowej i jubilerskiej. Uważnie obserwują rynek i patrzą „co jest trendy”? Nic w tym dziwnego. Chcąc się wyróżnić na rynku, trzeba przykuwać uwagę designem.

W czym tkwi zatem największy urok zegarków Jacques du Manoir?

W mojej ocenie właśnie w tym, że nawiązują do najświeższych modowych trendów.

Pierwszym z nich jest „hot horology”. Powrót do fascynacji zegarkami bije rekordy popularności. Najwyższy czas, by zegarmistrzostwo zwróciło na siebie uwagę! Trend ten szczególnie popularny stał się we Francji, gdzie zegarki znów coraz częściej wręcza się na prezent. Dodatkowo, coraz więcej osób zakłada swoje własne kolekcje zegarków i sukcesywnie je poszerza. Na Pintereście – amerykańskim serwisie społecznościowym – określenia takie jak „clockwork aesthetic” oraz „watch collection display” wzrosły odpowiednio o +55% i +65%!

Innym hot trendem w modzie jest „be jeweled”. O co chodzi? Czas na ekscentryzm w biżuterii i jeszcze więcej błysku! Za sprawą generacji Z ozdabiamy swoje ciało we wszelki możliwy sposób: tooth gems (biżuteria nazębna) czy dermal piercing unique (biżuteria twarzy, szyi i dekoldu) biją rekordy popularności. U kobiet w makijażu hitem są także kryształowe ozdoby do powiek oczu i ich bliskich okolic (crystal eye make up) oraz pedicure z cyrkoniami.

Szwajcarski zegarek dla modnych kobiet

Marka Jacques du Manoir doskonale wie, co jest teraz modne. Dlatego tworząc nowe modele zegarów odważnie romansuje z trendami. Zegarek dziś to nie jest już przecież jedynie urządzenie do odmierzania czasu. Zegarek to także ozdoba i lśniąca biżuteria. Przejdźmy więc do szczegółowej recenzji modelu, który dotarł do naszej redakcji.

Oto Jacques du Manoir z kolekcji Beauty o referencji JWL01502.

Koperta. Nowoczesna miejska dama

Zacznijmy więc od opisu koperty, która ma niewątpliwie elegancki, klasyczny styl. Jej kształt to tradycyjny okrąg z krótkimi uszami. Uszy są wyprowadzone płynnie, a boczne powierzchnie koperty są polerowane na wysoki połysk.

Koperta jest zintegrowana z bransoletą, co gwarantuje doskonałe ułożenie na nadgarstku.

Średnica koperty to jedynie 31 mm, jest to więc zegarek typowo damski, niewielkich rozmiarów, biżuteryjny. Sprawdzi się idealnie na drobnych i szczupłych kobiecych nadgarstkach. Warto nadmienić, że aktualnie obserwujemy trend zmniejszania kopert nie tylko w zegarkach damskich, ale też i męskich. Coraz częściej spotyka się rozmiary kopert męskich, które jeszcze do niedawna uważane były za damskie (np. 33-36 mm).

Budulcem koperty zegarka Jacques du Manoir Beauty JWL01502 jest stal szlachetna. Koperta ma równie szlachetną barwę dzięki powłoce w kolorze żółtego złota. Pierścień okalający kopertę został ozdobiony lśniącymi cyrkoniami, co jest ścisłym nawiązaniem do trendu „be jeweled”. Cyrkonie błyszczą i lśnią, podobnie jak masa perłowa na tarczy.

Koronkę tradycyjnie umieszczono na godzinie 3. Koronka na czole ma logo marki, co ucieszy pewnie miłośniczki detali i precyzyjnego wykończenia. To „smaczek”, który z pewnością nie umknie żadnemu czujnemu oku. Logo marki to wystylizowana literka „B”, która wzięła się od nazwiska Boegli (patrz: historia marki).

