Odkryj Swatch X 007 – kolekcję sześciu nowych modeli, które pomogą Ci choć trochę poczuć się jak agent 007.

„Nie czas umierać” czyli jak to James Bond przegrał z koronawirusem

Z najnowszym, 25-tym filmem z cyklu o Jamesie Bondzie od samego początku były problemy.

Najpierw Daniel Craig wyraźnie dał do zrozumienia, że głównej roli ma już dość i chce o niej odpocząć. Karuzela innych nazwisk ruszyła, ale ostatecznie Craig dał się namówić na jeszcze jeden film.

Potem pojawił się problem z reżyserem. Początkowo dowództwo na planie miał objąć Danny Boyle, ale kilka tygodni po podpisaniu kontraktu Boyle pokłócił się z producentami filmu o swoją wizję fabuły i spakował walizki. W jego miejsce zatrudniono Cary’ego Funkunagę, znanego z serialu „Detektyw”. Zdjęcia na planie ruszyły w kwietniu 2019 r., a po kilkunastu dniach Daniel Craig skręcił kostkę i prace musiały być zamrożone. Ostatecznie w bólach film udało się dokończyć.

Długą listę komplikacji kończy zmiana daty premiery filmu. Premiera pierwotnie zaplanowana na 3 kwietnia br., została przełożona na listopad br. Powodem tej zmiany była szalejąca na całym świecie epidemia koronawirusa. Oto jak nieustraszony James Bond przegrał z COVID-19…

Swatch X James Bond – co powinieneś wiedzieć o nowej kolekcji

Z filmami o przygodach Jamesa Bonda nierozłącznie kojarzą się zegarki marki Omega. Od niedawna już nie jedyny. Z okazji tegorocznej premiery najnowszego filmu „Nie czas umierać” inny szwajcarski producent – Swatch przygotował nową kolekcję zegarków inspirowaną filmami o agencie 007. Kolekcja inspirowana jest poprzednimi filmami o agencie 007, a dokładniej ujmując – plakatami filmowymi.

Zegarki utrzymane są w charakterystycznej dla Swatcha kolorowej stylistyce. Są odważne, kolorowe, zabawne i co najważniejsze – bezpośrednio związane z filmami. Ich „serce” to mechanizm kwarcowy. Model „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości” dodatkowy jest podwójny datownik.

6 plastikowych Swatchów – 2 z kolekcji Original Gent’s (34 mm) i 4 z linii New Gent’s (41 mm) – to odniesienia kolejno do filmów: „Dr. No” (1962), „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości” (1969), „Moonraker’ (1979), „Licencja na zabijanie” (1989), „Świat to za mało” (1999) i „Casino Royale” (2006) dostępnych jest w sprzedaży od końca lutego br. Za dwa mniejsze modele („Licencja na zabijanie” oraz „Casio Royale”) trzeba zapłacić 365 zł. Pozostałe Bondy to wydatek rzędu 405 zł.

Do zegarków przewidziane jest pudełko imitujące stare kasety VHS.

Swatch X 007  – limitowany model specjalny

W najnowszym filmie „Nie czas umierać” na nadgarstku Bonda pojawi  także limitowany zegarek specjalny Swatch o nazwie „Q”. Czasomierz posiada pasek wykonany ze skóry w kolorze brązowym w szkocką kratę, i ciekawą tarczę z efektem szlifu słonecznego, pod którym widać skomplikowany mechanizm zegarka. Swatch i Q spotykają się punktualnie o godzinie 6. Przyjemność posiadania? 870 zł.

 Agata Molka

Redakcja Zegarki i Moda

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki SWATCH znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SWATCH.

fot. materiały prasowe