Marka Swatch zaprasza artystów z 194 krajów z całego świata, w tym z Polski, do udziału w ciekawym projekcie. Projekt „Swatch Calling” zakłada, by artyści uwolnili swoją energię i artystyczną kreatywność i wspólnie stworzyli dzieło, które będzie symbolem ich krajów.

Płótno zawierać może stereotypy związane z danym krajem, zabawne fakty, wydarzenia historyczne, kultowe miejsca i zabytki, elementy wizualne. Wszystkie chwyty są dozwolone pod warunkiem, że będzie to twórczość autorska.

Naszykuj sztalugi, rusz głową, zmaluj dzieło i zgłoś się do udziału!

Swatch partnerem wystawy Expo 2020 w Dubaju

Marka Swatch jest oficjalnym partnerem wystawy Expo 2020 – prestiżowego, cyklicznego wydarzenia o charakterze gospodarczym, promocyjnym i kulturalnym.

Expo 2020 w Dubaju rozpocznie się 01.10.2021 r., a zakończy w przyszłym roku 31.03.2022 r. Będzie to pierwsza światowa wystawa organizowana w kraju arabskim. W wydarzeniu weźmie udział ponad 200 państw i organizacji.

Szansa dla młodych artystów z Polski

W ramach tego wydarzenia marka Swatch uruchomiła projekt „Swatch Calling”.

Szwajcarska marka zaprasza do udziału w projekcie artystów z 194 krajów z całego świata, w tym z Polski.

Chodzi o stworzenie jednego dużego, wspólnego dzieła, które będzie charakterystyką kraju z którego pochodzą artyści.

Dzieło może zawierać słynne miejsca, zabytki, kulturę, elementy wizualne, stereotypy związane z danym krajem itp.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w projekcie?

Aby wziąć udział, uczestnik powinien przesłać swoją pracę do 08.08.2021 r. do północy.

Następnie marka Swatch starannie wybierze jedno płótno/jednego artystę z każdego kraju na świecie.

Artysta będzie miał szansę zaprezentować swoją pracę podczas wystawy EXPO 2020 w Dubaju.

Autorzy najbardziej popularnych prac otrzymają możliwość rezydentury w hotelu Swatch Art Peace Hotel w Szanghaju – miejsca, które gości artystów z całego świata współpracujących z marką Swatch.

Swatch X You – sam zaprojektuj swój zegarek!

194 dzieła sztuki stworzą nieskończone możliwości stworzenia wzorów unikalnych zegarków w ramach niezwykłej koncepcji personalizacji Swatch X You.

Warto przypomnieć, że w poprzednich latach marka Swatch współpracowała m.in. z Janem Bajtlikiem (współpracującym także m.in. z Hermes), który stworzył autorskie kanwy, na bazie których można było samodzielnie zaprojektować zegarek Swatch.

Swatch od lat wspiera sztukę, poprzez liczne współprace z artystami i muzeami, dlatego dla artystów może to być szansa na długofalową współpracę.

Zapraszamy do udziału w projekcie!

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki SWATCH znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SWATCH.

Redakcja Zegarki i Moda

*artykuł na bazie mat. pras. marki Swatch