Bransoleta i wodoszczelność

Bransoletę zegarka Jacques du Manoir Beauty wykonano ze stali szlachetnej typu 316L, o cechach antyalergicznych. Zapięcie jest dwuskładniowe, intuicyjne i łatwe w obsłudze. Zapięcie nie jest logowane, ponieważ nie posiada widocznej klamerki. Bransoleta po zapięciu tworzy spójną całość.

Na pierwszy rzut oka bransoleta może wydawać się masywna i dość ciężka, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Zegarek jest lekki, wygodnie i komfortowo się go nosi na nadgarstku. W dodatku ma tradycyjny, śliczny kolor żółtego złota. Bransoletę wykonano z pełnych ogniw. Środkowa część ogniw jest ozdobiona cyrkoniami. Zegarek w zarówno w świetle sztucznym jak i w słońcu błyszczy i lśni. Biżuteryjny charakter bransolety to ukłon w stronę trendu „be jeweled”.

Tak, czas na ekscentryzm w biżuterii i jeszcze więcej błysku! Jeśli przyszła użytkowniczka będzie chciała się wyróżnić czy to w pracy do biznesowej stylizacji, czy to wieczorem np. podczas wizyty w teatrze – tak, ten zegarek będzie doskonały i spełni swoją rolę. Lśnić – to jego największe zadanie. I spełnia je znakomicie.

Przed kąpielą w wannie czy wizytą w basenie warto zdjąć zegarek z nadgarstka, ponieważ recenzowany czasomierz posiada klasę wodoszczelności 30 m. Wystarczy do codziennego użytku, sprawdzi się przy przypadkowym zachlapaniu podczas mycia rąk, ale już nie jest on odpowiedni do zanurzanie w wodzie, kąpiel w basenie czy morzu.

Tarcza. Blask cyrkonii i masy perłowej

Zegarek ma biżuteryjny, myślę nawet, że także wieczorowy charakter.

Pierwszy element, który od razu przyciąga uwagę gdy na niego patrzymy to tarcza, która wykonana została z masy perłowej. Ozdobiona została dwunastoma indeksami z cyrkonii. Każdy, kto kiedykolwiek próbował wykonać zdjęcie lub przyjrzeć się bliżej masie perłowej, by dostrzec jej niesamowity urok z pewnością zauważył, że wiele zależy od kąta padania światła, ale też od jej koloru i intensywności.

Ten zegarek warto zobaczyć na żywo i przekonać się samemu.

W zegarku Jacques du Manoir Beauty JWL01502 pierwsze skrzypce gra światło padające na tarczę. I ta gra światła przyciąga wzrok. To pewnego rodzaju „zasadzka” na kobiety, które uwielbiają błyskotki, ale nie przepadają za bazarowym blichtrem.

Oznaczenia indeksów są jednolite, jest to dwanaście błyszczących cyrkonii. Pod indeksem godz. 12.00 umieszczono nazwę marki „JACQUES du MANOIR”, a między indeksem a logotypem jest słynna literka „B” będąca częścią logotypu. Z kolei nad indeksem godz. 6.00 umieszczono inny napis: „HIGH PERFORMANCE/ QUARTZ POWERED/ INSTRUMENT”. W moim odczuciu litery mogłyby być nieco mniejsze, gdyż są drukowane i przez to mocno rzucają się w oczy. Ale to oczywiście kwestia gustu i indywidualnych preferencji. Niektórym może to przeszkadzać, innym nie.

Na wysokości godz. 3.00 umieszczono datownik wskazujący aktualny dzień miesiąca. Wskazania datownika uwypuklono powiększającą lupką. I znów. Moim zdaniem ten zabieg był niepotrzebny. Jest to zegarek biżuteryjny, a nie diver do nurkowania, więc zastosowanie lupki nie jest w żaden sposób uzasadnione. Mimo wszystko – lupka nie przekracza granicy dobrego smaku, więc tak naprawdę to szczegół. Zarówno wspomniane napisy nad godziną 6., jak również lupka, to cechy w moim odczuciu wyraźnie nawiązujące do zegarków marki Rolex, co jest zabiegiem stosowanym od lat przez wielu producentów zegarków. Jak widać, tu również.

Na wysokości godz. 6.00, indeks rozdziela napis: „SWISS MADE”. Akurat ten aspekt warto podkreślić szczególnie. Wskazanie Szwajcarii jako kraju pochodzenia zegarka jest znakiem prawnie chronionym, a jego używanie podlega szczegółowym regulacjom.

Warto wiedzieć, że aby zegarek mógł posiadać taki właśnie napis na tarczy, musi spełniać kilka warunków. Wśród nich to m.in.:

  • Mechanizm zegarka musi być szwajcarski,
  • Mechanizm powinien być zmontowany w Szwajcarii,
  • Ostateczna kontrola zegarka powinien przeprowadzić producent w Szwajcarii,
  • Co najmniej 60% kosztów produkcji powinno być poniesionych w Szwajcarii.

Wskazówki rytmicznie odmierzają czas. Wskazówki są trzy – ich ramiona są proste, cienkie. Dwie z nich (godzinowa i minutowa) częściowo pokryte są masą fluorescencyjną. Dzięki temu odczyt czasu możliwy jest nawet w warunkach o ograniczonej widoczności.

Tarczę i jej opisane elementy chroni szkło mineralne. To najczęściej występujące rozwiązanie w zegarkach modowych, przystępne cenowo i zarazem skuteczne.

Po odwróceniu zegarka na drugą stronę widzimy pełny i stalowy dekiel. Umieszczono na nim podstawowe informacje o tym modelu. Na środku umieszczono nazwę marki.

Co się kryje pod deklem Jacques du Manoir o referencji JWL01502?

Otóż zastosowano w nim szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda, czyli sprawdzone rozwiązanie idealne dla zabieganych kobiet.

Warto dodać, że mechanizm oferuje takie funkcje dodatkowe jak tak zwaną „stop sekundę”, oznacza to, iż po odciągnięciu koronki do drugiej pozycji, wskazówka sekundowa zatrzymuje bieg, dzięki czemu w łatwy sposób można precyzyjnie wykonać ustawienia czy korekty czasu.

Ponadto, mamy do dyspozycji także funkcję szybkiej zmiany daty, którą możemy wykonać po odciągnięciu koronki do pierwszej pozycji. Dzięki kwarcowemu mechanizmowi zegarek jest niemal bezobsługowy, jedynie trzeba wymienić baterię co jakiś czas. I to wszystko.

Jacques du Manoir Beauty (JWL01502) – podsumowanie, ocena i cena

Zegarek Jacques du Manoir Beauty o nr referencji JWL01502 to dobry wybór dla kobiet nowoczesnych, odważnych i śmiałych w swoich wyborach. Zegarek polecam wszystkim paniom, ale w szczególności wielbicielkom perłowych motywów oraz stylu „bling bling”. Tarcza wykonana z masy perłowej pozwala na delektowanie się ulotnością chwili i błyskiem poświaty, a wskazówki rytmicznie odmierzają czas.

Zegarek spodoba się kobietom, które na co dzień ubierają się w stylu smart causal, luźno, swobodnie, ze sportowym sznytem, ale też i z eleganckim zacięciem. Jasnoniebieskie jeansy, biały t-shirt i czarna marynarka, do tego sportowe obuwie i gotowe. Nawet taka ubrana kobieta może wyglądać stylowo w pracy i poza nią. Z drugiej strony, wieczorem, kobieta może włożyć czerwone szpilki i małą czarną, dodać złotą biżuterię i torebkę na złotym łańcuszku, dodać ten zegarek i… look gotowy!

Tak, to jest złoty zegarek, który pozwala na komponowanie wielu modowych stylizacji.

Cena katalogowa zegarka Jacques du Manoir Beauty JWL01502 to 1 399 zł.

Zaprosisz go na swój nadgarstek?

Jeśli zainteresowała Cię ta historia, prezentowany zegarek Jacques du Manoir Beauty JWL01502 możesz kupić TUTAJ

 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Jacques du Manoir znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – Jacques du Manoir.

Agata Molka